Data publikacji: 11 lipca 2022
Data aktualizacji: 12 lipca 2022

W mojej definicji Bad Boy, to typ mężczyzny, który nie podąża utartymi ścieżkami i żyje po swojemu. Taki człowiek ma również zdystansowane podejście do kobiet i związków. Zwykle jest atrakcyjny, więc nie narzeka na powodzenie i może przebierać w kobietach. Co za tym idzie – nie ciągnie go do długoterminowych relacji, więc często odbierany jest jako „zimny drań” i łamacz serc. Jeśli ktoś nie jest taki naturalnie, to nie widzę powodu, żeby na siłę się zmieniać i stawać np. przeciwieństwem swojego charakteru. Bad Boy to zdecydowanie indywidualista, który ma w sobie kilka „defektów”, które wpływają na to, kim jest.

Jak być bad boyem – charakter

Kim dokładnie jest Bad Boy i jaki ma charakter? Po części moją definicję przedstawiłem powyżej, jednak nie ma jednej ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. W zależności od tego, kogo zapytasz, możesz otrzymać wiele różnych odpowiedzi. Dla niektórych ludzi zły chłopiec to ktoś, kto jest zbuntowany i nie przestrzega zasad. To typ faceta, który zawsze pakuje się w kłopoty i nie wydaje się dbać o nikogo ani o nic. Inni mogą widzieć złego chłopca jako kogoś z ciemnej triady, z tajemniczą przeszłością, z osobowością, która utrzymuje wszystkich na dystans. On może być typem faceta, który zawsze pnie się w górę i przejawia cechy makiawelizmu, bez względu na konsekwencje.

Bez względu na to, jaka jest Twoja definicja złego chłopca, nie ma wątpliwości, że jest on często postrzegany jako ekscytujący i niebezpieczny. To taka osobowość, która zawsze robi coś nowego i ekscytującego, i która nie boi się podjąć ryzyka. Może to być atrakcyjne dla wielu ludzi, ale oznacza to również, że źli chłopcy mogą być często nieprzewidywalni i niebezpieczni. Jeśli jako kobieta myślisz o randce z bad boyem, ważne jest, aby być uczciwą wobec siebie i tym czego szukasz. W końcu nie każdy jest przystosowany do życia pełnego emocji i przygód. Bad boy z pewnością nie nadaje się do stałych relacji. Nie sposób go również zmienić, w co wiele kobiet naiwnie wierzy.

Ciemna triada – zimny drań

ciemna triada

To co najbardziej przyciąga kobiety w Bad Boyu to cechy ciemnej triady. Makiawelizm, narcyzm i psychopatia. Opisałem je szerzej w artykule na temat bycia Chadem. Nie będę się więc powtarzał i napiszę tylko krótko o oziębłości.

Zimny charakter to ktoś, kto raczej nie wyraża emocji i swoich uczuć. Może się wydawać, że jest nieprzyjazny lub nawet bez serca. Podczas gdy zimny charakter nie nadaje się do partnerskiego związku, może być niezawodny i robić wielkie kariery w wielu dziedzinach. Pod wieloma względami są idealnymi przyjaciółmi na wypadek kryzysu, ponieważ są opanowani i nie mają skłonności do paniki. Jednak brak emocji może sprawić, że będą wydawać się zdystansowani i niezaangażowani. W rezultacie, zimne charaktery często mają trudności z tworzeniem bliskich związków i relacji. To właśnie ten element sprawia, że kobiety pożądają Bad Boya, ponieważ jest on bardzo tajemniczy. 

Tajemniczość Bad Boya – magnes na kobiety

Jest coś w tajemniczym mężczyźnie, co sprawia, że kobiety za nim szaleją. Być może jest to element nieprzewidywalności, który podkręca emocje, lub fakt, że zawsze wydaje się trzymać je na dystans. Niezależnie od przyczyny, nie da się zaprzeczyć, że kobiety kochają mężczyzn, którzy wiedzą jak utrzymać je w niepewności.

Oczywiście, bycie zbyt tajemniczym może być również odstręczające. W końcu kobiety również chcą mężczyzny, który jest z nimi otwarty i szczery. Ale znalezienie idealnej równowagi pomiędzy byciem enigmą a byciem otwartą książką jest tym, gdzie leży prawdziwa sztuka uwodzenia. I właśnie dlatego tak wiele kobiet ciągnie do tajemniczych mężczyzn. Po prostu nie mogą się oprzeć, aby nie spróbować ich rozgryźć. Druga sprawa, że dopiero potem okazuje się, że taki mężczyzna niezbyt sprawdza się w relacji długofalowej. Jednak początkowe emocje i tajemniczość robią swoje.

Niestety to właśnie z takimi mężczyznami kobiety często zdradzają swoich „wykastrowanych” w związkach partnerów. Bad Boy wywraca nudny i poukładany świat danej kobiety i sprawia, że ona czuje się ponownie jak mała dziewczynka. I nawet jeśli jest jedną z wielu – dla niej w tej chwili to nie ma znaczenia.

