Data publikacji: 20 maja 2016
Data aktualizacji: 20 maja 2018

Jak powinien ubierać się otyły mężczyzna? A no tak, aby zakryć pewne niedoskonałości i optycznie odjąć sobie kilka kilogramów. Na wstępie tradycyjnie przypomnę, że jeśli otyłość wynika z zaniedbania, wtedy polecam mocno wdrożyć w życie rozdział o treningu i diecie. A teraz przejdźmy już do konkretów. Jak się ubierać, kiedy mamy kilka kilogramów za dużo?

 Jak powinien ubierać się otyły mężczyzna?

Ubrania nie powinny być idealnie dopasowane

Dopasowane ubrania najlepiej leżą na mężczyźnie, który ma na sobie trochę mięśnia. Jednak obcisła koszulka nie sprawdzi się, gdy mamy do czynienia z sylwetką otyłą. Takie zestawienie spotęguje wizualnie ten efekt. Oczywiście należy pamiętać, żeby nie ubierać w takiej sytuacji ubrań, które są za długie. Jeśli chodzi o długość wszystko powinno być nienagannie dopasowane. Odchylenia stosujemy tutaj jedynie w kroju produktów. Pewnie kojarzysz bardzo otyłe dziewczyny, które chodzą w legginsach i jesteśmy zmuszeni to oglądać na ulicach. Jasne każdy może się ubierać jak chce, jednak nikt nie powie mi, że to jest atrakcyjne, a właśnie na tym zależy nam najbardziej.

Kolor czarny – dobry przyjaciel

Tę zasadę zna prawie każdy. Kolor czarny wyszczupla. Nie oznacza to, że można olać siłownię i chodzić codziennie w czarnym wdzianku. Jednak nie da się nie zauważyć, że czarny kolor ukrywa pewne braki w naszej sylwetce. Przy czym należy pamiętać o tym, że przy chudej sylwetce, powinniśmy tego koloru unikać – będziemy wyglądać wtedy jak patyczaki.

Unikaj puchowych kurtek

Jeśli jesteś otyły, chcesz uzyskać efekt odwrotny, a więc sprawić, że będziesz wyglądał na szczuplejszego. Ubierając puchowe grube kurtki czy kamizelki potęgujesz efekt otyłości. Właściwie wszystkie zasady dla otyłych są odwrotne do tych dla szczupłych mężczyzn.

Buty – zasada odwrotna

Tutaj wygląda to podobnie, podczas gdy mężczyzna nie robi nóg na siłowni i ćwiczy tylko górne partie ciała. Trzeba przyznać, że nie wygląda to za dobrze. Tak samo otyły mężczyzna w malutkich bucikach będzie wyglądał komicznie i zaburzy proporcje swojego ciała. Tak, więc buty powinny być masywne, pasujące do ogólnej masy ciała.

Unikaj nadmiaru

Czy to w akcesoriach czy to w ubiorze, otyłe osoby powinny iść bardziej w styl minimalistyczny, a nie przepych. Pewnie znasz takiego pana jak DJ Khaled, który w każdym utworze, który stworzył i nagrywa z kimś innym, musi krzyczeć swoją ksywę. Ten pan wygląda fatalnie, zawsze idzie w stronę przepychu i nie zwraca uwagi na swoją posturę.

Jeśli będziesz przestrzegał powyższych zasad, powinieneś nieco zakryć niedoskonałości. Ponadto namawiam do rozpoczęcia zdrowego stylu życia i być może treningów. Dieta nie musi być wyczerpująca, możesz spróbować diety iifym.

Teraz już wiesz, jak powinien ubierać się otyły mężczyzna.