Data publikacji: 30 grudnia 2018
Data aktualizacji: 13 października 2023

Kolejny rok przeleciał nie wiadomo kiedy i przyszedł czas na kolejne podsumowanie, tym razem już trzecie w historii bloga. Wpisy podsumowujące są dobrą motywacją do działania i na pewno podczas trwania roku często się przydają. Jeśli sami macie jakieś cele na nowy rok, lub chcecie się pochwalić tym co udało wam się osiągnąć w mijającym roku 2018 – zapraszam do komentowania. 

Na początku warto przypomnieć poprzednie wpisy z tej serii:

Podsumowanie celów określonych rok temu

W podsumowaniu roku 2017 wymieniłem cele, które chciałem osiągnąć w roku 2018. Niektóre cele były nieco poważniejsze, inne mniej, ale warto dokonać sprawdzenia listy.

Nadal prowadzić zdrowy tryb życia i dietę 

Zrobione. Mimo, że miałem momenty, gdzie pozwalałem sobie z dietą na więcej, to nadal trzymałem się głównie pełnowartościowych posiłków. Przez trwające święta udało mi się skosztować wszystkich dań, a nawet zjeść trochę słodyczy. Obecnie jestem w trakcie „masowania” i staram się jeść naprawdę sporo. Rozważam zakup jakiegoś gainera, ponieważ waga zaczyna stać w miejscu, a ja nie jestem w stanie włożyć w siebie kolejnych porcji jedzenia. Do wakacji jeszcze sporo czasu, jednak jeśli ktoś chce budować sylwetkę, to czasu ma bardzo mało. Planuję prowadzić okres masy mięśniowej do połowy maja. Zakończyć z wynikiem 80 kilogramów i rozpocząć redukcję, która potrwa w zależności od wyników w lustrze.

Nadal pracować nad sylwetką i przyłożyć się do treningu na worku 

Trening na worku stał się nieodłącznym elementem każdej wizyty na siłowni. Nad sylwetką pracowałem przez cały rok. Jedyne przerwy, które miałem na siłowni to z powodu choroby lub okresu świątecznego. Podobnie było z bieganiem. I tak jak w każdym podsumowaniu warto dodać, że z każdym rokiem coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, iż siłownia / bieganie to podstawa mojego życia. Te dwie rzeczy pomagają mi zachować trzeźwość umysłu oraz dobrą formę. Przez kolejne lata nie zamierzam z tego rezygnować, o ile kiedykolwiek zrezygnuję.

Zacząć zarabiać poważne pieniądze 

Trochę dziwnie nazwałem ten cel. Czym są „poważne” pieniądze? Myślę, że każde pieniądze są poważne. Podejście do pieniędzy zdecydowanie się zmieniło u mnie w tym roku. Sporo czytałem i starałem się poszerzać wiedzę odnośnie finansów. Bez wątpienia „Fastlane Milionera” to pozycja, do której wracam niemal na okrągło. Traktowanie pieniędzy nie jako pieniędzy samych w sobie, ale wartości i środka do celu, jest tutaj kluczem. Tak samo z wydawaniem tej wartości. Ludzie zarabiają pierwsze 2 tysiące i lecą kupić nowy telefon, czy jakieś markowe ciuchy. To duży błąd. Ludzie nie rozumieją, że to jeszcze za szybko. Jeśli pieniądz nie robi pieniądza i po kilku dniach od wypłaty masz pustki w portfelu – nigdy nie będziesz bogatym człowiekiem. Temat z pewnością na osobny wpis pt. „Czego nauczyłem się w 2018 roku”. Co do celu – został osiągnięty. Obecnie zarabiam jedynie w internecie. Nie było łatwo, ale upartość popłaca. Kolejny rok będzie tutaj kluczowy.

Wydać dwa e-booki ​​​​​​​

Wydałem jeden, a drugi był blisko, jednak ostatecznie postanowiłem przełożyć premierę. Pierwszy e-book dotyczy tylko i wyłącznie poprawy wyglądu zewnętrznego mężczyzny. Czytam ostatnio sporo o „chadach” i „przegrywach”. Przegrywy narzekają na naturę i uznają, że nie mają szans na udane relacje z kobietami ze względu na wygląd zewnętrzny. Uważam, że to nie prawda i tak jak ostatnio pisałem na jednym portalu: Najgorsze co można zrobić w życiu, to wytykać palcami niesprawiedliwą naturę, innych ludzi i marnotrawić energię, zamiast zacząć likwidować problem u źródła. Tyle, że likwidacja problemu często wiąże się z czymś więcej, niż tylko gadaniem i wymaga podjęcia dodatkowego działania – a to już wielu przerasta. E-book pt. Zacznij wzbudzać zainteresowanie pięknych kobiet ma właśnie za zadanie pomóc nieco zagłębić się w tematy męskiej atrakcyjności zewnętrznej. Przygotowałem sporą aktualizację, gdzie z większymi szczegółami będą wytłumaczone pewne aspekty męskiej atrakcyjności – szczególnie wyglądu twarzy, który dla wielu jest bardzo ważny. Osoby, który już zakupiły e-booka oczywiście otrzymają aktualizację za darmo. 

