Data publikacji: 23 kwietnia 2020
Data aktualizacji: 7 czerwca 2024

Instagram to największy portal randkowy, który nie jest portalem randkowym. Tak sugerował mi mój znajomy ze Stanów Zjednoczonych, gdy rozmawialiśmy o tym przy piwie. Nie chciałem się zgodzić, ale dziś – zgadzam się w 100%. Instagram jest nawet lepszy od Tindera.

Na Instagramie jeśli masz dobry profil i fajny status społeczny w postaci wielu followersów (idealnie jak jeszcze dużo podróżujesz) – to przyciągasz. To są rzeczy, których na Tinderze nie widać. W przypadku kobiety nie potrzeba nawet statusu – wystarczy, że masz ładne zdjęcia.

Dwa sposoby na zagadanie na insta – cold i warm

Zagadanie na Instagramie jest banalnie proste – można zrobić tzw. cold text – czyli wysłać DM do osoby, z którą wcześniej nie mieliśmy kontaktu – np. Ania! – prosty i krótki ping – chce to odpowie, nie to następna. Lub tak jak pisałem we wpisie odnośnie zagadania na Tinderze – możesz napisać „hey trouble!”.

Można też wysłać „warm text„. Tutaj poprzedzone jest to krótką interakcją przed wysłaniem wiadomości. Lajkujesz dziewczynie dwa zdjęcia. Ona też to robi i daje Ci kilka polubień. Masz wtedy zielone światło, żeby spróbować napisać.

Przykład podrywu na instagramie – warm text

Podaję świeży przykład. Dziewczyna polubiła mi nowe zdjęcie. Ja polubiłem jej. Ona polubiła mi 5 kolejnych zdjęć, więc napisałem do niej. Od razu była zainteresowana. Jeśli masz status na IG, to jest po prostu łatwiej. Idealnie jeśli robisz jakieś ciekawe rzeczy, to jeszcze bardziej wzbudza ciekawość.

Przykład podrywu na insta – cold text od dziewczyny

I w drugą stronę – dziewczyna z innego kraju po prostu do mnie napisała. Nie polubiła mi żadnego zdjęcia, nie znałem jej – więc to klasyczny cold text.

Jak poderwać dziewczynę na Instagramie?

W tych czasach nie ma już reguł i podziału gdzie można poznawać nowych ludzi. Jasne że na IG dziewczyna raczej nie zakłada konta po to, żeby randkować. Jednakże – jeśli trafi się atrakcyjny facet, to ona będzie z nim randkować i żadne zasady wtedy nieobowiązują.

Podobno do galerii dziewczyny nie idą, żeby być podrywane ale zgadnij co? Spotykałem się z dziewczynami poznanymi na zakupach, które po prostu szukały nowych butów na lato. Chrzanić zasady.

Warto również nadmienić, że kobiety, które mają bardzo dużą liczbę obserwujących, są bardzo trudne do poznania na IG. Piszę to żebyś tonował swoje oczekiwania. Chyba że jesteś mniej więcej podobnym poziomie „sławy”. Social proof na Instagramie działa dokładnie tak samo, jak w klubie czy grupie znajomych.

Nawet jeśli jesteś popularny, to i tak będziesz miał problem z przebiciem się do równie popularnej dziewczyny. Wszystko dlatego, że te najpopularniejsze otrzymują tony wiadomości każdego dnia. Piszą do nich marki szukające influencerów, a także zainteresowani mężczyźni. Jest zatem duża szansa, że kobieta nawet nie zauważy twojej wiadomości. 

Dobry profil pomaga w podrywie na insta

Jeśli chcesz poznawać kobiety przez Instagram, to musisz mieć atrakcyjny profil. Świetnie, jeśli będzie on także popularny, ponieważ rozmawiamy na podłożu Social Mediów. Jasne, że ilość lajków w świecie realnym ma małe znaczenie. Natomiast chcąc poderwać dziewczynę przez insta, przenosimy się do świata wirtualnego. To trochę takie pole gry. Każdy ma swoją postać i im wyższy jej level, tym lepiej.

