Data publikacji: 2 grudnia 2022
Data aktualizacji: 28 marca 2024

Pierwsze wrażenie to absolutna podstawa każdego mężczyzny, który chce mieć wiele sukcesów z atrakcyjnymi dziewczynami. Każda dziewczyna, do której podejdziesz w różnych okolicznościach, na początku oceni jak jesteś ubrany, jaki masz typ sylwetki i jakie są Twoje inne cechy (wyglądasz na pewnego siebie? Masz dużo pozytywnej energii i humoru?). Dzieje się tak, zanim jeszcze otworzysz usta.


Wpis jest jednocześnie fragmentem mojego e-booka, na temat podrywu dziewczyn w dzień. Poradnik kierowany jest do mężczyzn, którzy chcieliby mieć w swoim życiu więcej kobiet, ale mają problemy z nawiązywaniem nowych znajomości. Dowiesz się jak zagadać do dziewczyny, niezależnie od miejsca. Bez PUA-sowej otoczki, konkretne rady, jak stać się bardziej socjalnym człowiekiem, który wreszcie ma powodzenie.

jak poderwać dziewczynę


KUP TERAZ

WIĘCEJ INFO


Pierwsze wrażenie – od tego zależy wszystko

Generalnie chodzi o to, że zanim zaczniesz rozmawiać z kobietą i wskoczysz tę listę nudnych informacji o sobie – musisz zrobić dobre wrażenie, aby szansa na ciekawą konwersację w ogóle zaistniała. Powiem Ci wprost – wielokrotnie byłem krytykowany za chęć wyróżniania się z tłumu. Moja obsesja na punkcie dobrej sylwetki, ubioru i wyglądu była dla wielu niepoważna. Wiesz o co mi chodzi, zadbany facet to przecież pedał. „Można wyglądać źle a i tak mieć powodzenie” – i inne podobne bzdury. No jasne – jakieś tam można, ale czy duże? Tak duże, że możesz być niezależny z kobietami? Nie uważam, że to możliwe. Bez dobrego pierwszego wrażenia i wyglądu wymaksowanego do granic możliwości danej osoby – nie. Mówię jak jest – wygląd się liczy i wiem to z autopsji, sam się przekonałem jakie można mieć efekty, robiąc piorunujące pierwsze wrażenie (składa się na to tzw. Sexual Market Value).

Jednak dziś to ja mogę przebierać w pięknych dziewczynach, a nie Ci, którzy brali mnie za wariata. Jak często się zdarza, że dziewczyna zagaduje faceta w miejscu publicznym? Jak często się zdarza, że dziewczyna chce się z Tobą przespać na wakacjach, po tym jak zauważyła Cię w klubie tylko na bazie Twojej aparycji? Nie często. To się zdarza tylko tym, którzy robią bardzo dobre pierwsze wrażenie. 20% gości na tej planecie – i jakkolwiek wyniośle to brzmi – mam to gdzieś, bo takie są fakty.

Jak robić dobre pierwsze wrażenie z kobietami

Pierwsze dwie minuty kontaktu ułożą w jej głowie fundamenty twojej osobowości, charakteru i poczucia humoru. To co wydarzy się później, tylko wzmocni jej wyobrażenie o tym, kim jesteś. Jednak pierwsze dwie minuty są najważniejsze. Jeśli jesteś fatalnie ubrany, zdesperowany i nie myjesz zębów – tracisz tylko czas.

To bardzo ważna koncepcja, którą musisz uwewnętrznić. Nie tylko pomoże Ci zdobyć więcej dziewczyn, ale będzie to całkiem przydatne w Twoim codziennym życiu.

Kobiety i mężczyźni są pod tym względem nieco próżni. Oceniamy ludzi bardzo szybko, na podstawie pierwszego wrażenia. Potem jest już najczęściej za późno – jedyny wyjątek to gdy zrobisz słabe pierwsze wrażenie, ale jesteście w jednej paczce znajomych i poczasie uda Ci się to naprostować. Jednak to i tak będzie trudna sztuka, wymagająca cierpliwości. Dlatego najlepiej robić piorunujące pierwsze wrażenie – jak Harvey Specter. To bardzo ułatwia życie.

