Jaki trymer do brody?
5 (100%) 2 votes

Wielu mężczyzn postanawia w tych czasach zapuścić swoją brodę. Powodów takich jest kilka, ale na pewno jednym z największych jest trend „drwala”, który utrzymuje się od kilku lat. Co więcej nie zapowiada się, aby nagle brody i zarosty miały z mody wyjść i podzielić los spodni typu dzwony. We wpisie postaram się odpowiedzieć na pytanie, jaki trymer do brody wybrać. 

Skąd ta moda na brody?

Brody zostały w ostatnim czasie bardzo spopularyzowane przez kulturę, a wiele zmienił serial Wikingowie z Travisem Fimmelem w roli głównej. Ciężko przecież wyobrazić sobie Vikinga bez brody. Dodatkowym trendem, który wprowadził serial były dłuższe włosy i tzw. Top Knoty. O ile brody utrzymały się świetnie, to Top Knoty tak szybko jak do mody weszły, tak szybko z niej wyszły.

Niestety fryzury na samuraja zaczęli nosić wszyscy, niezależnie od tego, czy było to dla nich odpowiednie, czy nie. Z modą „Vikingową” jest ten problem, że pasuje ona głównie mężczyznom, którzy wyglądają dojrzale i mają bardzo męskie rysy twarzy. Faceci, którzy cieszą się bardzo młodym wyglądem, albo np. okrągłą twarzą, kompletnie nie pasują do tego stylu. Całość wygląda wtedy bardzo komicznie i nienaturalnie.

Tak czy inaczej moda zrobiła swoje i oglądaliśmy na ulicach gimnazjalistów chodzących w top knotach. Przesyt spowodował, że fryzura szybko się skończyła. Aczkolwiek wciąż jest praktykowana – jeśli taki styl dodaje ci dodatkowej atrakcyjności bo np. masz bardzo mocne rysy twarzy – świetnie, wtedy warto używać nie zważając na modę.

jaki trymer do brody wybrać

Na brodę jednak nie każdy może sobie pozwolić ze względów genetycznych, tak więc myślę, że to główny powód, dla którego została ona nieco dłużej na topie. Zresztą ja za każdym razem namawiam do nie podążania na siłę za modą. Lepiej zrobisz jak będziesz dodawał sobie atrakcyjności i chodził w tym, co tobie pasuje, a nie co jest aktualnie modne. Pamiętaj o tym.

Co to jest trymer?

No dobra ale wróćmy od tematu. Wielu mężczyzn zastanawia się jaki trymer do brody wybrać? Dbanie o zarost nie jest rzeczą łatwą. Zapuszczanie tak, ale dbanie o swoją brodę, by zawsze wyglądała korzystnie, to już trudniejsze pole minowe. Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest trymer?

Trymer to nic innego jak maszynka do strzyżenia. Warto jednak zwrócić uwagę, że trymer służy co najwyżej do przystrzyżenia swojej brody. Trymer jest maszynką o małych rozmiarach, co bez problemu pozwala dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc. Pewnie nie raz spotkaliście się z trymerami do nosa, aby usunąć włosy znajdujące się w naszym nosie – i moim zdaniem nic lepszego niż trymery w tej materii nie powstało. Jak jest z brodą? A no myślę, że podobnie. Jeśli chcemy swoją brodę przystrzyc, to najlepszym wyborem będzie dobry trymer.

Trymer – maszynka służąca do strzyżenia brody, wąsów, okolic bikini a nawet zbędnego owłosienia w nosie i uszach. Trymer umożliwia precyzyjne ustawienie długości strzyżenia. Urządzenie to może być zasilane z sieci bądź dzięki akumulatorowi. – Wikipedia

Jaki trymer do brody wybrać?

Wybór odpowiedniego trymera powinniśmy zacząć od podstawowych cech, które powinien spełniać. Jaki trymer do brody będzie najlepszy? Trymer przede wszystkim, powinien być bardzo poręczny. Zadaniem trymera jest DOKŁADNE przystrzyżenie. Trymer nie działa na zasadzie maszynki do golenia, która jest wbrew pozorom bardzo niedokładna – i taka też jej rola. W końcu posiadając maszynkę chcemy najczęściej zgolić zarost, co powinno być szybkie i przyjemne. Trymer natomiast jest dokładniejszy.

To bardzo ważna cecha – poręczność i mały rozmiar. Trymer do brody powinien być bardzo dokładnym narzędziem, które bez problemu pomieści nam się w dłoniach.

jaki trymer do brody

Do trymera możemy otrzymać również szereg dodatków. Wcześniej wspomniałem o trymerze do nosa. Jak można się domyślić, trymer do nosa charakteryzuje się jeszcze mniejszym rozmiarem niż trymer do brody. Moim zdaniem jest to świetny dodatek, który bez problemu pozwala nam usunąć zbędne włosy znajdujące się w naszym nosie, co jest naprawdę ważnym elementem higieny i estetyki.

Oczywiście jednym z dodatków może być specjalna nakładka, która pozwala nam przetransformować nasz trymer w maszynkę do golenia, która tnie „na zero”. Myślę, że to fajny dodatek, który trymer mieć powinien.

Jednak zdecydowanie najważniejszą cechą dobrego trymera jest mały rozmiar. Strzyżenie brody to dosyć trudna sztuka, która na pewno dla początkującego będzie przeprawą przez pole minowe. Jednak z każdym kolejnym razem – jak ze wszystkim, będzie coraz lepiej, a dobry trymer z pewnością odegra tutaj bardzo ważną rolę.

Czy golenie się trymerem jest trudne?

Absolutnie nie. Trymer dzięki swojej wadze i małym rozmiarom jest bardzo prosty w obsłudze. Jedynie trudności sprawiać może sama sztuka stylizacji naszej brody czy zarostu, która wymaga wprawy i na pewno nie można się załamywać po pierwszych kilku razach. Jeśli mamy jakiekolwiek problemy, możemy bez problemu odpalić sobie YouTube i tam znaleźć odpowiednie filmy, które zwiększą naszą wiedzę z zakresu strzyżenia się trymerem.

I tak naprawdę to wszystko co powinieneś wiedzieć, przy zakupie trymera do brody. Jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania, napisz w komentarzu 🙂


brak

brak

brak