Data publikacji: 3 maja 2022
Data aktualizacji: 28 marca 2024

Nie od dziś wiadomo, że panowie, którzy są pewni siebie i potrafią się „sprzedać” w obecności płci pięknej, są postrzegani jako ci, którzy są bardziej atrakcyjni. Tacy panowie mają większe szanse na spotykanie się z pięknymi kobietami. Od wielu lat funkcjonuje powiedzenie „chad”. Gdybyśmy mieli powiedzieć jak najprościej kim on jest, to powiedzielibyśmy, że „towarem”, który zdecydowanie przyciąga kobiecą uwagę. Sam termin wymaga głębszego wyjaśnienia, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko rozwiązać tę zagadkę. W artykule skupię się na bardziej szczegółowym pojęciu „Chada” – osoby nie tylko dobrze wyglądającego, ale też mającego cechy charakteru, które pomagają w życiu osiągnąć wysoką pozycję społeczną. Innymi słowy – to będzie artykuł na temat Chada / Samca Alfa. 

Nie przedstawiam tutaj pojęcia Chada, który często jest przedstawiany jako troglodyta o dobrym wyglądzie.

Kto to jest Chad?

Chcąc określić cechy chada, trzeba podkreślić, że jest to osobnik, który jest bardzo pewny siebie, nie liczy się z opinią innych, ale również ma określone cechy fizyczne, które przyciągają kobiece spojrzenia. Panie zawsze kochały mężczyzn wyróżniających się z tłumu. Być może byli oni aroganccy, trochę obcesowi, jednak właśnie ta „inność” sprawiała, że kobiety interesowały się takim mężczyzną. Gdybyśmy mieli powiedzieć, kto to jest chad, jeżeli chodzi o wygląd to z pewnością wyróżnilibyśmy:

  • rysy twarzy,
  • włosy,
  • zęby,
  • zarost,
  • sportowa sylwetka.

Warto w paru słowach doprecyzować powyższe fizyczne atrybuty. Jeżeli chodzi o rysy twarzy, to mamy na myśli układ szczęki kwadratowej, która wydłuża twarz. Wielu mężczyzn ze słabym zarysem szczęki, praktykuje Mewing – w celu poprawy wyglądu. Jeżeli chodzi o włosy, to mężczyzna będący chadem, musi mieć je zadbane oraz takie, które do niego pasują. Jeżeli chodzi o zęby, to sprawa jest oczywista, ponieważ piękny uśmiech przyciąga zawsze, niezależnie od tego czy jest to kobieta, czy mężczyzna. Kwestia zarostu jest bardzo ważna. W dzisiejszych czasach wielu mężczyzn chodzi do barbera, by mieć idealnie przystrzyżone włosy oraz zarost. Tym samym mężczyzna czuje się bardziej męsko, ale też jest tak oceniany przez kobiety. Nie będziemy mówić, że zarost jest konieczny, bo są panie, które go nie preferują u panów i mają do tego prawo.

Ostatni aspekt to sportowa sylwetka będąca oczywistością. Przeważnie chcemy być zdrowi, sprawni, a do tego potrzebne jest trzymanie linii oraz aktywność fizyczna. Chad powinien dbać o swoje ciało, rozbudowywać swoją sylwetkę, by być atrakcyjnym w oczach kobiet.

chad

Ciemna triada – cechy Chada

Wracając do kwestii osobowościowych, to warto zauważyć, że faceci, którzy nie są przeciętni, mają spore zainteresowanie u pań. Już sama odmienność, wyróżnianie się z tłumu sprawia, że pojawia się atencja – to jest recepta na sukces! Chad nie może wtapiać się w tłum, musi pokazywać, że jest niezależny i nie będzie się zmieniać pod wpływem otoczenia. To prawdziwy samiec alfa, który rozstawia innych po kątach, dominuje w relacjach towarzyskich i pokazuje swoją pewność siebie wobec kobiet. Połączenie powyższych atrybutów fizycznych z cechami charakteru, o których wspominamy, daje kosmicznie połączenie mężczyzny, który będzie wręcz oblegany przez kobiety i to one będą o niego zabiegać, a nie odwrotnie!

ciemna triada

Samiec alfa często posiada przynajmniej dwie cechy z ciemnej triady lub jedną z wysokim natężeniem. Dzięki temu taka jednostka wie jak się wyróżnić z tłumu, jak się dobrze sprzedać i zrobić piorunujące pierwsze wrażenie. Krótko o tych cechach.

