Data publikacji: 24 marca 2017
Data aktualizacji: 28 lipca 2019

Być może jesteś w takim momencie swojego życia, że zadajesz sobie pytanie, dlaczego kobiety kochają drani? To pytanie zadaje sobie nie jeden mężczyzna niezależnie od wieku. Doświadczenia uczą nas bowiem, że kobiety wcale nie pożądają grzecznych i miłych mężczyzn, a najczęściej drani i dupków. 

Dlaczego kobiety kochają drani? Bo zapewniają im odpowiednie emocje

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn uwielbiają kierować się w życiu emocjami. Dlatego, gdy chcą dostarczyć sobie odpowiedniej dawki emocji, wybierają drania zamiast miłego chłopaka. Drań potrafi wywołać w kobiecie szereg emocji, których nie wzbudza miły gość. I mowa tutaj nie tylko o emocjach pozytywnych, ale również negatywnych. To właśnie jeden z powodów dla których kobiety kochają drani.

Wielu miłych panów oburza się, bo przecież dranie traktują kobiety często przedmiotowo, nie szanują ich i kompletnie nie nadają się do poważnych relacji. Ale tutaj na scenę wchodzą emocje. Mężczyźni są logiczni. Dla nas na chłopski rozum, kobieta powinna wybrać tego miłego faceta, który będzie dla niej dobry. Emocje podpowiadają kobietom coś całkowicie odmiennego i pchają ku tym złym.

dlaczego kobiety kochają drani

Skoro kobiety kochają drani, to lepiej być tym złym?

I tak i nie. Przyjęło się, że kobiety do związków szukają miłych facetów, którzy zapewnią im stabilizację. Natomiast wzdychają i czują pożądanie do tych bad boyów. To właśnie z tymi złymi chłopakami panie często zdradzają swoich mężczyzn w związkach. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedziałem już wyżej. Miły facet co prawda jest fajny, zapewni stabilne życie, ale instynkty podpowiadają kobiecie co innego.

Nie rzadko zdarza się, że tzw. „nice guy” wychowuje nie swoje dziecko. Kobieta szuka podświadomie najlepszych genów dla swojego potomstwa. Wie też, że utrzymanie przy sobie samca alfa, to bardzo trudne zadanie i czasami jest gotowa po prostu się z nim przespać i wrócić do stabilnego samca beta. Spytasz dlaczego to takie trudne? Samiec Alfa jak sama nazwa wskazuje ma wysoką pozycję społeczną i wiele samic. Kobieta podświadomie wie, że nawet gdyby teoretycznie się z nim związała, to będzie regularnie zdradzana.

Natomiast czy warto być na siłę draniem? Myślę, że nie o to tutaj chodzi. Mężczyzna powinien podążać swoją drogą i wyzbyć się syndromu „miłego gościa”. Bycie miłym dla wszystkich i podświadome oczekiwanie za to rewanżu, jest bardzo destrukcyjne. Ludzie nie są wdzięczni. Ludzie muszą cię szanować, bo w innym przypadku skończy się to dla ciebie katastrofą.

Dlatego odpowiedź brzmi – tak, powinieneś być dobry dla swoich bliskich, swojej kobiety i ludzi wokół. Ale jeśli ktoś zaczyna przesadzać, masz być pierwszą osobą, która uderzy w stół i zaprowadzi porządek. To odróżnia samca alfa od samca beta. Zresztą to podstawy bycia mężczyzną. Samiec Alfa kieruje relacją i prowadzi kobietę.

Przykłady, którymi warto się kierować, a więc drań idealny

W kulturze istnieje kilka ciekawych postaci, którymi warto się kierować i które dobrze wpisują się w temat faceta wzbudzającego pożądanie, ale jednocześnie będącego „spoko gościem”. Wiele osób myśli, że bycie draniem wiąże się z całkowitym brakiem szacunku do otoczenia i ludzi. To tylko stereotyp. Kim jest prawdziwy samiec alfa pisałem już tutaj.

kobiety kochają drani

Jedną z takich postaci na pewno jest Harvey Specter. Facet ma klasę, ma jaja, ma zasady, jest lojalny i posiada szereg cech prawdziwego lidera. Kobiety kochają Harveya mimo, że on raczej nie lubi poważnych związków. Kolejną postacią godną uwagi jest Ragnar Lothbrok. Co prawda Ragnar nie jest już taki przykłady jak nasz prawnik z Manhattanu, ale wciąż posiada wiele cech lidera. Ragnar jest bardzo odważny i mimo, że pochodzi z rodziny, która nie stoi wysoko w społecznej hierarchii, dochodzi na sam szczyt, zostając królem. Ragnar wierzy w siebie w stu procentach i nigdy się nie poddaje. Kobiety uwielbiają go za brawurę, męskość i inteligencję. Ragnar przejawia cechy bad boya, ale potrafi również pokazać się od tej drugiej strony.

Kobiety kochają drani, ale takiego dobrego drania, nie łatwo znaleźć

Niestety kobiety często ulegają iluzji Hollywood. Wystarczy, że zobaczą 50 twarzy Greya i wydaje im się, że gdzieś tam czeka mężczyzna z grubym portfelem, ojcowskim instynktem, niesamowicie seksownym ciałem i kupą wolnego czasu. W rzeczywistości takie rzeczy praktycznie się nie zdarzają. Oczywiście mężczyźni bez syndromu miłego gościa, którzy znają swoją wartość są (chociaż dużo ich nie jest). Natomiast mężczyźni pokroju Harveya Spectera, czy Christiana Greya nie istnieją. A jeśli już zdarzają się bardzo podobni panowie, to nie mają jednej z tych rzeczy – pieniędzy, sylwetki, czasu, chęci brania ślubu.

Kobieta często musi wybierać pomiędzy dwoma biegunami. Albo ten z lepszym instynktem ojcowskim, albo ten, któremu bliżej do złego chłopca. Od tego wyboru zależy wiele. Życie z miłym panem jest co prawda stabilne, ale często jest też bardzo nudne, a cukier w nadmiarze szkodzi.

Biologia i opinia tłumu

Kobiety kochają drani, bo często taki drań zapewni lepsze geny jej potomstwu. Działa tutaj zasada – skoro kilka osób chce daną rzecz, to znaczy, że musi być dobra. Wyobraź sobie, że powstał jakiś rewolucyjny samochód pokroju Tesli. Wszyscy go pożądają, jednak mało kogo na niego stać. Staje się więc towarem deficytowym, który przez to jest postrzegany jak niesamowicie atrakcyjny nabyek.

Drań często otoczony jest wianuszkiem kobiet i to jest społeczny dowód tego, że jest wartościowy. Tyle kobiet na niego leci, musi w nim coś być! I jest.

A jako, że kobiety nie pałają do siebie sympatią i często ich przyjaźń jest tylko „powierzchowna”, są w stanie zrobić wiele, aby zdobyć takiego samca i udowodnić drugiej, że są od niej lepsze. Dla Samca Alfa życie z kobietami jest naprawdę bardzo dobre, ponieważ ciągle ma ich dostatek. Działa tutaj zasada Pareta. Opisałem ją dobrze w swoim e-booku pt. Alpha Male. I to by było na tyle, już wiesz dlaczego kobiety kochają drani. 

kobiety kochają drani