Zły chłopiec, to duża pewność siebie

Jest coś intrygującego w złych chłopcach. Wydają się emanować pewnością siebie i nie boją się podejmować ryzyka. Może to ich beztroskie nastawienie, a może fakt, że zawsze są gotowi na dobrą zabawę. Bycie złym chłopcem równia się dużej pewności siebie. Musisz wierzyć w siebie i swoje możliwości, i musisz czuć się komfortowo we własnej skórze. nie możesz bać się podejmować ryzyka lub bronić tego, w co wierzysz. Chociaż to cechy, które powinien mieć każdy mężczyzna niezależnie od typu charakteru. Niestety w tych czasach są to cechy coraz rzadziej spotykane.

Bycie złym chłopcem oznacza również bycie szczerym i prawdziwym wobec siebie. Nie musisz udawać kogoś, kim nie jesteś, i nie musisz podążać za tłumem. Zamiast tego, należy rozwijać swoje unikalne cechy i wykorzystać je na swoją korzyść. Bad Boy wywraca świat kobie do góry nogami, bo ma pewność siebie i jaja by robić i mówić to, na co ma ochotę. Dlatego często taki facet zawiera nowe znajomości wszędzie, gdziekolwiek się znajduje. Na mieście, w galerii, bibliotece czy klubie – odnajduje się w każdym towarzystwie i nie boi się odrzucenia. Dlatego jeśli wpadnie w oko kobiecie, to jawi się w jej oczach jako męski i pewny siebie samiec alfa – więcej o tym pisałem w moim e-booku Alpha Male.

Emocjonalny rollercoaster

Niezależnie od przyczyny, źli chłopcy są często postrzegani jako świetni imprezowicze, z którymi zawsze jest dobra zabawa. A dziewczyny są przyciągane do ich magnetycznej osobowości.  Jednak bycie w związku ze złym chłopcem nie zawsze jest łatwe. To uparte i nieprzewidywalne charaktery i często za nic mające zasady. Więc jeśli jesteś kobietą i umawiasz się z Bad Boyem, bądź przygotowana na przejażdżkę rollercoasterem. To może być bolesne doświadczenie ale są szanse, że nigdy nie będziesz się nudzić.

Jak zostać bad boyem – ubiór

Poza charakterem Bad Boy wyróżnia się ubiorem. Bardzo często świetnie się ubiera, ale mając na myśli świetnie – niegrzecznie. Często to mężczyzna, który lubi styl rockowy. Skórzane kurtki, ramoneski, spodnie z dziurami i elementy biżuterii. To bez wątpienia pozwala się mu wyróżnić i przyciągnąć kobiety.

Strój złego chłopca to idealny sposób na pokazanie swojej agresywnej strony. Może to być coś tak prostego, jak czarna skórzana kurtka połączona z podartymi dżinsami lub bardziej wyrazisty styl, jak całkowicie czarny zestaw z nabijanymi ćwiekami akcesoriami. Bez względu na to, co wybierzesz, taki strój na pewno zwróci uwagę. A jeśli naprawdę chcesz się wyróżnić, nie bój się mieszać i łączyć różnych elementów, aby stworzyć swój własny, niepowtarzalny styl. W końcu nie ma jednego właściwego sposobu, aby ubrać się jak bad boy. Więc śmiało eksperymentuj, aż znajdziesz styl, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

bad boy

Dla mnie elementem ubioru, który mocno wpisuje się w ramy „złego chłopca” jest przykładowo stylizacja powyższa, idealna na jesień. Taka stylizacja przyciąga uwagę czarnym kolorem, a także srebrnymi dodatkami – łańcuszkiem przy pasku, zegarkiem czy sygnetem. W tym zestawie robotę robi również skórzana kurtka ramoneska. Wbrew pozorom – znaleźć taką kurtkę z prawdziwej skóry nie jest łatwo. W sieciówkach wiele jest skóropodobnych kurtek tego typu, które wyglądają jak guma i po roku zaczynają się sypać. Dlatego najlepiej celować w ramoneskę z prawdziwej skóry. Ubiorowi, który przyciąga kobiety, poświęciłem nieco więcej uwagi w poradniku daygame’u.

bad boy styl

Warto podkreślać mięśnie tank topem.

Podsumowanie – jak być bad boyem

Wielu mężczyzn chce stać się bad boyami, po złych doświadczeniach z kobietami. I o ile zagarnięcie niektórych cech bad boya, to dobry pomysł np.

  • większe wyrachowanie,
  • zimna krew,
  • nie kierowanie się emocjami,
  • tajemniczość.

Tak chęć stania się kropka w kropkę jakimś wzorem mężczyzny z internetu nie ma większego sensu.

Najlepiej więc podejść do sprawy z dystansem i nie brać wszystkiego do siebie. Zawsze powtarzam – jesteś unikalny, zagarnij do siebie to co uważasz za dobre, a resztę olej. Przestań dopasowywać się do jakichś ram „prawdziwego mężczyzny” – bo się zajedziesz, a i życia szkoda.