Narcyzm – wygląd i pierwsze wrażenie

Narcyzm – można zdefiniować jako zespół cech osobowości, które charakteryzują się nadmiernym poczuciem własnej wartości, poczuciem uprawnień oraz lekceważeniem uczuć i potrzeb innych osób. Stan ten pojawia się zwykle we wczesnym okresie dorosłości i uważa się, że wpływa na niego wiele czynników, w tym predyspozycje genetyczne, wpływy środowiskowe i normy społeczno-kulturowe. Chociaż narcyzm może początkowo powodować poczucie pewności siebie, może również prowadzić do negatywnych skutków, takich jak zmniejszenie empatii i zwiększona izolacja społeczna (jednym z powodów może być uzależnienie od pornografii – polecam nofap). Biorąc pod uwagę potencjalne konsekwencje narcyzmu, ważne jest, by zrozumieć jego przyczyny oraz wpływ, jaki może mieć na całe społeczeństwo. Dobrze wykorzystany narcyzm może prowadzić do sukcesu, jednostki z rysem narcystycznym osiągają więcej i piastują wyższe stanowiska, niż osoby bez tej rysy.

Makiawelizm – cel uświęca środki

Makiawelizm – jest często używany jako negatywne określenie kogoś, kto jest skłonny do stosowania taktyk manipulacji i oszustwa, aby osiągnąć swoje cele. Słowo makiawelizm pochodzi od włoskiego filozofa politycznego Niccolo Machiavellego, który napisał traktat zatytułowany „Książę”, w którym radził władcom, by byli bardziej przebiegli i podstępni, aby utrzymać się u władzy. Choć prawdą jest, że makiawelizm może być używany do opisania kogoś, kto angażuje się w nieetyczne zachowania, może również odnosić się po prostu do przekonania, że cel uświęca środki. Innymi słowy, osoba makiaweliczna niekoniecznie musi być nieuczciwa czy niemoralna, ale może być skłonna do użycia wszelkich środków niezbędnych do osiągnięcia swoich celów. Jest to również powiązane z pragmatyzmem, którym mocno kieruję się w życiu. A więc – powiedz mi co muszę zrobić, żeby osiągnąć to i to – a zrobię to wszystko, bo tak bardzo chcę być wielki. \

Psychopatia – dobry chirurg albo morderca

Psychopatia – jest złożonym zaburzeniem psychicznym charakteryzującym się bezdusznością i brakiem empatii wobec innych. Osoby z psychopatią są często impulsywne, manipulacyjne i bardzo skłonne do zachowań antyspołecznych, takich jak agresja i okrucieństwo. Choć dokładne przyczyny psychopatii nadal pozostają w pewnym stopniu tajemnicą, badacze uważają, że za jej rozwój mogą odpowiadać zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Ponadto wyodrębniono różne podtypy psychopatii; należą do nich psychopaci pierwotni, którzy wykazują bardziej antyspołeczne tendencje, oraz psychopaci wtórni, którzy wykazują mniejszą śmiałość. Biorąc to wszystko pod uwagę, jasne jest, że psychopatia jest poważną chorobą psychiczną, która wymaga leczenia, aby skutecznie sobie z nią radzić. Dobrze wykorzystana psychopatia, może prowadzić do sukcesu i pomagać w branżach, w których nie ma sentymentów.

