Data publikacji: 1 czerwca 2021
Data aktualizacji: 2 października 2021

Kobiety kochają uszami, ta złota zasada dotyczy całej płci pięknej, bez względu na wiek, charakter, czy zasady. Dlatego najlepszą bronią będą miłe komplementy dla dziewczyny, podbijając tym samym jej serce. Nie wszyscy mężczyźni potrafią poprawnie kierować swoimi słowami, mówiąc nierzadko sztuczne i nienaturalne frazesy.

Jedną rzeczą jest chwalenie kobiety za jej naturalny wygląd zewnętrzny lub dobre nastawienie, a inną za cechy, których w niej nie ma. Mądrość mężczyzny tkwi w wyraźnym rozróżnieniu między pojęciami komplementu i pochlebstwa. Jakie zatem komplementy do dziewczyny sprostają jej oczekiwaniom? Zapraszamy.

Kreatywne komplementy dla dziewczyny – Co lubi płeć piękna?

W rzeczywistości nie ma specjalnego znaczenia, jakie słowa należy powiedzieć dziewczynie, najważniejsze jest, aby pochodziły z serca i były zasłużone. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na jej wygląd, ponieważ każda dziewczyna spędza dużo czasu na dbaniu o siebie. Ponadto dla wielu ważne jest, aby być dobrą gospodynią domową, więc mężczyzna powinien celebrować jej zręczność w pracach domowych. Kolejnym ważnym kryterium, które można przypomnieć komplementami, jest charakter ukochanej osoby.

Wygląd zewnętrzny – jak komplementować?

Zazwyczaj oryginalne komplementy dla dziewczyny nie są związane z wyglądem zewnętrznym. Jeśli już, są one zazwyczaj niezwykle delikatne i przemyślane, aby nie zawstydzić, czy też zszokować wybrankę.

Ponieważ mężczyźni kochają oczami, większość dziewczyn spędza codziennie dużo czasu na makijażu, manicure, włosach i innych zabiegach upiększających. Oczywiście, robią to przeważnie dla samych siebie, dlatego też akcentując komplementami cechy zewnętrzne dziewczyny, należy w nich podkreślić indywidualność partnerki. Na przykład:

 • „Jesteś dla mnie prawdziwą pięknością, mam szczęście, że jesteś u mojego boku”;
 • „Wyglądasz oszałamiająco w tym stylu”;
 • „Masz zawsze piękne usta, ze szminką czy bez jesteś przepiękna”.

Możesz pochwalić jej wyczucie stylu, słodkie komplementy do dziewczyny związane z dobrym wyborem ubrań i dodatków, doskonałym makijażu czy umiejętnym połączeniu kolorów to dobrze przemyślane komplementy. Wielu mężczyzn uważa, że to nie jest męskie, ale psychologowie i eksperci twierdzą, że kobieta będzie zachwycona takimi komplementami.

Podkreślenie zalet charakteru – komplementy dla dziewczyny

Słodkie komplementy dla dziewczyny nie powinny ograniczać się do jej cech zewnętrznych, jako mężczyźni powinniśmy zdecydowanie zwracać uwagę na charakter, talenty i umiejętności wybranki. Komplementy można składać w następujący sposób:

 • „Twój głos wprowadza mnie w prawdziwie błogi stan”;
 • „Jesteś najbardziej skromną i bezinteresowną osobą, jaką znam”;
 • „Nie rozumiem, jak możesz zarządzać wszystkim w tak dobry sposób”.

Dzięki tak miłym słowom dziewczyna odczuje ogromne poczucie wdzięczności wobec mężczyzny. Wszystko to przekłada się na dobre zachowanie z jej strony, chęć większej komunikacji i spędzania czasu z tym konkretnym mężczyzną.

Czytaj również:

Komplementowanie waszej wspólnej relacji

Kolejny ważny moment w życiu każdej kobiety dotyczy jej związania się z mężczyzną. Prawie wszystkie kobiety będące w poważnych związkach z mężczyznami, starają się pokazać wszystkie swoje umiejętności z jak najlepszej strony. Panowie także powinni o to zadbać z własnej strony, aby czułe komplementy dla dziewczyny były jeszcze szczersze.

Nawet najpiękniejsze komplementy dla dziewczyny, te najbardziej romantyczne są niczym przed zachwalaniem jej prawdziwych umiejętności i zdolności. Dotyczy to nie tylko dbania o porządek i komfort w waszym lub jej domu, ale także o umiejętności kulinarne, pielęgnacyjne i inne.

