Data publikacji: 2 kwietnia 2020
Data aktualizacji: 28 marca 2024

Dziewczyna nie odpisuje – cóż, zwykle ten problem kończy się gdzieś po ukończeniu liceum. Nie dlatego, że kobiety, które ukończyły 18 lat, zawsze odpisują. Chodzi raczej o to, że w tym wieku mężczyzna powinien już zacząć stawać na solidnych fundamentach swojego charakteru, które budował na gruncie swoich dotychczasowych porażek i rozczarowań. Niestety nie zawsze tak dobrze się układa i niektórzy muszą dotknąć gorącego garnka 20 razy, zanim zorientują się, że lepiej tego nie robić.

Mam też dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na Alpha Male – a jest was naprawdę dużo (co jest dla mnie bardzo motywujące). Z powodu pandemii COVID-19, mam wreszcie czas, aby dokończyć tego e-booka. Jeśli wolisz oglądać film zamiast czytać, wpadnij na mój kanał YouTube!

YouTube video

Dziewczyna nie odpisuje na FB/SMS – co robić?

Zwykle najprostsze rozwiązania są najlepsze. Jeśli dziewczyna nie odpisuje na twoje wiadomości, to powinieneś dać sobie spokój. Nie ma sensu tracić energii na niezainteresowane kobiety. Niestety, gdyby to było takie proste, że wszyscy podążaliby za tą radą, to z podobnych blogów jak mój, powinny zniknąć kategorie „relacji damsko męskich”. Większość mężczyzn z jakichś powodów uznaje, że o kobietę trzeba się „bardziej postarać”. No bo skoro nie mówi „nie”, to znaczy „postaraj się bardziej”.

Problem w tym, że jeśli kobieta jest tobą zainteresowana, to nie pozwoli ci odejść. Jeśli jesteś w klubie – to nie pozwoli na to, abyś zniknął i nie wziął numeru. Gdy zaś pisze z tobą SMS-y, to raczej będzie starała się podtrzymywać konwersację. A gdy faktycznie będzie chciała, abyś postarał się bardziej, to da ci to do zrozumienia. Jak? Na przykład odpisze od czasu do czasu zdawkowo. Słowo klucz – odpisze. Jeśli kobieta nie odpisuje, to nie jest zainteresowana – w 99% przypadków.

What To Do When a Girl Doesn't Text Back

Zapamiętaj taką złotą myśl. „Gdybyś czas, który poświęcasz na niezainteresowaną kobietę, przeznaczył na nawiązywanie nowych znajomości, to twój problem by zniknął”.

Gdybyś już poznał kilka innych, zainteresowanych tobą kobiet, to nie zastanawiałbyś się, dlaczego ta jedna nie odpisuje. Dlaczego więc nie poznasz innych, zainteresowanych kobiet? Odpowiem na to pytanie. Po prostu ci się nie chce. Bo znowu trzeba wyjść z domu, dobrze się ubrać i otworzyć usta do obcej osoby. Bez znaczenia czy poznajesz kobiety na ulicy, klubie, bibliotece czy w wolontariacie. Zawsze trzeba wykonać pierwszy ruch i narazić się na odrzucenie. To tak jak z chodzeniem na siłownię. Nie zawsze się chce, ale jeśli chcesz mieć efekty – to musisz to robić regularnie. Tak jest ze wszystkim w życiu. Pianinem, gitarą, rysowaniem, sklejaniem samolotów i graniem w Counter Strike. Jeśli chcesz być w czymś dobry i chcesz mieć efekty – rób to regularnie. 

Dziewczyna nie odpisuje – przyczyny

Wielu mężczyzn traktuje poznawanie kobiet jak rozbudowaną grę strategiczną. Dlatego, kiedy poznana na mieście dziewczyna nie odpisuje na SMS-a, zaczyna się dochodzenie. Podejmowane zostają ważne kroki, tak jak przed operacją D-Day w 1944 roku. Najczęstsze poszlaki:

  • napisałem o 14:45, minęło 57 minut i nadal brak odpowiedzi,
  • może je obiad, albo jest na siłowni?,
  • o nie, zrobiłem spację po przecinku, to pewnie dlatego,
  • zapomniałem użyć emotikony, pewnie ma mnie za psychola.

To wszystko powyżej nazywa się – „marnowanie czasu, bo nie mam co robić w życiu”. Powtórzę. Jeśli kobieta jest chociaż trochę zainteresowana, to odpisze.

