Data publikacji: 15 sierpnia 2019
Data aktualizacji: 22 maja 2022

Zastanawiasz się jak poprawić wygląd twarzy? Ten wpis jest dla ciebie. Ostatnio często spotkam się z twierdzeniem, że wygląd twarzy jest najważniejszy i co gorsza – nie można go poprawić. Podobno kobiety ogromną uwagę zwracają na twarz i nawet dobre mięśnie nic nie pomogą, jeśli buzia jest nieatrakcyjna. To oczywiście nieprawda i choć twarz jest istotna, to nie jest jedynym czynnikiem, na który ludzie zwracają uwagę. Ponadto wygląd twarzy można poprawić i to znacznie. Wystarczy zastosować kilka prostych porad.

Jak poprawić wygląd twarzy mężczyzny?

Często mówi się „popraw swój wygląd, zacznij coś robić” – ale nie ma żadnych konkretów. Patrzysz w lustro i zastanawiasz się co właściwie należy zrobić, skoro twoja twarz nie wygląda atrakcyjnie? I żeby nie było, nie zależy nam na stosowaniu tysiąca kremów, olejków czy jeszcze lepiej – makijażu. Chcemy uzyskać w miarę męski efekt i wycisnąć z twarzy tyle ile się da. Wszystko za pomocą domowych sposobów, wymagających większego lub mniejszego nakładu czasu.

Jeśli śledzisz mój kanał na YouTube, to pewnie już wiesz, że od kilku dni jest tam dostępny film na temat poprawy wyglądu twarzy. Dla wszystkich, którzy wolą oglądać niż czytać zamieszczam wersję wideo. Gdy już będziesz na moim kanale, prosiłbym o zostawienie subskrypcji, dzięki nim kanał szybciej się rozwinie.

YouTube video

Poprawa wyglądu twarzy domowym sposobem – fryzura!

Pierwszą rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest fryzura. Fryzura powinna być dopasowana do kształtu twojej twarzy. Do każdego kształtu twarzy nadają się inne fryzury. Jedynie jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem twarzy owalnej, możesz pozwolić sobie praktycznie na wszystko.

Przykładowo, jeśli masz okrągłą twarz, to poprzez fryzurę musisz sprawić, aby wyglądała ona na mniej okrągłą. Sprawdzą się więc fryzury z przedziałkami i falami, które rozbiją kulisty kształt twojej twarzy. Jeśli nie wiesz jak sprawdzić kształt twarzy przeczytaj mój wpis na ten temat.

Jeśli chcesz poprawić wygląd twarzy, zadbaj o zarost

Zarost podobnie jak fryzura może pozytywnie wpłynąć na odbiór twarzy. Nie tylko dodaje męskości, ale również może podkreślić linię szczęki i wydłużyć podbródek. Dobry zarost świetnie poprawia profil twarzy. Jeśli masz słabo rozwinięty podbródek, to zapuść brodę i zobaczysz jak bardzo poprawi się twój wygląd.

Zarost również należy dopasować do kształtu twarzy. Warto również od czasu do czasu odwiedzać dobrego barbera, który zajmie się stylizacją i cięciem.

Nie garb się, zadbaj o odpowiednią postawę

Wiesz, że zła postawa ciała może negatywnie wpływać na wygląd twarzy? Jeśli ciągle siedzisz przy komputerze, masz opuszczone łopatki i wysuwasz głowę do przodu, to po kilku latach takiego działania możesz mieć trudne do odwrócenia zmiany wyglądu twarzy.

Największym problemem stanie się postawa. Przyzwyczaisz organizm do tego, że głowa powinna być wysunięta i skierowana po skosie w dół. Twój profil również będzie fatalnie wyglądał. Dlatego twoja postawa gdy nie siedzisz, powinna być nienaganna. Łopatki spięte, wzrok skierowany nieco ponad horyzont. W filmiku, który wyżej dodałem mówię też o specjalnym ćwiczeniu, które pomaga poprawić postawę ciała.

W celu poprawy wyglądu twarzy zadbaj o zęby!

Zęby to wizytówka każdego człowieka. Chciałbyś mieć dziewczynę, która nie ma zębów, albo ma ich tylko kilka? Myślę, że nie bardzo. Możesz być niezadbany z wyglądu, ale jeśli nie dbasz o swoje zęby to nie możesz narzekać, że twarz źle się prezentuje, a ludzie nie pałają do ciebie sympatią.

Braki w uzębieniu najlepiej czymś wypełnić, aby zęby nie zaczęły się schodzić. Wtedy również może dojść do zmian na twarzy. Wystarczy zobaczyć zdjęcia osób bez zębów, kiedy mają zamknięte usta. Wygląda to bardzo dziwnie i nieproporcjonalnie. Zresztą zęby to absolutna podstawa. Regularne wizyty u dentysty to również coś, co powinno stać się częścią twojego życia.

Utrzymuj niski poziom tkanki tłuszczowej

Ostatni i najważniejszy punkt. Poziom tkanki tłuszczowej ma kolosalny wpływ na wygląd twojej twarzy. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak dobrze może wyglądać twoja twarz, gdy zejdziesz do 10% tkanki tłuszczowej. Większość z nas ma dosyć sporo tłuszczu w organizmie. Siedzący tryb życia, sport ograniczony do minimum i zła dieta, mają na to spory wpływ. Jeśli porównamy zdjęcia osób, które miały 20% BF i po redukcji dobiły do 10%, to efekt będzie piorunujący. Tkankę tłuszczową najszybciej zredukujesz stosując trening interwałowy HIIT.

jak poprawić wygląd twarzy męskiej

Ten punkt dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Może kojarzysz jakieś swoje dawne koleżanki, które kiedyś nie wyglądały za dobrze i nie podobały ci się od strony zewnętrznej? A po kilku latach spotykasz je na drodze i myślisz sobie „o kurde, to niemożliwe, teraz to jest laska”. To jest właśnie efekt, jaki można osiągnąć redukując tkankę tłuszczową. Modele często muszą utrzymywać tak niski poziom tkanki, aby ich twarz była zarysowana, kości policzkowe odsłonięte, a linia szczeki widoczna.

Jeśli zastanawiasz się jak poprawić swój wygląd, możesz też przeczytać mojego e-booka na ten temat. Tam szczegółowo rozwinąłem całe zagadnienie.

Ten krok jest jednocześnie najtrudniejszy do zrealizowania. Wymaga czasu, pracy i systematyczności. Odpowiednia dieta i dobry plan treningowy to podstawa. Możesz zajrzeć do kategorii bloga siłownia i fitness – tam od czasu do czasu dodaję artykuły związane z tym tematem.

Poniżej masz porównanie, jak moja twarz wyglądała kiedyś (6 lat temu) gdy miałem około 10% tkanki tłuszczowej. Pomijając fatalną fryzurę i styl, różnica jest zauważalna.

jak poprawić wygląd twarzy mężczyzna

10% vs. 16%

Jak widzisz twarz nie jest już tak zarysowana jak wtedy. Nie ma charakterystycznych wcięć w polikach. Wszystko przez poziom tkanki tłuszczowej. Dlatego dla chcącego nic trudnego. Zrób porządną redukcję i zobacz jak zmienia się twoja twarz.

Zapraszam cię również do naszej grupy na Facebooku, którą zaczynamy rozwijać. Możesz tam porozmawiać na tematy związane z modą męską, wyglądem, lifestyle’m i wszystkim co przyjdzie ci na myśl.