Profil powinieneś stworzyć mniej więcej tak, jak na Tinderze, a więc zwróć największą uwagę na zdjęcia. Zapomnij o niewyraźnych selfie w domu – niczym się nie wyróżnisz. Twój profil Insta ma przedstawiać cię jako ciekawego i atrakcyjnego mężczyznę. Zobacz, czym cechują się zdjęcia niektórych modeli z USA. Jeśli zrobisz profil przynajmniej w 50% na takim poziomie, to będzie świetnie.

Zwróć również uwagę na swoje BIO. Ma podobną zasadę co opis na Tinderze, ale jest treściwsze. Przykładowe BIO wygląda w sposób następujący:

instagram BIO

Krótki opis w pojedynczych słowach kim jesteś i czym się zajmujesz. Możesz również podać swoją miejscowość. Zadbaj o estetykę. 

Moje bio też jest całkiem ok, możesz podpatrzyć. Najlepiej wrzucić do BIO kompleksowe info o sobie, pokazać co robisz, kim jesteś. To zwiększa boost, gdy ktoś widzi Twój profil pierwszy raz. Status społeczny zawsze był i będzie ważny.

Pierwsza wiadomość na Instagramie

Tutaj pojawia się problem, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że na Insta istnieje coś takiego jak „DM” (Direct Message). Przez co wielu mężczyzn komentuje dziewczynom zdjęcia, błędnie myśląc, że to jedyna forma kontaktu. Poza tym komentowanie zdjęć jest fatalnym pomysłem, bo robią tak wszyscy. Niczym się nie wyróżnisz, a jeszcze wyjdziesz na „creepy gościa”. Nie komentuj zdjęć!

Dobrym sposobem oprócz wysłania cold text lub warm text – jest bez wątpienia „pingowanie relacji”. O co chodzi? Wytłumaczę od początku dla niewtajemniczonych.

Na Instagramie jest coś takiego jak dodawanie relacji. Działa to na takiej samej zasadzie jak na Snapchacie i Messengerze. Jeśli w ciągu dnia chcesz się czymś podzielić ze znajomymi, to dodajesz sobie zdjęcie lub film do relacji, która zniknie po 24 godzinach. Jeśli dziewczyna, która cię interesuje, doda coś do relacji, możesz to skomentować. Żeby było jasne – taki komentarz jest widoczny tylko dla niej, otrzymuje go na skrzynkę DM. Odpowiadając na relację, przechodzisz od razu do Direct Message. Gdy dziewczyna odpowie, możesz pociągnąć rozmowę dalej. Ważne, żeby odpowiedzieć w ciekawy sposób, kontekstowo.

Przykładowo, dziewczyna dodaje zdjęcie z zeszłorocznych wakacji w Bułgarii z jakimś tęsknym opisem. Możesz odpowiedzieć na takie Stories następująco: „Jadę tam za 2 tyg, boję się że nie wrócę”. Gdy dziewczyna odpowie, po prostu kontynuujesz konwersację. Ping ma być krótki, musisz zminimalizować inwestycję. Nie sil się na jakieś długie teksty i poematy.

Sporo przykładowych rozmów zamieściłem w moim e-booku, dotyczącym podrywu w aplikacjach typu Tinder. Rady, które tam znajdziesz można z powodzeniem stosować na Instagramie czy Facebooku 🙂

Sprawdź jak prowadzić fajny i atrakcyjny profil na IG – zostaw mi follow ⬇️

Pinguj dziewczyny z danych lokalizacji

Fajnym sposobem jest pingowanie – lajkowanie zdjeć, dziewczynom z danej lokalizacji. Inwestycja jest praktycznie zerowa. Po prostu lajkujesz dziewczyny które podobają Ci się np. w Pradze (ustawiasz sortowanie jako „najnowsze zdjęcia z lokalizacji”). Następnie sprawdzasz, która dziewczyna również odpowie lajkiem na Twoje zdjęcia. Jest to moim zdaniem odpowiednik matcha na Tinderze.

