Data publikacji: 29 listopada 2022
Data aktualizacji: 28 marca 2024

Naprawdę ją lubisz, ale nie wiesz, jak do niej napisać? Niewłaściwy czas, brak kalibracji, kompletna pustka w głowie co napisać – potencjał katastrofy jest w tym przypadku dość wysoki. Dlatego przedstawiam kilka przydatnych wskazówek jak napisać do dziewczyny, które pomogą Ci zrobić na niej dobre wrażenie. Nie każdy „ma to” naturalnie, ale dobrą wiadomością jest to, że możesz nauczyć się jak pisać z dziewczyną, aby zwiększyć swoją atrakcyjność i doprowadzić do spotkania.

Jak napisać do dziewczyny – czy to mi potrzebne?

Podczas gdy niektórzy mężczyźni są świetni w „text game”, inni wręcz przeciwnie. Nie potrafią pisać i zawsze kończy się to monologiem lub zadawaniem pytań jak przy robieniu ankiety. Niezależnie od tego, co myślisz o wysyłaniu wiadomości przez komunikatory, jest to zazwyczaj główny sposób komunikowania się z dziewczyną, na samym początku znajomości. Jeśli zrobisz to w sposób poprawny, masz szanse na spotkanie. Jeśli zrobisz to źle, możesz stracić swoje szanse. Aczkolwiek nie traciłbym tutaj głowy. Sam mindset „muszę dobrze z nią pisać i nie popełniać błędów, to może mi się poszczęści” – jest mindsetem ofiary. Musisz wyjść z postawy – mam wyjebane – i to jest podstawa. Niemniej jednak, warto znać zasady, żeby nie robić banalnych błędów. 

Dobre umiejętności pisania wiadomości pomogą Ci pokazać swój urok i zbudować większą atrakcyjność. SMS-y, Messenger czy DM na Instagramie – to tylko środki komunikacji. Nigdy nie powinieneś opierać na nich znajomości. Nie traktuj tego poważnie. Liczą się prawdziwe spotkania, realne rozmowy – a nie pisanie SMS-ów. Komunikatory służą tylko do umawiania spotkań – wbij to sobie do głowy. Nie mogę zrozumieć jak atrakcyjny mężczyzna, może mieć czas na pisanie tony SMS-ów w ciągu dnia z dziewczyną. Nie piszę z nikim, bo to strata czasu. Nie piszę z kumplami, nie piszę z dziewczynami – nie mam czasu na takie rzeczy. Wykorzystuję komunikatory tylko do umawiania się na prawdziwe spotkania i to wszystko. Jeśli masz czas na ślęczenie przy smartfonie i pisanie SMS-ów, to moim zdaniem nie do końca wykorzystujesz potencjał, który w sobie masz.

Oto kilka zasad, którymi warto się kierować przy pisaniu z dziewczyną.

Nie proponuj spotkania w pierwszej wiadomości

Jak długo powinieneś czekać, aby wysłać wiadomość do dziewczyny po zdobyciu jej numeru? Jeśli przeprowadzisz jakąkolwiek analizę tego pytania, znajdziesz milion odpowiedzi. Wysyłanie jej wiadomości dosłownie kilka sekund po tym, jak poda Ci swój numer, nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli chcesz do niej napisać, śmiało, zrób to, ale poczekaj chociaż jakiś czas. W życiu powinieneś mieć inne priorytety. 

Pamiętaj, aby w pierwszej wiadomości nie proponować spotkania. Musisz zbudować jakiś komfort. Jeśli dziewczyna podała Ci numer na mieście i Ty od razu wypalisz w pierwszej wiadomości „spotkajmy się jutro, co powiesz na kawę” – to masz 90% szans, że to nie zadziała. Po prostu nie, to może działać, gdy znasz kogoś długo, ale nie gdy jesteś gościem z ulicy, z którym kobieta rozmawiała 10 minut.

kim jest chad

Nie da się ukryć, że dobra klata pomaga i nie musisz się aż tak wysilać. Dlatego klata to mój priorytet na siłowni 🙂 Powinieneś dążyć do stania się własną wersją „Chada„.

