Data publikacji: 23 lipca 2017
Data aktualizacji: 23 lipca 2017

Bycie facetem w tych czasach i to w dodatku białym, nie jest łatwym zadaniem. Co chwile wędrując po internetowej mapie trafiam na artykuły, które mówią mi jak mam wyglądać, jak mam się zachowywać, ile mam mieć w obwodzie klaty i jaki ma być obwód mojego portfela – koniecznie z Tommy Hilfigera. Jeśli miałbym dorzucić swoje trzy grosze, lista wyglądała by mniej więcej tak. Prawdziwy mężczyzna: 

Jest wrażliwy

W internetach przeczytasz, że nie możesz być wrażliwy, bo wrażliwość jest oznaką słabości. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o bycie maminsynkiem i płakanie po każdej porażce w kącie. Chodzi o znalezienie odpowiedniej równowagi pomiędzy byciem wrażliwym, a byciem skurwielem. I tak powstają właśnie pacynki, które udają, że są wyprane z emocji, bo tak kazał im jakiś internetowy guru. Wzruszyła mnie jakaś sytuacja ale nie! Ja jestem pierdolonym Alfa Mejlem, nie mogę tego pokazać. W sumie lubię tamtą dziewczynę, ale nie mogę jej tego pokazać! W końcu jestem Alfa Mejl.

Jak Ed Sheeran wzrusza się na koncertach, bo jeszcze nie tak dawno, był gościem, który grał na ulicy i nie miał na chleb, a teraz gra na piramidowej scenie i ma u stóp cały świat, to jest frajerem czy może zajebistym gościem?

Nie musisz cały czas sprawiać wrażenia drania bez skrupułów. Czasami trzeba pokazać twarz. Czasami trzeba mieć jaja. Jaja żeby wyłożyć karty na stół i w razie czego poradzić sobie z wynikiem na stole.

Jest zimny jak lód

Tutaj już pojawia się paradoks. No bo z jednej strony masz pozwolenie na bycie wrażliwym i okazywanie emocji, a z drugiej masz być zimnym jak lód. To jest ta równowaga o której mówię. Nie można nikogo zagłaskać na śmierć. Nie można być wiecznie miłym i uśmiechniętym chłopakiem.

Jak zapytasz kobietę jaki powinien być facet, to najczęściej dostaniesz całą listę przeciwstawnych sobie cech. Powinien być wrażliwy, ale i męski. Powinien potrafić postawić na swoim, ale i powinien mnie umieć słuchać. Powinien mieć poczucie humoru, ale nie może być klaunem. W łóżku czasami powinien traktować mnie jak księżniczkę, a czasami jak dziwkę. Czaisz bazę? Nie? Nie musisz.

Sam widzisz jak to się klaruje. Choćbyś na rzęsach stanął i zaczął skakać, to nie ogarniesz tego wszystkiego. Sęk w tym, że nie chodzi o ogarnięcie wszystkiego, a o ogarnięcie jak największej ilości. Tak jest ze wszystkim. Nigdy, w jakiejkolwiek dziedzinie, nie osiągniesz poziomu 100%. Rozwój nigdy się nie kończy. Nie chodzi o to by trafiać do bramki za każdym razem. Chodzi o to, by trafiać jak najczęściej.

Ma szacunek do samego siebie

Jedna z najważniejszych rzeczy. Szacunek do samego siebie powinien być twoim priorytetem. Jeśli jeszcze nie jest, to uczyń go nim jak najszybciej.

Ciężko wyobrazić sobie atrakcyjnego faceta bez szacunku do samego siebie. Można robić dla innych wiele rzeczy, ale przede wszystkim należy wiele z nich zacząć robić dla siebie. Nie wiem czy jesteś tego świadom, ale to ty jesteś najważniejszą osobą w twoim krótkim życiu. Przestań więc stawiać innych wyżej od samego siebie, bo to absurdalne zachowanie. Jeśli nie potrafisz, to zostań altruistą i pracuj dla innych.