Nie analizujesz każdej banalnej rzeczy, która dzieje się w Twoim życiu. Czat z nieznajomym, nawet jeśli to atrakcyjna osoba, jest z pewnością drobnym wydarzeniem. Dlatego liczy się to co widać, a potem dopiero reszta. Sam fakt, że podchodzisz do kobiety na ulicy i rozpoczynasz rozmowę – już świadczy o tym, że masz jaja większe niż 90% facetów. Jeśli dodatkowo robisz dobre pierwsze wrażenie – pukasz do drzwi raju z kobietami, które w dodatku nie będą opłacone jak te od Bilzeriana (swoją drogą to żart, lubię Dana i jego styl życia i nie obrażę się, jeśli będę mógł żyć przynajmniej w 20% tak jak on).

pierwsze wrażenie
Co myślisz o tym gościu? Jaki jest? Pewny siebie? Niepewny? Jakie robi pierwsze wrażenie? Kupiłbyś coś od niego? Robiłbyś z nim interesy? Dałbyś mu popilnować laptopa?

Efekt Aureoli

Tak działa efekt aureoli – tendencja do przypisywania świeżo poznanym osobom określonych cech pozytywnych lub negatywnych na podstawie wyłącznie jednego kryterium. Jeśli na przykład kobieta, z którą się spotkasz będzie bardzo ładna, przyjdzie w pięknej sukience i będzie się ładnie wypowiadać, możesz automatycznie uznać, że jest dobrym i godnym zaufania człowiekiem. W rzeczywistości może być oczywiście kompletnie odwrotnie.

Chcemy, aby ludzie byli spójni. Jeśli ktoś bierze narkotyki, to prawdopodobnie jest to kryminalista. Jeśli ktoś jest gruby, to prawdopodobnie jest leniwy. Oczywiście bazujemy te założenia na naszych wcześniejszych doświadczeniach. I tak ruch „body positive” – nie ma większego sensu, bo ludzie działają na automacie. Nie zmusisz zadbanego i przystojnego mężczyzny do seksu z otyłą kobietą, skoro może on mieć partnerki na swoim poziomie – i odwrotnie tak samo.

To oczywiście upraszczanie, bo nic w życiu nie jest czarno-białe. Jednak nasz mózg nie lubi niespójności i działa jak przełącznik światła. On – off.

Co powiedzieć, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Cokolwiek jej nie powiesz podczas początkowej interakcji, będzie potem dopełniane przez wszystko, co już jest znane. Więc lepiej upewnij się, że ona wie o Tobie wszystkie ważne rzeczy, a konkretnie – zna Twoje atrakcyjne cechy. W ten sposób wypełni puste miejsca równie atrakcyjnymi atrybutami. Dlatego tak często powtarzam – cokolwiek robisz – bądź tego pewny. Nawet jeśli robisz coś pierwszy raz, rób to z pewnością siebie. Lepiej się potknąć z pewnością siebie, aniżeli potknąć się jak całkowita życiowa łajza.

Alternatywą jest nic jej nie mówić (chodzi o atrakcyjne cechy) i zbudować to wrażenie dopiero na randce. To byłby dobry pomysł, ale nie będziesz miał szansy tego dokonać. Jeśli kobieta nic o tobie nie wie, to nie będzie się z tobą spotykać. No chyba, że masz kosmiczny Social Proof i popularnego instagrama – wtedy możesz nadrobić. I korzystając z okazji – jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz na instagramie, to na Boga – zacznij to robić 😉

Ta sama historia, opowiedziana na dwa inne sposoby

Wyobraź sobie faceta o imieniu Michał, który jest maklerem giełdowym, który dużo pracuje i przez rok mieszkał w Japonii. Posiada motocykl i w wolnych chwilach lubi grać na gitarze elektrycznej. Wyobraź sobie go, jak wygląda, kim jest.

A teraz pomyśl o innym facecie, Marcin. Marcin lubi jeździć na motocyklach i lubi grać na gitarze. Od dwunastu miesięcy mieszka w Japonii i zdarza mu się pracować jako pośrednik. Lubi swój zawód i pracuje ciężko.

Te opisy, które wymyśliłem, są takie same. Jedyna rzecz inna to kolejność, w jakiej poznajesz funkcje. Teraz umieść Michała i Marcina obok siebie. Czy oni są tacy sami? Oczywiście nie.