Alpha Male zdecydowanie bardziej spodoba się mężczyznom, którzy interesują się relacjami damsko-męskimi, słyszeli o PUA i właściwie nie wiedzą już o co chodzi w tym całym bałaganie. AM jest w fazie końcowej, obserwuj bloga i wkrótce będziesz mógł go pobrać.

Zacząć trenować MMA

Nie zacząłem i na razie nie zacznę. Brakłoby mi na to doby. Póki co wystarcza mi worek treningowy.

Uruchomić wreszcie ten YouTube

Uruchomiłem dwa kanały Psychowacja – dla miłośników psychologii, relacji, ludzi, rozwoju etc. oraz kanał dotyczący głównie mody męskiej i atrakcyjności. Miałem dużą wenę i motywację w okolicach września na rozwijanie YT, jednak obrona pracy wybiła mnie z rytmu. Wracam już wkrótce.

Publikować minimum 5 wpisów miesięcznie

Nie było miesiąca, w którym pojawiłoby się mniej niż 5 wpisów. Oznacza to, że cel został osiągnięty. Łącznie z niniejszym wpisem na blogu pojawiło się 92 nowych wpisów. W następnym roku musimy przebić setkę.

Rozwinąć drugiego bloga

Zrezygnowałem z tego pomysłu i dodałem kategorię mody męskiej tutaj. Na początku miałem pewne obawy, ale pomysł okazał się trafiony.

Wykorzystać pozostałe kanały SM do zarabiania 

Facebook obciął zasięgi i rzadko kiedy coś tam dodaję. Zdecydowanie bardziej skupiłem się na Instagramie i rozwoju mojego osobistego konta oraz konta związanego z modą męską. Zapraszam do obserwowania obu 🙂 Na dowód rozwoju można podać początkowe liczby. Pierwsze konto miało na początku 2018 roku około 10 tyś obserwujących, obecnie ma 17,4 tyś i ciągle się rozwija. Drugie konto powstało pod koniec sierpnia i w nowy rok wejdzie z licznikiem 6 tyś obserwujących.

Jeszcze mniej rzeczy odkładać na później

Było ciężko, ale poczyniłem dosyć duże postępy w tym aspekcie. Pomogła mi w tym technika pomodoro oraz spisywanie celów na dany dzień w notatniku.

Otaczać się wartościowymi ludźmi, czyli tymi, którymi obecnie się otaczam

Tak było. Niektóre relacje są niezastąpione, dlatego warto o nie dbać. W sylwestra napiję się za zdrowie wszystkich znajomych, z którymi przeszedłem kolejny rok – cheers!

Zrobić drugi tatuaż, a może i trzeci

Nie zrobiłem z powodu braku czasu oraz finalnego pomysłu. Mam już pewien szkic, ale miałem ten rok bardzo mocno zapchany i właściwie nie wiem kiedy miałbym zrobić ten tatuaż. Zdania nie zmieniłem – chcę mięć rękawy, ale wszystko z głową.

Obrona

Sporo czasu zajęło mi pisanie pracy licencjackiej. Obroniłem się na początku listopada w ostatnim terminie. Nie wiem czy to koniec mojej edukacji, ale póki co z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że edukacja pomogła mi w tym co robię w całych 0%. Uważam, że obecny system edukacji nie ma najmniejszego sensu i jest stratą czasu. Niestety w życiu jest wiele takich absurdalnych spraw, których pewnie jeszcze długo nikt nie zmieni. Jak oprawię pracę w twardą okładkę, wstawię tutaj zdjęcie, na pożegnanie 😉

Rozwój bloga

Najbardziej cieszy mnie oczywiście rozwój bloga, którego każdego miesiąca czyta kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Idziemy jak kula śnieżna i bardzo wszystkim dziękuje za tworzenie tego miejsca. Trochę zajęło rozkręcenie tego wszystkiego, ale jest to najlepszy przykład na to, że systematyczność i wytrwałość to połowa sukcesu. Mam nadzieję, że w kolejnym roku będzie nas jeszcze więcej.