Jeśli chcesz dobrze wyglądać, czasami się czegoś doradzić, podglądnąć jak robię, co robię, jak żyję, trenuję – zostaw mi follow na IG. Tam jestem najczęściej. ⬇️

Jak zostać chadem?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, natomiast można podjąć pewne kroki, które będą miały na celu przybliżenie cię do bycia mitycznym chadem. W pierwszej kolejności musisz zadbać o swoją pewność siebie i ogładę w obyciu z kobietami oraz towarzystwem. Nie da się być chadem, który stoi w kącie, nie chce się wyróżniać i jest miłym i potulnym barankiem. Chcąc rozwijać swoją osobowość, warto otwierać się na ludzi, podejmować nawet najgłupsze pozornie rozmowy z kobietami, by rozwijać umiejętność „sprzedawania własnej osoby” (patrz – Daygame). Na tym to polega, żebyś potrafił poprzez rozmowę wzbudzić zainteresowanie, bo nie każdy mężczyzna to potrafi.

Chad jest prawdziwym dominatorem, jednak droga do niego jest nie zawsze usłana różami. Są przecież różne uwarunkowania; nie można patrzeć tak samo na studenta czy ucznia liceum, który chce się bardziej otworzyć na kobiety i zestawić go z osobą po 30-tce, która nigdy nie obcowała z kobietami. W pierwszym przypadku czynnikiem jest czas. Czym szybciej rozpocznie się starania, by stać się bardziej otwartym człowiekiem, tym lepiej. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób możesz przełamywać swoje lęki, zacznij od prostych rozmów z ekspedientkami w sklepie, pytaj koleżanek o rzeczy, o które nikt ich nie pyta i przede wszystkim – NIE BÓJ SIĘ WYRAŻAĆ WŁASNEJ OPINII. Kobiety kochają niezależnych mężczyzn, którzy nie płyną z prądem, ale mają swoje zdanie i jaja żeby je wyrażać.

Dance from the heart – brutalne życie

YouTube video

W internecie swego czasu furorę zrobiło nagranie dance from the heart. Chłopakowi spodobała się dziewczyna w szkole tańca – postanowił dla niej zatańczyć, przygotował specjalny pokaz i wręczył czekoladki. Wszystko było nagrywane. Na koniec chłopak dostał przytulasa i stał się niestety pośmiewiskiem internetu. Dziewczyna bowiem wolała innego mężczyznę, który nigdy nie musiał dla niej tańczyć, kupować czekoladek i stawać na głowie. Co najbardziej różniło tych dwóch facetów? Pozostawiam to bez odpowiedzi.

eksperyment klaudiusz

Inwestycja w wygląd – bo pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Wspominaliśmy, że chad to również wygląd, który nawet w tym przypadku jest istotniejszy, bo osoby obiektywnie przystojne zawsze mogą więcej. Warto więc robić wszystko, by dbać o swoją posturę. Nie każdego natura obdarza pięknym wyglądem, jednak chodzenie na siłownię, by rozbudować swoje ciało, czy do barbera by zrobić świetną fryzurę męską – nie jest czymś, co rujnowałoby portfel oraz niszczyło plany dnia. Jeżeli masz problemy z cerą, postaraj się iść do dermatologa, który rozwiąże twoje problemy. Masz problemy z uzębieniem? Idź do dentysty. Są to naprawdę proste rzeczy, aczkolwiek to nigdy nie będzie gwarancją sukcesu. Chad jest pojęciem subiektywnym, bo nie ma jednego wzorca męskości, natomiast powyższe wskazówki zawsze będą przydatne i są one pewnikiem, że będziesz dobrze postrzegany przez kobiety.

Warto pamiętać, że rzadko kiedy Chad ma wszystkie cechy w pakiecie z genami. Ma wiele dobrych genów, ale też wiele rzeczy musi wypracować. Jednostki, które mają full pakiet od urodzenia i w dodatku ogarniętych rodziców – praktycznie nie istnieją. Zawsze jest coś nad czym trzeba pracować.

Wygląd jest mega ważny w życiu i pomaga. Twierdzę tak od początku. Nie przeczytasz na tym blogu nigdzie, że wystarczy mieć dobrą gadkę, żeby mieć najlepsze kobiety. A to dlatego, że staram się dawać praktyczne życiowe rozwiązania, które sam sprawdziłem. Nie będę nikomu poprawiał samopoczucia i mydlił oczu – życie jest jakie jest, panują pewne zasady gry. Graj według nich i wykorzystuj spryt, albo zgiń.

walter white transformacja

Kolejny raz można przytoczyć tutaj przykład Waltera White’a z Breaking Bad. To przykład super przemiany na tym polu zarówno mentalnej, jak i fizycznej. Od miłego nauczyciela chemii o przeciętnym wyglądzie, do badassa, który się nie pi*rdoli w tańcu.