Dlatego pierwsza wielka rzecz, którą dowiaduje się o tobie kobieta, jest kluczowa. Staje się cechą definiująca. Wszystko, co nastąpi później, po prostu poprawi ten obraz. Jeśli od początku będziesz demonstrował cechy kobieciarza, to potem podczas pisania z dziewczyną i ustawiania się na spotkanie – ona będzie wynajdywać w Tobie kolejne pasujące cechy i wypełniać nimi braki w informacjach o Twojej osobie. Za kogo chcesz uchodzić? Za kogoś pokroju gwiazdy rocka? A może kogoś inteligentnego i spokojnego?

pierwsze wrażenie
Chcę żyć jak gwiazdy Rocka, chcę widzieć to jak dojrzewam na fotach 😉
  • Jan: inteligentny — pracowity — impulsywny — krytyczny — uparty – zazdrosny
  • Wiktor: zazdrosny — uparty — krytyczny — impulsywny — pracowity — inteligentny

Większość ludzi postrzega Jana o wiele bardziej przychylnie niż Wiktora.

Trzema umieć siebie sprzedać i kolejność ma znaczenie

Istnieje wiele odmian tego badania – i wszyscy zgadzają się, że nie tylko szybko formułujemy nasze opinie, ale staramy się też, aby były spójne, jak to możliwe.

Dlatego Marcin z mojego przykładu jawi się nam jako facet w kryzysie wieku średniego (z powodu motocykla i gitary), podczas gdy Michał jest fajnym facetem, który akurat pracuje w firmie maklerskiej (i prawdopodobnie zrobił tatuaże).

Zapamiętaj to ćwiczenie. Zadaj sobie pytanie: jakie wrażenie odnosi dziewczyna, gdy Cię widzi po raz pierwszy? Co jest Twoją „cechą charakterystyczną”? W jaki sposób wszystkie inne rzeczy wzmocnią ten obraz? W jakiej kolejności prezentujesz swoje wysokie wartości i kim chcesz się wydawać? Czy ona zamierza się z Tobą spotkać? Czy myśli o uprawianiu z Tobą seksu?

Jeśli szukasz tylko seksu, staraj się najpierw podawać informacje, które są atrakcyjne i dyskwalifikują Cię jako partnera długoterminowego.

Odważny -> popularny -> lubiący przygody -> pracowity -> inteligentny. W ten sposób odsiejesz dużo dziewczyn, które szukają poważnych relacji.

Podobnie zresztą jest w aplikacjach randkowych. Ustaw sobie na tinderze w opisie tekst na „bad boya” – to będziesz tak odbierany (jeśli dodatkowo masz odpowiednie zdjęcia). Zawsze sprzedajesz siebie i swój wizerunek – tym można żonglować.

Pierwsze wrażenie? Masz tylko kilka sekund

Kolejność, w jakiej ona dowiaduje się o Tobie, ma znaczenie, a wszystko zaczyna się od tego, jak wyglądasz i jak się zachowujesz. Kobieta doda każdy pojedynczy element i każdą informację do Twojego głównego obrazu, który stworzyła na swój własny użytek.

Pamiętaj, że nie będziesz w stanie radykalnie zmienić tego, jakie zrobiłeś pierwsze wrażenie, ale także jak ona widzi Cię w swojej głowie. Będziesz miał większe szanse, próbując to powtórzyć na innej dziewczynie, niż próbować zmienić wyobrażenie danego człowieka o Tobie. To jest one way ticket i pamiętaj o tym.

To dlatego tak źle rozmawia się z dawnymi znajomymi ze szkoły, którzy pamiętają Cię jako niepewnego siebie i chudego chłopaka. Nawet jeśli wyglądasz teraz jak Achilles pod Troją i promieniejesz w kontaktach z innymi – oni nadal będą do Ciebie mówić jak 10 lat temu – bo taki obraz Ciebie mają w głowie. Dlatego lepiej znaleźć nowe znajomości, niż reanimować takie rzeczy. To dlatego, że przy obcych ludziach – możesz być kim chcesz i oni takiego Ciebie kupią i często – polubią jeszcze bardziej.

Niemniej jednak zakładam, że nie czytasz tego, aby naprawdę rozwalić system na następnej rozmowie rozmowę o pracę, ale żeby podrywać dziewczyny. Jeśli tak, to musimy porozmawiać o flircie z kobietą, ponieważ pierwsze wrażenie bez flirtu, może skończyć się tylko przyjaźnią lub w ogóle – brakiem rozwoju znajomości.

Flirtując możesz stworzyć wrażenie, że jesteś kobieciarzem lub po prostu facetem dobrym z kobietami. To jest zawsze atrakcyjne i działa jak dowód społeczny. Skoro masz duży wybór – to jesteś pożądanym kąskiem na rynku seksualnym.

C.D.N