Cele na rok 2019

Rok to wbrew pozorom nie jest tak wiele. Ja naprawdę nie mam pojęcia jak to się stało, że niedawno były święta 2017, a teraz jest już po świętach 2018. Słyszę tu i tam, że sporo osób już powoli ustala cele na kolejny rok i mówi „od stycznia zaczynam dietę”. Rys celów w perspektywie całego roku jest jak najbardziej pomocny, natomiast rozpoczynanie diety i treningów z nowym rokiem rzadko kiedy kończy się pozytywnie. Zwykle mija rok i kolejny raz słyszymy „po świętach zaczynam, bo teraz jeszcze pierogi będą i szkoda, żeby nie jeść” – tak czy inaczej życzę wszystkiego dobrego każdemu z osobna!

Moje cele na rok 2019? Hmm.

Alfa Romeo Brera 

Pierwszy cel jest po prostu materialny do bólu – ot samochód Alfa Romeo Brera, a więc pojazd, którym mogliśmy się poruszać w kultowej grze Need For Speed Carbon. Póki co jest to samochód, który kupuje mnie w stu procentach i jest wszystkim tym, czego chcę od samochodu. To będzie ciekawy cel, gdyż nigdy wcześniej tego typu postanowień nie ustalałem. Tak czy siak, raz się żyje i obym za rok mógł w podobnym wpisie wrzucić zdjęcie z Alfą i odhaczyć. Oczywiście w żadnym wypadku nie zamierzam wszystkiego władować w samochód i zostać z zerem na koncie. Tak jak pisałem wyżej odnośnie finansów – ten rok wiele mnie nauczył.

Rozwój bloga, YouTube i innych kanałów SM

Mam w planach nadal rozwijać pełną parą moją twórczość w internecie. Obecnie zrobiłem sobie naprawdę solidny fundament, na którym mogę budować niezłe rzeczy. Zauważ, że z każdym rokiem stawiam podobny cel. Nigdy nie uznałem jeszcze, że dalsze rozwijanie bloga nie ma sensu, gdyż już się „wybiłem” i mogę teraz tylko pić Jacka Danielsa i to wszystko olać. Nigdy w życiu. Dlaczego Nokia poległa i spadła z rowerka? Właśnie przez takie myślenie.

Mam gdzieś tam z tyłu głowy jakieś głupsze cele typu 100K na Instagramie, albo srebrny przycisk YT – jednak są to cele czysto „liczbowe” i poza tym, że pokazują rozwój do zera, niewiele znaczą – bardziej cieszą po prostu oko.

Więcej czasu dla siebie

Wierz mi lub nie, ale okres świąteczny był pierwszym od dawna, w którym po prostu odpaliłem Max Payne’a, otwarłem Coca-Colę i miałem wszystko gdzieś. W wakacje pracowałem niemal po 12h dziennie nad tym wszystkim co robię w sieci. Byłem dwa razy na basenie i na tym polegały moje wakacje. Gdzieś tam jeszcze kończyłem studia co było dodatkowym obciążeniem. Oczywiście początki są trudne – cokolwiek robisz. Jednak chciałbym lepiej organizować czas i nie gonić tak bardzo jak w kończącym się roku 2018. Pewnie nikt tutaj nie dotarł w tym wpisie, więc podaję steama: 48022725.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Christmas Chillout ☃️🎄🎁

Post udostępniony przez David Durden (@david_durden_)

Otworzyć sklep dla mężczyzn

Spora część odbiorców bloga to mężczyźni zainteresowani modą, włosami, a co za tym idzie produktami związanymi z tą branżą. Rok 2019 chcę rozpocząć od otworzenia sklepu, w którym znajdziesz produkty do stylizacji włosów męskich, a także akcesoria garderoby. Wszystko już jest prawie gotowe, więc wkrótce zaczniemy zabawę.

Wydać Alpha Male i poradnik dotyczący Tindera

Niektórzy o Alpha Male atakują mnie już od ponad 9 miesięcy i pewnie są nieźle wkurzeni, że nadal muszą czekać. Proszę o wykorzystanie ostatnich pokładów cierpliwości, albowiem już wkrótce AM pojawi się na blogu. Podobnie będzie z poradnikiem dotyczącym Tindera, o którego również pytało wiele osób.

Nadal pracować nad sylwetką i stylem

Jak co roku nadal będę pracował mocno na siłowni, bieżni, ale także będę nadal doskonalił swój stylu ubioru. Patrząc na poprzednie lata udało mi się to wszystko mocno poprawić, ale głupotą byłoby zaprzestanie. Efekty dotyczące sylwetki wakacyjnej na pewno znajdziecie na blogu i Instagramie.

*

Jeśli coś mi się przypomni – będę dodawał. Póki co chciałem wam życzyć udanej zabawy sylwestrowej i szczęśliwego nowego roku, bez względu na to, jak bardzo oklepane są to życzenia. Z petardami uważajcie no i nie mieszajcie wszystkich alkoholów świata, żeby w Nowy Rok obejrzeć konkurs skoków narciarskich. Do zobaczenia już w 2019 roku!

YouTube video