Do dziewczyn które odpowiedzą lajkiem – wysyłasz warm text, czyli jej imię lub cokolwiek innego i czekasz aż odbije piłeczkę. Been there, done that.

Jak poderwać chłopaka na Instagramie?

W drugą stronę działa to dokładnie tak samo. Jeśli jesteś kobietą i chcesz poderwać chłopaka na IG, po prostu skomentuj jego Stories. Problem pojawia się wtedy, gdy druga strona wcale nie dodaje relacji. Wtedy pozostaje po prostu napisać tradycyjną wiadomość. W pierwszej wiadomości można skomentować zdjęcia lub coś, co przyciągnęło twoją uwagę.

Możesz też jak wyżej koleżanka Lisa – po prostu wysłać niezobowiązujące „Hi :)”.

Pamiętaj, że szansa na powodzenie takiego podrywu nie jest duża. Statystycznie musiałbyś wysłać wiadomość do 10 kobiet, aby przynajmniej jedna była zainteresowaną znajomością. A to i tak przy uwzględnieniu, że masz dobry profil. Lepsza skuteczność też jest możliwa, natomiast to już przy ultra popularności.

Pisząc do dziewczyny przez internet, jesteś po prostu „gościem ze skrzynki na insta”. Możesz być super człowiekiem, z charakterem i pasjami, ale to nie zmienia tego faktu. Jesteś obcym człowiekiem i nie łatwo jest to zmienić.

podryw na instagramie
Sposób na Titanica działa podobno często, tylko proszę nie nadużywać.

Podryw na Instagramie – podsumowanie

Najważniejszy na Instagramie jest Twój profil i zdjęcia. Insta to nie portal randkowy i kobiety raczej nie spodziewają się tam poznawać nowych osób, ale jednak obecnie tym portalem randkowym się stał i można go tak traktować.

Ważne, aby to wszystko wyglądało naturalnie. Absolutnie najgorszą z możliwych opcji jest wiadomość „hej co tam?”. Przeglądałem również opinie na ten temat w internecie. Ze zdań użytkowników wyłaniają się dwie skrajności.

  1. Instagram jest dla Ciebie wyjątkowo łatwym miejscem na podryw, pod warunkiem, że jesteś popularny i dobrze wyglądasz. Wtedy Instagram jest prawdziwym boostem w relacjach.
  2. Instagram jest dla ciebie wyjątkowo trudnym miejscem na podryw, jeśli niczym się tam nie wyróżniasz i toniesz w morzu podobnych użytkowników. Wtedy już lepiej zainstalować Tindera.

Jeśli chcesz mieć tam dobre wyniki, to pamiętaj o następujących rzeczach:

  • zadbaj o zdjęcia na profilu,
  • dodaj treściwe BIO,
  • nie komentuj zdjęć dziewczyny / chłopaka,
  • odpowiedz na Stories jakąś kontekstową wiadomością,
  • nie pisz w nieskończoność – przenieś rozmowę na SMS-y lub doprowadź do spotkania.

Przypominam, że pisanie w nieskończoność jest najgorsze, bo nic ci to nie daje, a jedynie odbiera atrakcyjność. Spróbuj po czasie przynajmniej przejść na SMS-y. Wtedy twój status zmieni się z „gość ze skrzynki na Insta”, na „gość, któremu podałam numer”. 

A jak już dotarłeś do końca tego wpisu, to ja cię zapraszam do obserwacji mojego Instagrama. Jeszcze nie robię tam z siebie durnia, ale pod wpływem tej kwarantanny mogę wkrótce zacząć. Pozdrowienia!