Stwierdzenia i pytania otwarte

Najlepiej stosować po prostu stwierdzenia, wymiennie z pytaniami. Błędem jest ciągłe wysyłanie samych pytań i sztuczne podtrzymywanie rozmowy – to jest needy. Powinieneś zacząć od stwierdzenia – to pokazuje, że nie wymuszasz odpowiedzi i dziewczyna nie czuje żadnej presji. Przykładowo „będę musiał dziś odpalić tego Harry’ego Pottera i sobie przypomnieć, w końcu nie na co dzień spotyka się sobowtór Emmy Watson ;)”. Wymyśliłem to przed pięcioma sekundami, powiedzmy, że to nawiązanie do rozmowy gdy się poznaliście na ulicy. Nie trzeba na to odpowiadać, bo tutaj nie ma pytania. Jeśli dziewczyna odpowie pozytywnie, to warto skwitować to kolejnym stwierdzeniem, a po kolejnej odpowiedzi zadać jakieś pytanie.

Brzmi to śmiesznie, że rozkładam to na takie czynniki, ale to naturalne prowadzenie konwersacji, gdzie obie strony stawiają siebie na tej samej pozycji. Mężczyźni często zadają pytanie za pytaniem, co jest po prostu desperacją – nie rób tak. Miej jaja nie zadawać pytania i miej jaja zaryzykować, że konwersacja po prostu umrze, bo dziewczyna się nie wysili na wiadomość bez pytania – jeśli tak – to nie bój żaby, nic nie straciłeś.

Jak pisać z dziewczyną – przykłady

Jeśli zastanawiasz się jak pisać do dziewczyny po raz pierwszy, nie myśl o tym za dużo. Po prostu zachowaj swobodę i prostotę. Tak jak wyżej wspomniałem, stosuj stwierdzenia w pierwszych wiadomościach, unikaj pytań. Staraj się nawiązać do Waszej konwersacji i sytuacji gdy wymieniliście się numerami. Postaraj się zrobić to z humorem i flirtując.
  • „Wyciągnąłem właśnie gumowce. Nie idę na grzyby ale dziś mnie zainspirowałaś, że w taką pogodę powinno się chodzić w czymś bardziej adekwatnym niż sneakersy”
  • „Odpaliłem sobie dziś Wilka z Wall Street i potwierdzam, w tej fryzurze od tyłu można pomylić Cię z Margot”
jak pisać z dziewczyną

Więcej przykładów rozmów i case study – tutaj.

Nie wysyłaj dwóch wiadomości pod rząd

Jeżeli nie otrzymałeś odpowiedzi pamiętaj, aby nie wysyłać kolejnej wiadomości, tylko spokojnie poczekać na wiadomość zwrotną. Większość dziewczyn jest zajęta w ciągu dnia – więc jeśli napiszesz do niej wiadomość w tym czasie, może być czymś zaabsorbowana, zapomnieć że napisałeś i nie odpowiedzieć. Najlepszy czas na wysłanie wiadomości, to wczesny wieczór. Zacznij od wysłania wiadomości wczesnym wieczorem i szukaj sposobów na podtrzymanie rozmowy. Większość ludzi jest w tym czasie bardziej zrelaksowana i zwykle nie jest aż tak bardzo zajęta. Jeśli dziewczyna nie odpisuje – nigdy nie wysyłaj kolejnych wiadomości. To jest słaba postawa i stawiasz się niżej od niej.
jak napisać do dziewczyny

Tak nie pisz.

Jeśli wiesz, że jest z przyjaciółmi, nie pisz

Jeśli powiedziała Ci, że wychodzi z przyjaciółmi lub rodziną – nie pisz w tym czasie. Ludzie kiedy są na spotkaniu nie mają czasu na odpisywanie i ślęczenie w telefonie. Jednak to tylko wtedy gdy jesteś uprzedzony, że w danej chwili dziewczyna nie będzie dostępna. Nie jesteś jasnowidzem – wszystkiego nie przewidzisz.

Jak pisać z dziewczyną? Nie zasypuj komplementami

Nadmiar komplementów, nie jest dobrym pomysłem na to, aby okazać swoje zainteresowanie. Zamiast tego postaraj się pisać stwierdzeniami i tylko od czasu do czasu zadawaj pytanie. Kobiety dostają naprawdę wiele komplementów i to nie jest takie proste. Oczywiście komplementy od atrakcyjnych mężczyzn zawsze są mile widziane w przeciwieństwie do komplementów robotników, którzy mają przerwę na budowie i gwiżdżą za atrakcyjną dziewczyną. Jednakże – wszędzie musisz zachować umiar. Czy to match na tinderze czy podejście na ulicy. Ja zwykle zaczynam od komplementu podczas podejścia na ulicy i potem naturalnie nie mam już potrzeby komplementowania kobiety nadal. Bo i po co? Sam fakt że podszedłem i wziąłem numer, świadczy o tym, że jest dla mnie atrakcyjna. Nie muszę wkupywać się w jej łaski prawiąc jej komplementy, bo jestem atrakcyjnym człowiekiem, który zna swoją wartość.

jak pisać z dziewczyną

Wzbudzanie nieatrakcyjności.

