Jak spalić kalorie po świętach i sylwestrze? [VIDEO]
Rate this post

Po świętach i sylwestrze przydałoby się trochę pobiegać i spalić te wszystkie kalorie. Dla tych którzy nie lubią biegać jest też alternatywa w postaci treningu w domu. A więc, jak spalić kalorie po świętach? 

Treningiem tym, jest już wspomniany na tym blogu trening typu HIIT, w którym przeplatamy szybkie tempo z odpoczynkiem. Kalorie nie są spalane bezpośrednio podczas treningu, ale już po jego zakończeniu.

Jak spalić kalorie po świętach i sylwestrze?

TRENING HIIT / TABATA

Postanowiłem nagrać przykładowy trening i wrzucić go na YouTube. Jedna seria tego treningu trwa trzy minuty. Składa się on z pięciu różnych ćwiczeń i krótkich przerw. Ćwiczenie wykonujemy przez 30 sekund bez przerwy, potem stosujemy 10 sekund odpoczynku i robimy kolejne ćwiczenie.

Trening ten może wydawać się prosty w wykonaniu, co jest zwodnicze. Tak naprawdę osoby niedoświadczone, mogą mieć duży problem z wykonaniem całej jednej serii. Dlatego biorąc się za tego typu rutynę, trzeba podejść do sprawy na poważnie, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Po jednej serii polecam odpocząć trzy minuty, po czym powtórzyć całą serię treningu jeszcze trzy razy. Za każdym razem odpoczywając między seriami trzy minuty.

ĆWICZENIA

Ćwiczenia w tym treningu są stosunkowo proste i pobudzają do pracy całe ciało. Jest to więc trening typu Full Body Workout.

Ćwiczenie numer 1, to modyfikowane pompki, przypominające wspinaczkę górską z klaśnięciem.

Ćwiczenie numer 2, to po prostu wypady nóg na przemian lewa i prawa.

Ćwiczenie numer 3 polega na wyskokach z przysiadem, raz szeroko, raz wąsko

Ćwiczenie numer 4, to tak zwane krokodylki

Ćwiczenie numer 5, to nic innego jak bieg w miejscu.

Jeśli ktoś chce spróbować swoich siły może pobrać audio do treningu – link znajduje się w opisie filmu. Wtedy bez problemu możecie odpalić sobie trening na smartfonie i wykonać go w całości bez patrzenia na zegarek. Ten trening to dobra alternatywa gdy za oknem pada deszcz, a ty chcesz zrobić porządny trening w domu.

Teraz już wiesz jak spalić kalorie po świętach. Zapraszam do subskrypcji kanału jeśli jeszcze tego nie robisz. Daj potem znać jak ci poszło!


brak

brak

brak

Korzyści bycia Patronem

polub fanpage

obserwuj na Instagramie