Co więcej, jeśli oboje jesteście równo zajęci obowiązkami domowymi lub pielęgnowaniem waszej relacji, oryginalne komplementy dla dziewczyny mogą mieć w sobie krztę pikanterii. Jeśli oboje równo działacie dla dobra waszej relacji, skomplementowanie wybranki przy jednoczesnym podkreśleniu swoich zalet udowodni nie tylko pewność siebie, ale także przyczyni się do zwiększenia pozytywnej rywalizacji w związku.

Na przykład:

 • „Kochanie, na zawsze będę pamiętać to, co dla mnie zrobiłaś. Jesteś najważniejszą osobą w moim życiu”;
 • „Twoje mieszkanie jest takie przytulne, po mistrzowsku radzisz sobie z połączeniem dbania o dom i nauki / pracy”;
 • „Niesamowicie przyrządziłaś to danie, naprawdę, było przepyszne”.

Trzeba odnotować wszelkie drobiazgi. Miłe komplementy dla dziewczyny związane z pysznym obiadem, oryginalnym nakryciem stołu, czy podaniem potraw, a także świeżą i przyjemną atmosferą w domu zadbają o to, aby między wami układało się jak najlepiej. Komplementy są tak samo istotne, jak pytania do dziewczyny, które jej zadajemy.

komplementy dla dziewczyny

Kiedy powiedziałeś dobry komplement.

Jaki jest właściwy sposób komplementowania dziewczyn?

Szczególną uwagę należy zwrócić na pytanie, jak właściwie mówić komplementy dziewczynom, aby miłe słowa nie były odbierane jako pochlebstwa i przymilanie się do niej. Psychologowie udzielają porad na ten temat, a mianowicie:

 • Nawet najpiękniejsze komplementy dla dziewczyny o niskiej samoocenie mogą być postrzegane jako zniewaga, dlatego należy uważać na słowa w momencie, gdy partnerka gorzej się czuje;
 • Najlepiej chwalić wygląd dziewczyny, umiejętności zawodowe i cechy postrzegane za indywidualne i przydatne;
 • Twoje komplementy powinny wydobywać się z serca, patrząc dziewczynie prosto w oczy;
 • W arsenale mężczyzny zawsze powinno być kilka pustych komplementów, chociażby w celu rozluźnienia sytuacji.

Czułe komplementy dla dziewczyny nie muszą tylko i wyłącznie być mówione, pisanie ich przez SMS-y czy rozmowę w mediach społecznościowych i komunikatorach także wchodzi w grę. Komplementy nie powinny być proste i powierzchowne. Samo „dobrze wyglądasz” nie wystarczy. W jej wyglądzie i wizerunku należy zauważyć każdy szczegół. Komplementy powinny być prawdziwe, ale jednocześnie nieco indywidualne, aby dziewczyna czuła się wyjątkowo. Składając komplementy, warto zastanowić się nad zwrotami, których nie należy wypowiadać.

Komplementy do dziewczyny – męska czułość to podstawa

Dzięki wyżej wymienionym poradom oczywistym jest dla nas, że ryzykowne używanie prostych frazesów nie wchodzi w grę. Oryginalne komplementy dla dziewczyny to podstawa, która powinna wynosić się prosto z męskiego serca. Ocena jej indywidualnych cech, unikatowego wyglądu i talentów to klucz do serca wybranki.

Nie należy także stosować komplementów wprost wyjętych z Internetu lub bardzo starych i znanych. Kobiety uwielbiają, gdy mężczyzna komplementuje je w sposób nienaganny, korzystając z oryginalnych zwrotów i pewnych męskich, jednakże czułych zdań. Powinny być także wiarygodne i umiarkowane, aby nie wyglądać na pochlebcę, ponieważ kobieta zauważy to w mgnieniu oka.

Odpowiednie poznanie swojej wybranki poprzez zrozumienie jej charakteru i cech pozwoli na zastosowanie wielu oryginalnych i czułych komplementów dla dziewczyny, która z pewnością odwzajemni dobroć mężczyzny całym swoim sercem.

Pamiętajmy, że kierowanie się najprostszymi schematami nie przyniesie żadnego skutku, a jeśli – może spowodować, że partnerka zostanie onieśmielona, w negatywnym znaczeniu prostotą używanych przez nas zwrotów. Współcześnie kobiety wciąż uwielbiają, gdy mężczyzna zachowuje się jak gentleman, dlatego starajmy się, aby kreatywne komplementy dla dziewczyny były jednocześnie odważne i dobrane do sytuacji.