Data publikacji: 28 maja 2020
Data aktualizacji: 28 maja 2020

Zastanawiasz się, jak ma się ubierać niski facet? Chciałbyś dodać sobie trochę wzrostu? W takim razie dobrze trafiłeś. W tym wpisie znajdziesz 4 podstawowe rady, które pomogą ci „rozciągnąć” optycznie sylwetkę. Gdybyś był zainteresowany, to przygotowałem również ten materiał w formie VIDEO. Pamiętaj, aby subskrybować mój kanał i być na bieżąco.

YouTube video

Niski facet – od jakiego wzrostu się zaczyna?

Zacznijmy od tego, że określenie „niski mężczyzna” jest umowne. Nie ma żadnych pisanych zasad, że od wzrostu 180 cm zaczyna się wysoki, a 179 cm to jeszcze niski. Warto o tym wspomnieć, bo jeśli masz konto na Tinderze, to pewnie dobrze już wiesz, że tam częstym wymogiem jest 180 cm. To oczywiście stereotypy, pompowane przez społeczeństwo. Choćbyś nie wiem, jak się starał, nie sprostasz tym wszystkim wymaganiom, więc szkoda nawet na to nerwów.

Niski mężczyzna jest kwestią umowną, dlatego każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli uważasz, że brakuje ci trochę wzrostu, to ten krótki poradnik jest dla ciebie.

Sylwetka to podstawa, jeśli jesteś niski, to dbaj o linię

niski facet jak się ubrać

Najważniejsza jest oczywiście twoja sylwetka. Jeśli jesteś niski i w dodatku masz nadwagę, to optycznie będziesz wydawał się jeszcze niższy. Szeroka sylwetka spłaszczy cię, a twoim celem jest rozciągnięcie ciała w pionie. Dlatego zadbaj już nie tylko o zwiększenie wzrostu, ale i swoje zdrowie. Biegaj, ćwicz na siłowni albo uprawiaj inne sporty, które lubisz.

Nie zaszkodzi, jeśli zbudujesz muskulaturę, która będzie dużym plusem i również optycznie cię „wydłuży” w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Jak ma się ubierać niski facet? Ubrania dopasowane!

Jeśli jesteś niski, to zdecydowanie powinieneś odpuścić sobie ubrania szerokie, ponieważ ponownie – poszerzysz swoją sylwetkę, zamiast ją rozciągnąć. Dlatego skup się głównie na ubraniach dopasowanych, które lekko podkreślają muskulaturę.

Pamiętaj jednak, że nie możesz przesadzić. Jeśli chodzisz w koszulce, która przypomina termoaktywny kostium do biegania, to wcale nie polepszasz swojej sytuacji. Raz, że to nieestetyczne, a dwa – zmniejszasz swoją sylwetkę. Zadbaj zatem o umiar, szukaj dopasowanych koszulek Slim, ale zadbaj przynajmniej o minimalny luz.

Kolory ubrań powinny być zbliżone odcieniami

niski facet jak się ubrać

Optyczne rozciąganie sylwetki najłatwiej przeprowadzić wykorzystując podobne kolory ubrań. Nie chodzi tutaj o to, byś chodził ubrany w czerwony kolor w jednym odcieniu od stóp do głów. Jeśli już decydujesz się na czerwony, to zadbaj o to, by odcienie były podobne kolorystycznie, ale nie identyczne. Na powyższym zdjęciu widać bardzo dobrą zabawę kolorami w podobnych odcieniach. Zauważ, że całość wygląda świetnie, mimo że to wszystko odcienie bordowego.

Równie dobrze sprawdzą się klasyczne stylizacje All Black. Moim zdaniem są najbezpieczniejsze, jeśli nie masz wprawy w modzie męskiej, ale znów latem można się w nich ugotować.

Czytaj również:

Celuj w obuwie z grubą podeszwą

loafersy

Buty również są bardzo istotnym elementem na ten temat. W zależności od wybranego rodzaju obuwia możesz wyglądać na wyższego lub niższego. Jeśli chcesz dodać sobie kilka centymetrów, powinieneś wybierać buty z grubą podeszwą lub z wyższym obcasem. Przykładami takich butów są eleganckie loafers lub popularne chelsea boots – zwłaszcza zimą.

To kolejny trik, dzięki, któremu wyglądasz na wyższego, niż jesteś w rzeczywistości. Warto dodać, że zasada kolorystyczna dotyczy również butów. Jeśli zakładasz białe sneakersy do czarnych spodni, to odejmujesz sobie optycznie kilka cm wzrostu. Najlepiej włożyć buty mocno zbliżone odcieniem do spodni – dzięki temu uzyskasz pożądane efekty.

A może wkładki dodające wzrostu?

wkładki wzrost

Ciekawym rozwiązaniem może być również wykorzystanie wkładek do butów, które mają za zadanie dodać kilka centymetrów wzrostu. Takie wkładki są bardzo tanie i można je wykorzystywać do różnego rodzaju obuwia. Co najważniejsze – są niewidoczne, dlatego nikt nie wie, że ich używasz. Pierwsze wyjścia z użyciem wkładek mogą być nieco dyskomfortowe, ale po jakimś czasie gdy się przyzwyczaisz, będzie coraz lepiej.

Jak wyglądać na wyższego – podsumowanie

Wzrost bez wątpienia ma znaczenie i często jest przyczyną kompleksów wśród mężczyzn. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na wzrost nie masz wpływu i jest to zapisane w twoich genach. Jedyne co możesz zrobić to wykorzystać powyższe rady, aby trochę odwrócić szalę na swoją korzyść.

Nie warto się również przejmować wzrostem nadto. Skupiaj się na tym, na co masz wpływ, a resztę po prostu zostaw, bo szkoda niepotrzebnych nerwów.