Nie używaj strategii tekstowej dzień dobry/dobranoc

Czytałem ostatnio artykuł, gdzie kobieta radziła mężczyznom jak pisać z kobietami. Jedną z rad było – „jest coś w tekście na dzień dobry/dobranoc, co sprawia, że człowiek czuje ciepło w środku. Te teksty są proste, ale skuteczne. Zamiast prawienia ciągłych komplementów dajesz jej znać, że myślisz o niej, kiedy się budzisz i kiedy kładziesz się do łóżka.” Och jakie to urocze! Szkoda, że to kompletna strata czasu i takie rzeczy nie działają. No chyba, że wśród ludzi na poziomie dojrzałości na etapie gimnazjum. Nie ma nic gorszego niż pisanie tekstów na dzień dobry i dobranoc. Wyjdź z mentalnej piaskownicy i nie marnuj czasu na takie pierdoły.

Dalej w tekście było: „Jak napisać do dziewczyny na powitanie? Wystarczy krótkie: Dzień dobry, jak się dzisiaj czujesz? Życzę Ci pięknego dnia.” – Genialny tekst jeśli nie chcesz seksualnie zainteresować kobiety i kochasz słuchać o tym, jak ktoś inny ją posuwa. Powodzenia.

Czytaj również:

Używaj emotikonów lub nie używaj ich wcale

Emotikony to fajna sprawa, pod warunkiem, że działa w obie strony. Niektóre dziewczyny używają emotek, inne nie używają ich wcale. Ja staram się również nie używać żadnych emotikonek. Najprostsza zasada to kalibracja do drugiej osoby. Jeśli wyślesz pierwszą wiadomość z emotką, a dziewczyna odpowie bez żadnych emotek – przestań słać emotki i dostosuj się do sytuacji. Gdy dziewczyna nie używa emotek, a Ty używasz ich mnóstwo, wyjedziesz na mniej poważnego. Często emotki są używane przez mężczyzn do maskowania braku pewności siebie. Przykład:

Wyciągnąłem właśnie gumowce. Nie idę na grzyby ale dziś mnie zainspirowałaś, że w taką pogodę powinno się chodzić w czymś bardziej adekwatnym niż sneakersy.

Wyciągnąłem właśnie gumowce 😝 Nie idę na grzyby ale dziś mnie zainspirowałaś, że w taką pogodę powinno się chodzić w czymś bardziej adekwatnym niż sneakersy 😂😂

To są dwa różne teksty. W pierwszej wiadomości nie silisz się na pozytywną reakcję, nie boisz się, że dziewczyna można to odebrać poważnie, a nie żartobliwie (co będzie świadczyło o jej braku dystansu, co jest czerwoną flagą). W drugiej wiadomości nie ma już pewności siebie, emotki mają pokazać, że „he he tylko sobie żartuję, nie pomyśl sobie o mnie źle” – co jest słabe.

O czym pisać z dziewczyną? Najlepiej o spotkaniu

Głównym problemem związanym z wysyłaniem wiadomości tekstowych jest to, że istnieje ogromne pole do nieporozumień. Sposób, w jaki możesz przeczytać coś w swoim umyśle, może nie być taki sam, w jaki odbierze to dziewczyna. Dlatego pisanie wiadomości z dziewczyną powinno ograniczać się do całkowitego minimum. Twoją intencją od początku powinno być umówienie się na spotkanie i nic więcej. Nie pisz dla samego pisania. Zawsze wysyłając pierwszą wiadomość miej w głowie „chcę się z nią umówić, a nie pisać”. Oczywiście jak wspomniałem wyżej, to nie oznacza, że masz w pierwszej wiadomości zapraszać ją na randkę. Jednak powinieneś wiedzieć jaki masz cel i jak kierować rozmową. Osoby, które nie wiedzą jaki mają cel, nigdy go nie osiągają.

tinder trójkąt

I po co tracić czas na pisanie? Wystarczy się spotkać. Więcej moich rozmów z Tindera w poradniku.

