Data publikacji: 22 lutego 2019
Data aktualizacji: 30 marca 2019

Smart Casual Męski to bardzo ciekawa odmiana stylu, który został pokochany przez wielu panów. Dlaczego? Ponieważ daje nowe możliwości i pozwala „pogodzić” pewne aspekty. Jeśli mężczyzna nie lubi przesadnej elegancji, ale źle czuje się również w stylu typowo casualowym, to świetnym rozwiązaniem jest właśnie Smart Casual.

Smart Casual Męski

Osobiście nie przepadam za tego typu stylem. Jestem raczej osobą, która ceni sobie przede wszystkim konkretne style, bez łączenia z kilku innych. Dlatego zdecydowanie bardziej opieram się w kierunku elegancji lub po prostu stylu casualowego. Natomiast jak najbardziej rozumiem fanów stylu Smart Casual i uważam, że każdy woli coś innego. Twój własny styl powinien przede wszystkim podobać się tobie. To ty zakładając marynarkę, powinieneś czuć się doskonale. Wielu mężczyzn popełnia ten błąd, że starają dopasować się do jakiegoś stylu, który znaleźli w internecie. Przykładowo wchodzą na stronę jakiegoś blogera, czytają, że mężczyzna powinien ubierać się tak i siak, a potem męczą się w białych koszulach zapiętych pod samą szyję. Sam tak kiedyś robiłem. Jednak aby wybór konkretnego stylu to dopiero połowa sukcesu. Niezmiernie ważna jest także znajomość podstawowych zasad, które dotyczą danego stylu ubioru.

Smart casual męski

pinterest

Podstawy Sportowej Elegancji

Smart Casual jak już wspomniałem na początku wpisu – pozwala na więcej. Powinieneś mierzyć w ubrania, które znajdują się pomiędzy stylem w pełni formalnym, a stylem luźnym. Dlatego zamiast tradycyjnych półbutów możesz wybrać mokasyny. Zamiast uniwersalnych odcieni czerni i szarości, warto pokusić się o zwiększenie palety kolorów. Możesz więc dla przykładu zakupić marynarkę w kolorze bordowym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w miejsce białej koszuli, wrzucić błękitną, oczywiście koniecznie z długim rękawem.

Odwiedź kategorię: MODA MĘSKA

Jak widzisz styl smart casualowy pozwala na wiele kombinacji. Nie jest to bez wątpienia nudny styl. Bardzo wielu przedsiębiorców i milionerów korzysta z zalet tego połączenia. Robią to przede wszystkim, ponieważ wtedy łatwiej jest im nawiązać kontakt z innymi. Formalne stylizacje często powodują barierę w interakcji, co w przypadku sprzedaży ma kluczową rolę.

smart casual męski

obsid.se

Spodnie Chino w stylu Smart Casualowym

Spodnie typu Chino bez wątpienia stanowią podstawę tego stylu i często to właśnie na nich „buduje się” pozostałe części garderoby. Dlatego, jeśli lubujesz się w takiej konwencji, powinieneś zastąpić spodnie garniturowe spodniami chino. Obecnie spodnie chino są niezwykle popularne, szczególnie latem. Wielu mężczyzn decyduje się na chinosy, ponieważ zapewniają dużą swobodę i wygodę. Dla mnie najwięcej klasy mają w sobie białe spodnie tego typu, które możecie zobaczyć na powyższej propozycji. Mężczyzna nabiera w nich od razu rumieńców.

sportowa elegancja

lifestylebyps.com

Sportowa Marynarka

Marynarki stanowią również podstawę sportowej elegancji. Najlepiej celować w nieco krótsze zestawienia, które często można spotkać np. w Zarze. Marynarki garniturowe są ciut dłuższe od tych w sportowym wydaniu. Jeśli chcecie nosić się w stylu smart casual latem, to polecam zainwestować w marynarkę z lnu. Len znakomicie przepuszcza powietrze i jest niezwykle przyjemny dla skóry. Zresztą nie tylko marynarka z lnu będzie przydatna, sprawdzą się także spodnie czy koszule. Sam posiadam w szafie kilka ubrań z lnu, przygotowanych specjalnie na wakacyjne upały.

W sportowej elegancji możesz pozwolić sobie na nieco większy luz, dlatego jak najbardziej polecam marynarki w kratę czy mikrowzory. Wybór koloru zależy tylko i wyłącznie od ciebie, natomiast polecam korzystać z powyższych rad.

smart casual męski

fullfitmen.com

Koszule w stylu smart casual

Koszule również stanowią ogromny wybór. Możemy przebierać w różnych wzorach i kołnierzykach. Oczywiście należy pamiętać, aby wybierać spośród koszul z długim rękawem. Koszule z krótkim rękawem równie dobrze mogłyby nie istnieć i tego trzeba się trzymać. Oczywiście istnieje kilka wyjątków, w których krótki rękaw koszuli będzie optymalnym rozwiązaniem, jednak zdarzają się one bardzo rzadko.

Polecam celować w bawełnę Oxford i kołnierzyki hidden button-down. Wybór, który będzie świetnie wyglądał przy większości stylizacji.

koszule męskie smart casual

dresslliy.com

Jakie buty są dozwolone?

Na wstępie napisałem, że półbuty można zastąpić mokasynami. Tak, można, ale nie trzeba. Jeśli wolisz klasyczne półbuty, to jak najbardziej możesz przy nich pozostać. Szczególnie często w stylu smart casual obserwuję połączenie granatowych chinos z brązowymi półbutami. W większości przypadków jest to bardzo dobre połączenie, które zamienia każdego mężczyznę w boga stylu. Jednak jeśli chcesz dodać sobie więcej luzu, to możesz wybrać skórzane mokasyny. Bardzo wygodne obuwie i zawsze warto mieć w szafie jedną parę, nawet gdy nie lubujesz się na co dzień w takim zestawieniu.

mokasyny smart casual

fave.co

Podsumowanie wprowadzenia do smart casualu

Dotarliśmy do końca tego krótkiego wprowadzenia do Smart Casualu. Jak widzisz jest to styl, który oferuje naprawdę mnóstwo możliwości. Jeśli jesteś człowiekiem innowacyjnym, który lubi się wyróżniać – będziesz tutaj pasował jak ulał. Dodatkowo sportowa elegancja wciąż pozwala zachować klasę, na czym wielu facetom zależy. Oczywiście należy pamiętać o tym, jaki w pracy obowiązuje dress code. Jeśli nie ma co do tego konkretnych ustaleń, śmiało można pójść w kierunku sportowej elegancji.

W razie pytań zapraszam do komentarzy.