Co daje bycie chadem?

Dużą zaletą bycia chadem jest zainteresowanie płci przeciwnej. Każdy z nas dąży do szczęścia i chciałby mieć piękną kobietę u boku. Należy robić wszystko, by nie były to marzenia, tylko trzeba się postarać o zainteresowanie takimi kobietami. Trudno oczekiwać od kobiet, by interesowały się grubymi mężczyznami, którzy nie potrafią o siebie zadbać i zarabiają najniższą krajową. Owszem, można nadrobić wiele osobowością, bo kobiety nie są takimi wzrokowcami jak mężczyźni, ale nie da się wszystkiego nadrobić gadką i prowadzeniem obiektywnie mówiąc, dobrego życia. Realizacja pragnienia posiadania u boku pięknej kobiety to jeden z celów, ale droga nie zawsze jest usłana różami.

Bycie chadem prowadzi również do lepszego życia – większych zarobków, kariery, sukcesów – przekonanie o swojej wyjątkowości i dobry feedback od kobiet, daje ogromnego kopa do działania. To właśnie sprawia, że zawsze chciałem żyć jak Wilk z Wall Street.

Poza zainteresowaniem kobiet równie istotna jest pewność siebie. Facet, który otrzymuje oznaki zainteresowania od kobiet jest pewniejszy siebie i dobrze zna swoją wartość. Jeśli dobrze wyglądasz to wiesz o czym piszę – przejdź się przez zatłoczone miasto i wyłap kilka intensywnych kontaktów wzrokowych od atrakcyjnych dziewczyn – automatycznie rośniesz.

Tak więc chad jest osobą, która potrafi odnaleźć się w towarzystwie i co ważne, chętnie jest do takiego towarzystwa wprowadzana. Lubimy się otaczać osobami wnoszącymi do naszego życia pozytywną energię, nową wiedzę – więc zostanie nim sprawi, że często będzie zapraszana na wesela oraz inne imprezy o charakterze rodzinnym czy też towarzyskim.

CHAD / SAMIEC ALFA – podsumowanie

Życie chada jest łatwiejsze, bo może wybrać sobie najlepszą kobietę z jego otoczenia. Taki osobnik ma duży wybór i nie musi się martwić o seks i dostatek kobiet. Co za tym idzie – nie da się go łatwo „usidlić” i manipulować nim.

Życie to nieustanne wybory i zawsze lepiej mieć wybór kobiety niż go nie mieć. Nie każdy chce brać „co jest pod ręką”, tylko zdecydować się na kobietę, która go kręci pod kątem umysłu oraz fizyczności i z nią spędzić resztę życia lub po prostu mieć wiele kobiet jednocześnie. Wielu mężczyzn nie może sobie na to pozwolić, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że w dużej mierze jest to ich winą. Niektórzy wolą siedzieć w domach i użalać się nad swoim losem i zrzucać winę na „złe kobiety”. Boją się podejmować ryzyko, boją się odrzucenia i biorą to co akurat „było pod ręką”. Osobiście nie chciałbym tak przeżyć życia – albo będę na TOP-ie i będę się świetnie bawił, albo nigdy tak naprawdę nie żyłem.

Zdecydowanie lepiej wziąć sprawę we własne ręce i stać się osobą, która jest społecznie akceptowana i szanowana. Bycie chadem to z pewnością przyjemność, bo któż z nas nie chciałby być otaczanym przez piękne kobiety? Czad to osoba, która odnajduje się w nowym środowisku, dzięki czemu przekłada się to też na pozycję zawodową i tym samym na większe zarobki. A najlepiej – stać się najlepszą wersją siebie, swoim własnym „Chadem”. Wymaksować wygląd, pozycję społeczną i wszystko – bo życie na wysokim levelu jest naprawdę świetne, chociaż wymaga poświęcenia.