Staraj się odpisywać w takich odstępach czasowych, jak robi to dziewczyna

Nie czekaj zbyt długo z odpisaniem, ale też nie rób tego od razu. Postaraj się wysyłać swoje wiadomości w takich odstępach czasu, jak kobieta, z którą piszesz. A już najlepiej – odpisuj wtedy, kiedy masz czas. Odpisując po kilku sekundach, wychodzisz na gościa, który siedzi z telefonem w dłoni i czeka na jej wiadomość. To nie jest atrakcyjne zachowanie. Powinieneś mieć swoje życie i nie stawiać kobiet na piedestale. Jeśli z wypiekami na twarzy czekasz na wiadomość zwrotną, to już postawiłeś tej kobiecie pomnik w swoim życiu.

Dlatego tak dobrze jest mieć dużo opcji w zanadrzu. Wiesz wtedy, że nie ma ciśnienia. Jeśli nie ta, to inna, a jeśli nie inna, to jeszcze inna. Ta niezależność i mnogość opcji całkowicie zmieniła moje życie z kobietami. Czasami mam w telefonie tyle nowych numerów / instagramów, że nie piszę do wszystkich dziewczyn, bo nie mam na to zasobów czasowych. Finalnie wiele dziewczyn po prostu widząc mój brak zainteresowania – usuwa mnie po kilku tygodniach. Jeśli masz niedostatek kobiet w swoim życiu, to pewnie ciężko Ci jest sobie wyobrazić, że można wziąć numer do atrakcyjnej dziewczyny na ulicy, a potem się do niej nigdy nie odezwać. Otóż można, bo mnogość opcji na to pozwala. Jednak żeby mieć mnogość opcji i ogromne powodzenie, trzeba być atrakcyjnym mężczyzną – mentalnie i fizycznie.

O czym pisać z dziewczyną? Spróbuj naśladować jej podejście!

Dobrym sposobem na wysłanie wiadomości jest odzwierciedlenie jej stylu pisania. Jeśli więc jest kimś, kto używa emotikonów, możesz używać ich w swoich tekstach. Jeśli szybko odpowiada, nie musisz czekać pięciu godzin, aby wysłać jej wiadomość. Jeśli flirtuje odważnie – odwzajemnij to. Nazywamy to kalibracją. Cecha ta przydaj się również w biznesie. Dostosuj się do klienta, używaj podobnych słów, pokaż – jak wiele macie wspólnego. Tak samo działa to w relacjach, to jest to mistyczne „nadajemy na tych samych falach”.

Przy zapraszaniu na spotkanie – bądź konkretny

Nikt nie ma czasu na akapity! Jeśli wysyłacie do siebie wiadomości od kilku dni, naprawdę nie musisz szukać powodów, by napisać do niej ponownie, ani nie potrzebujesz długich, rozbudowanych przedstawień. Jeśli zapraszasz ją na spotkanie – podaj konkretny termin. Przedstawi Cię to w bardzo dobrym świetle – dziewczyna będzie wiedziała, że jesteś pewny siebie i wiesz czego chcesz. Zawsze podaję konkretny termin. Konkretny mam na myśli – miejsce, czas i aktywność. Przykładowo „ok, to z chęcią dowiem się więcej na fascynujący temat gumowców, ale to już na najlepszych drinkach w Krakowie o 18:00 w Sobotę, pasuje?”.

Nie pisz w nieskończoność – pisanie nie rozwija znajomości

Ciągłe i wyłączne pisanie wiadomości może dać dziewczynie sygnał, że nie chcesz się z nią spotkać i rozwijać w większym stopniu znajomości. Więc dziewczyna zaszufladkuje Cię jako kolegę do popisania. Może też dać jej sygnał, że nie masz jaj jej zaprosić, co również będzie wiązało się z zerowym pożądaniem w Twoim kierunku.

Standardowa strategia to wymieniasz kilka wiadomości 4-5 i zapraszasz na spotkanie. Jeśli nie może – zajmujesz się kolejną. Prosta o oszczędzająca czas strategia. We wpisie o oznakach zainteresowania dziewczyny pisałem, że wyznaję zasadę – jedno zaproszenie i next. Możesz się nad tym zastanowić.

Jeśli dziewczyna nie chce się spotkać – nie pisz, odpuść

Nawet jeżeli Twoja wybranka wydaje Ci się spełnieniem marzeń – to niekoniecznie musi zadziałać w drugą stronę. Może dojść do sytuacji, w której pomimo wymiany większej ilości wiadomości dziewczyna jednak nie zechce się z Tobą spotkać. Pamiętaj, aby po prostu zaakceptować ten fakt – nie bądź nachalny i nie zasypuj ją milionem namawiającymi do spotkania wiadomości. W ten sposób unikniesz frustracji i zaoszczędzisz wiele czasu. Stosuj zasadę – nie ta, to kolejna i buduj nowe znajomości.