Mogę zaakceptować wiele rzeczy, ale nie zaakceptuję braku szacunku ze strony innych ludzi. Gdyby Doug Stamper miał ci to przedstawić, zrobiłby to mniej więcej tak: jeśli jesteś w mojej drużynie nigdy nie zawiodę twojego zaufania. Jak będzie trzeba wskoczę za tobą w ogień. Ale przestań mnie szanować, to cię zniszczę. 

Jest silny psychicznie

Kobieta powinna mieć w tobie oparcie. Ma czuć się bezpiecznie i niekoniecznie chodzi tu o obronę jej przed grupą dresów z kosami w dłoniach. Chodzi o nieco inny rodzaj siły.

Kobiety często są jak wielkie koktajle emocji i w mężczyźnie chcą znaleźć stonowanie tych emocji. Coś jak: jestem roztrzęsiona, mam różne humorki i ciągle coś mi się nie podoba, ale w tym gościu znajduję oparcie tego wszystkiego. On potrafi to zgasić i dlatego czuję się przy nim tak dobrze i bezpiecznie.

Facet nie może być koktajlem emocji, bo wtedy dojdzie do jednego wielkiego rozpierdolu. Jak ktoś podkłada bombę, to nie potrzebny jest kolejny terrorysta z drugim ładunkiem wybuchowym. Potrzebny jest ktoś, kto tę bombę rozbroi. Wyobraź sobie dwóch Beheaded Kamikaze lecących prosto na siebie. Eksplozja będzie ogromna.

Dlatego tyle się o tym mówi. W dzisiejszych czasach, to faceci często są bardzo rozchwiani emocjonalnie. Są nerwowi, popełniają samobójstwa, nie wiedzą czego chcą od życia. No i jak niby mają oni jeszcze utrzymać przy sobie kobietę, która ma w nich znaleźć oparcie, skoro sami potrzebują mamusi?

Ma gdzieś wymagania

W dobie internetu, pseudo fit modelek z instagrama, które mają tyle wspólnego z byciem fit co ja z łowieniem ryb i „szczęśliwych” par takich jak Majewski / Deynn – ciężko się odnaleźć. Wszyscy chcą ci powiedzieć jaki masz być, jak masz wyglądać i jak się ubierać. Jak masz się zachowywać i jak nie masz się zachowywać. Gdybyś jeszcze nie zauważył, też przed chwilą to zrobiłem. Przedstawiłem ci jakiś mój wyobrażony model tego jakie cechy powinien posiadać mężczyzna. No i co, uważasz, że David Durden przedstawił ci właśnie receptę na sukces?

Nie, ale zrobi to w następnej linijce.

Moja finalna rada jest bardzo prosta – pierdol to. Jesteś facetem, masz jaja, więc wiesz co masz robić. Wiesz jak chcesz się ubierać, wiesz jak chcesz wyglądać i wiesz jakie chcesz mieć cechy. Żaden guru i trenejro nie wie, czego ty kurwa chcesz od życia. Za niedługo wszyscy będziemy tacy sami. Wszyscy będziemy jak Justin Bieber albo wszyscy będziemy jak DD, bo uwierzymy, że ktoś z nich głosi niezachwiane prawdy wszechświata. 

A nikt z nich tego nie robi.

Nie twierdzę, że powyższe rady są bezwartościowe. Wręcz przeciwnie, mają ogromną wartość – dla mnie. Mogę nakreślić ci drogę, wskazać jakieś miejsce na mapie, ale czy powędrujesz tam gdzie ci zaznaczyłem, czy 100 kilometrów dalej na wschód, to już twoja sprawa bracie. 

Bądź mężczyzną, naucz się czytać i wyciągać z tego to, co uważasz za wartościowe DLA SIEBIE. Nie idź kropka w kropkę za kimś innym. Nie ma to najmniejszego sensu. 

*

Jeden z moich tekstów z kwietnia wylądował na wykopie i w sumie polecam poczytać komentarze i przejrzeć całą dyskusję, bo jest ciekawa. Cenię sobie takie wymiany poglądów.

https://www.wykop.pl/link/3830221/frajerzy-ze-spotted-czas-na-gorzka-prawde-dd/najlepsze/