Czasami może się zdarzyć, że kobieta nie odpisuje, ale jest zainteresowana. To jednak całkowicie skrajne przypadki. Mam tutaj na myśli dowolną znajomość, która już trochę trwa. Wymieniacie się SMS-ami i po jakimś czasie kobieta uznaje, że rozmowa jest zakończona i nie odpisuje. To normalne, bo przecież nie można pisać w nieskończoność SMS-ów (przynajmniej ja sobie tego nie wyobrażam). Natomiast ta dziewczyna odezwie się za jakiś czas lub zadzwoni. Albo po prostu ty się odezwiesz ot, tak i rozmowa będzie kontynuowana. Jednak jeśli znajomość jest w początkowym stadium rozwoju, to brak odpowiedzi wskazuje jasno na brak zainteresowania.

Co mogę zrobić, gdy dziewczyna nie odpisuje?

Oczywiście są panowie, którzy nigdy się nie poddają. Odpuszczają dopiero wtedy, gdy mają już 100% pewności (a czasami nawet wtedy nie odpuszczają – stalker alert). Tak czy inaczej, istnieje kilka racjonalnych wyjść z takich sytuacji. Jeśli nowo poznana kobieta ci nie odpisuje lub nagle przestaje odpisywać, to jesteś pod ścianą. Przykładowo – zadałeś pytanie i nie masz odpowiedzi zwrotnej. Jeśli będziesz wysyłał kolejne SMS-y, to będzie to sygnał, że jesteś desperatem. Każdy kolejny SMS obniży twoją wartość. Dlaczego? Ponieważ pokazujesz tym, że nie masz swojego życia i przejmujesz się takimi pierdołami. To dla kobiety jest czerwona lampka. Pokazujesz również, że nie masz do siebie szacunku, a to świadczy o niskim poczuciu własnej wartości.

Wyślij wiadomość, niewymagającą odpowiedzi

Jeśli odczekałeś dłuższy czas i masz pewność, że kobieta po prostu nie odpisuje, mimo iż prawdopodobnie odczytała wiadomość, masz jedno wyjście. Możesz wysłać jej coś, co nie wymusza odpowiedzi. Przypomnij sobie, jak wyglądają twoje standardowe rozmowy z kumplami. Zwykle co chwilę się urywają i po czasie wysyłasz kumplowi jakiegoś mema albo śmieszny filmik. Robisz to naturalnie. Dokładnie to samo możesz zrobić, w stosunku do dziewczyny, którą poznałeś. Taka niezobowiązująca wiadomość prowokuje do odpowiedzi, ale jej nie wymusza. To nie jest pytanie „ej, dlaczego mi nie odpisujesz?!?!” – bo takie pytanie to strzał w głowę.

Gdy kobieta postanowi odpowiedzieć na twoją wiadomość, to po prostu rozmawiasz dalej, jak gdyby nigdy nic. Nie ma sensu dopytywać, czemu wcześniej nie odpisała, ani pokazywać, że cię do bardzo dotknęło. Niestety wielu mężczyzn popełnia te błędy i ostatecznie nic z tego nie wynika. A tak w ogóle, to staraj się nie nadużywać SMS-ów. Rzadko kiedy pisanie 24/7 przynosi jakieś pozytywne skutki. Raczej powoduje znudzenie drugą osobą.

Nie nadużywaj SMS-ów – zwykle to strata czasu

Tak czy inaczej, to już taka ostatnia deska ratunku. Sam nie polecam tego robić, bo szkoda czasu na takie rzeczy – zresztą sam widzisz, jak to wszystko wygląda. Robi się z tego wspomniana przeze mnie gra strategiczna.

Chciałem też zaznaczyć, że powyższy przykład dotyczy nowych znajomości. Nie polecam bawić się w taki cyrk Monty Pythona w związku – poważne relacje rządzą się już trochę innymi prawami. Jeśli pojawiają się takie gierki, to nic dobrego nie wróży. Powyższe rady dotyczą sytuacji, w których dopiero poznajesz kobietę i istnieje szansa, że ona „jest trochę zainteresowana”. Nie jest zdecydowana, ale myśli w kategoriach „może się z nim spotkam”. Wtedy taki „ping” tekstowy, może pomóc. Jeśli jednak nadal nie będzie odpowiedzi – daj sobie spokój.