Data publikacji: 15 stycznia 2019
Data aktualizacji: 23 stycznia 2024

Dziś skupimy się na fryzurach dla nastolatków. Każdy młody chłopak chce wyglądać możliwe jak najlepiej. To normalne. Dlatego warto wciąż śledzić trendy i orientować się w podstawach doboru fryzury do kształtu twarzy. Jakie są najciekawsze modne fryzury dla nastolatków 2024?

Modne fryzury dla nastolatków 2024

Jak co roku możemy wyróżnić pewne trendy, jeśli chodzi o fryzury dla nastolatków. Chłopięce fryzury cechują się głównie dosyć łagodnym tonem, aby podkreślić uroki młodych lat. Moim zdaniem jest to najlepsza droga jaką może wybrać nastolatek. Specjalne postarzanie się poprzez dziwne fryzury czy irokezy w stylu Vidala, to nie jest najlepszy pomysł. Najlepiej opierać się na swoim wieku i korzystać z jego atutów. Na poważne cięcia przyjdzie jeszcze pora, a póki jesteś młody, powinieneś zdecydowanie „wrzucić na luz”. Oto fryzury dla nastolatków 2024 – mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie.

Messy Side Part / Blowout

fryzury dla nastolatków 2019, fryzury chłopięce

Krótki Bad Hair Day

Fryzura Messy Side Part to mój wybór na ten rok. Proponowałem ją już we wpisie dotyczącym męskich fryzur 2022. Co takiego jest w tej fryzurze, że przykuwa uwagę? Przede wszystkim jest to fryzura krótka / średniej długości, dlatego jej noszenie wiąże się z dużym komfortem. Włosy nie zakrywają oczu, kiedy wstajemy rano z łóżka i możemy bez problemu uprawiać sport, bez konieczności wiązania włosów. Kolejnym atutem tej fryzury jest jej chłopięcy charakter. Dla modela ze zdjęcia po lewej fryzura pasuje idealnie.

Boki przy tym cięciu są krótkie, aczkolwiek nie są zgolone na zero. To również istotne – młode osoby zwykle lepiej wyglądają, gdy mają zostawione boki, choćby nawet krótkie. Boki zgolone na zero pasują zwykle panom, którzy mają już kilka wiosen więcej. Fryzura Blowout będzie pasować do większości typów twarzy. Włosy ułożone na jeden z boków i uniesione do góry powodują pozorną zmianę wyglądu twarzy. Jeśli masz twarz okrągłą, to ta fryzura powinna nieco ci pomóc. Komu nie będzie pasowała? Osoby, które mają bardzo duże czoło, powinny unikać fryzur z „high volume”, ponieważ takie cięcia jeszcze bardziej wydłużają czoło.

⏰ Czas układania: 5 minut

🧴 Czym układać: Uppercut Deluxe Easy Hold / Reuzel Blue

american crew forming cream

Messy Hair + Short Sides

fryzury dla nastolatków 2019, fryzury chłopięce

Messy Hair

Najdłuższa fryzura w zestawieniu pt. fryzury dla nastolatków i kolejna fryzura z „bałaganem” na głowie. Fryzury typu „Bad Hair Day” sprawdzają się bardzo dobrze w większości przypadków. Jeśli chodzi o ułożenie włosów nie zawsze „perfekcyjnie”, oznacza lepiej. Często twarzy wypada pozytywnie, gdy fryzura ma luźny charakter, aniżeli każdy włosek jest idealnie ułożony i zaczesany w odpowiednim kierunku. Polecam fryzury „messy” wszystkim tym, którzy mają problem z dobraniem odpowiedniego cięcia. Jest to niezwykle uniwersalne wyjście z sytuacji. Problem polega na tym, że układanie takiego „bałaganu”, również jest czasochłonne i wymaga odpowiednich kosmetyków. O ile przy powyższej fryzurze mamy krótkie włosy, o tyle tutaj sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ włosy są dłuższe.

 Czas układania: 20 minut

🧴 Czym układać: Schmiere Knuppelhart OB / High Life Voodoo Brew II

Pomada Schmiere Knuppelhart OB

Fringe + Short Sides

fryzury dla nastolatków 2019, fryzury chłopięce

Fryzura Cezara

Fringe z krótkimi bokami to cięcie wybierane szczególnie przez osoby, które są posiadaczami wysokiego czoła. Fryzura idealnie zakrywa czoło, sprawiając, że cała twarz wygląda symetrycznie. Jedną z odmian fryzury po lewej, jest French Crop, a więc fryzura Cezara. Taką fryzurę również proponowałem w poprzednim wpisie, dotyczącym fryzur męskich na rok 2024.

Dla wszystkich chłopaków, którzy chcą się wyróżniać, jest to bardzo optymalne rozwiązanie. Fryzura jest charakterna i na pewno nie tracicie na „męskości” przy tym cięciu. Dziewczyny powinny być zadowolone.

⏰ Czas układania: 5 minut

🧴 Czym układać: Uppercut Deluxe Easy Hold

Pasta Uppercut Easy Hold

Spiky Hair + Shape Up + High Skin Fade

fryzury dla nastolatków, fryzury chłopięce

Spiky Hair

Fryzury nastolatków nie mogły się również obyć bez krótkiej propozycji. Wymarzona propozycja dla wszystkich, którzy nienawidzą tracić czasu na układanie włosów. Boki są tutaj bardzo krótkie i oczywiście pocieniowane. Przód fryzury jest postawiony do góry z lekkim kierunkiem w tył. Natomiast tylna część włosów ułożona jest naprzód. Otrzymujemy w ten sposób proste cięcie, które nie jest wymagające.

Nie da się ukryć, że taka krótka fryzura najlepiej pasuje do szczupłej twarzy i zarysowanych kości policzkowych. Osoby o okrągłej twarzy mogą wyglądać średnio, ponieważ włosy są nisko i nie zmieniają pierwotnego kształtu w znaczący sposób.

⏰ Czas układania: 5 minut

🧴 Czym układać: Reuzel Pink

Pomada Reuzel Pink

Modne fryzury nastolatków w roku 2024

Wiek nastoletni to czas, kiedy każdy chce wyglądać jak najlepiej. Nie ma w tym nic dziwnego. Pierwsze miłości, znajomości i wchodzenie w dorosłość powodują, że nastolatkowie chcą się podobać. Odpowiednia fryzura jest w tym przypadku dla mężczyzn kluczowa. Dobrze dobrane cięcie potrafi podnieść atrakcyjność twarzy nawet o kilka poziomów. Fryzurę należy układać tylko specyfikami sprawdzonych marek – przykłady zostały podane powyżej. Wpadnij do mojego sklepu z pomadami i wybierz coś dla siebie.

Fryzura dla chłopca powinna być wygodna

W tym wpisie mamy do czynienia z fryzurami zarówno dla nastolatków jak i dla chłopców. Należy pamiętać, że wybierając fryzurę dla chłopca należy kierować się przede wszystkim wygodą dziecka. Oczywiście warto słuchać swojej pociechy i zwracać uwagę jakie trendy podobają się dziecku najbardziej. Natomiast trzeba zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, że niektóre fryzury mimo ż wyglądają efektownie, to są po prostu niewygodne. Chłopcy lubią być w ciągłym ruchu i raczej dłuższe włosy szybko zaczną im przeszkadzać. W ten sposób można zaoszczędzić czas i pieniądze. Trzeba to wszystko wypośrodkować i pogodzić.

W razie pytań zapraszam do komentarzy.