Data publikacji: 8 listopada 2018
Data aktualizacji: 8 grudnia 2022

O czym pisać z dziewczyną na FB? Oto jest pytanie. Wydawało mi się, że im bardziej się rozwiniemy i im bardziej do przodu pójdzie rozwój technologiczny, nie będziemy musieli zadawać sobie takich pytań. Niestety nadzieja matką głupich. Wrzucam więc na ruszt kolejny banalny temat, w którym postaram się wytłumaczyć jak napisać do dziewczyny, używając Facebooka. (Serio? A może byś się zajął czymś poważnym i opisał jak działa mechanika kwantowa?). Takie teksty podobno wszyscy lubią, bo to oldschool, więc lecimy z tematem.

Największym problemem mężczyzn, którzy pytają wujka Google o to, jak pisać z dziewczyną na FB jest to, że szukają złotego środka. Dokładnie tak samo gdy:

Bo ja wiem, że ty wiesz, o czym z nią pisać

Nie ma idealnego rozwiązania. Niestety to nie przeszkadza ludziom w wysyłaniu zapytań:

Siemka, mam taki problem. Podoba mi się dziewczyna na Facebooku i nie bardzo wiem jak do niej napisać? Wiesz może jak zacząć? Co zrobić, żeby tego na wstępie nie schrzanić? Będę wdzięczny za pomoc. 

No tak. Bo gdzieś tam istnieje idealny tekst na podryw przez FB i jakimś dziwnym trafem, ja jestem w jego posiadaniu. Gdy ktoś zadaje serię powyższych pytań, robi wszystko na odwrót. Klasyka gatunku to: „co zrobić, żeby tego na wstępie nie schrzanić?”. Żeby tego na wstępie nie schrzanić, trzeba po prostu napisać, aniżeli nie pisać wcale. Osoby, które zadają takie pytanie, grają tak, by „nie przegrać”, a nie tak, aby wygrać. Jak grasz mecz na 0-0, to możesz co najwyżej zremisować, albo dostać łomot. Jak dla mnie oba scenariusze to porażka, a nie zwycięstwo. Po zwycięstwo się idzie jak przecinak, pewnie stąpając po ziemi i POPEŁNIAJĄC BŁĘDY. Wooo. To ci dopiero. Trzeba popełnić błędy w drodze do celu. Bez błędów zwycięstwo nie istnieje.

O czym pisać z dziewczyną na FB i Messengerze?

Przechodząc do sedna tematu. Odpowiedź brzmi – o wszystkim. To co napiszesz nie ma większego znaczenia, bo to nie jest „clue” sytuacji. Jeśli się dziewczynie spodobasz, to będzie z tobą pisać, a jak nie, to choćbyś zaczął od wspomnianego tematu mechaniki kwantowej – nic z tego nie będzie.

o czym pisać z dziewczyną na FB

Znowu ten stalker. Muszę go zablokować.

Dlaczego lepiej poznawać się w „realu”? Niech posłuży tu chociażby fakt, że liczy się to, jak coś mówisz, a nie co mówisz. Tylko jak to zastosować na Facebooku? Liczy się to jak piszesz, a nie to, co piszesz? Brzmi nieco dziwnie, nieprawdaż? Oczywiście interpunkcje i ortografia mają jakieś znaczenie, jednak nie tak duże jak twój ton głosu, energia i poczucie humoru, które można zaobserwować na żywo. Poznawanie się na FB jest bardzo słabym pomysłem i najlepiej to w ogóle z tego zrezygnować jeśli to możliwe. Zdaję sobie jednak sprawę, że im dalej w las takich pytań będzie coraz więcej, gdyż młodzi ludzie nie mają pojęcia jak prowadzić tzw. „small talk”, nie mówiąc już o zagadywaniu kogoś na ulicy – to już zakrawa o bycie Supermanem. Zmierzamy powoli do czasów, gdzie ludzie na pytanie: „jak się poznaliście?”, będą mieli do wyboru kilka następujących opcji:

  • przez tindera,
  • przez facebooka,
  • przez instagrama,
  • przez program Ślub od Pierwszego Wejrzenia,
  • przez program Pierwsza Randka,
  • przez aplikacje przyszłości (przykład – odcinek „Hang The DJ” z Black Mirror).

To o czym piszesz nie ma większego znaczenia. Po prostu robisz wszystko, żeby w miarę jak najszybciej przenieść tą znajomość na realny grunt i się z nią spotkać. Kolejny błąd, który popełnia wielu panów – piszą w nieskończoność. Piszą we wtorek, środę, czwartek i nagle się orientują, że nadal piszą we wtorek, środę i czwartek, tyle, że zmienił się rok.

Kolejny raz zapraszam cię na Manosferę – czy jesteś kobietą, czy mężczyzną – nie ma to znaczenia, staramy się ciągle rozwijać nasze forum i ostatnio pojawia się na nim coraz więcej osób.

Napisałem do dziewczyny na FB, ale ona nie odpisuje – CO ROBIĆ?!

A może by tak po prostu zrobić sobie herbaty i oglądnąć chociażby wspomniany przeze mnie odcinek Black Mirror? Albo sobie poczytać co warto mieć w szafie zimą, żeby ładnie wyglądać i przyciągać zainteresowanie kobiet na ulicach? Rozumiem, że to nie wchodzi w grę i trzeba zrobić coś z tą konkretną sytuacją.

Tyle, że naprawdę nie warto nic robić. Jeśli dziewczyna ci nie odpisała, po tym jak odczytała wiadomość – olej temat. Co jeszcze chcesz sobie udowodnić? Najpierw liczyłeś, że istnieje magiczny tekst na podryw, a potem, że istnieje magiczny tekst, żeby wzbudzić zainteresowanie niezainteresowanej dziewczyny? Świat jest jednak okrutny.

Czasy się zmieniły Durden, a ty dalej żyjesz w epoce kamienia łupanego

No zmieniły się to fakt. Technologia poszła do przodu. Nie znaczy to jednak, że teraz właściwą formą poznawania innych osób stał się Tinder, Facebook czy przedpotopowe Gadu Gadu. Oczywiście, że tak też możesz kogoś poznać, jednak w mojej opinii jest błądzenie bez światła. Nie widzisz drugiej osoby, nie wiesz czy ją polubisz – nie masz pojęcia kto jest po drugiej stronie. Poza tym jeśli naprawdę musisz zadawać pytania „o czym pisać z dziewczyną na FB”, to zastanów się, czy nie powinieneś faktycznie wyjść na dwór.

Pisanie przez komunikatory najczęściej nie ma nic wspólnego z prawdziwą rozmową i często sprowadza się do poniższego obrazka.

o czym pisać z dziewczyną na FB

Przypominam, że jestem w trakcie tworzenia „Alpha Male” – niestety trochę mi się cały proces opóźnił przez sprawy na uczelni, które już zostały rozwiązane. Zapraszam po odbiór przedpremierowej zniżki, która jest limitowana 😉