Data publikacji: 1 grudnia 2017
Data aktualizacji: 26 stycznia 2018

Dziś zgodnie z obietnicą druga część wpisu pt. 6 filmów, które musisz obejrzeć w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Oh czym byłby święta gdyby nie świąteczne filmy? W Grudniu pewnie nie pojawi się za dużo poważniejszych wpisów. Chcę ten miesiąc poświęcić na swoje sprawy, a prowadzenie bloga przez ten rok zajmowało mi naprawdę sporo czasu. Niemniej jestem zadowolony, że tak regularnie udawało mi się dodawać nowe treści i blog naprawdę eksplodował do góry. 

Polecam każdemu w Grudniu nieco wyluzować, ewentualnie dopiąć na ostatni guzik swoje jeszcze niezrealizowane cele i odpoczywać. A teraz bez zbędnego owijania w bawełnę czego nikt nie lubi – przechodzimy do rzeczy. Oto kolejne sześć propozycji, które proponuję w okresie adwentowym. Pamiętajcie, że świąteczne filmy, to piękne uzupełnienie świątecznego klimatu. 

Świąteczne filmy cz.2

Listy do M. 2

OCENA IMDB: 5,4

Co prawda druga część Polskiej komedii nie wypadła tak dobrze jak jedynka, jednak to wciąż dobre kino. Osobiście uważam, że ta część była mocno przerysowana i za mało w niej było klimatu świąt. Po czasie wydawało się, że oglądamy dramat, a nie luźną komedię świąteczną. W części pierwszej znakomicie udało się spleść elementy komedii i refleksji w jedną całość. W drugiej przesadzili. Mimo wszystko to wciąż film, który warto zobaczyć w okresie adwentowym.

YouTube video

Home Alone 2: Lost in New York

OCENA IMDB: 6,6

Jak dla mnie oba Keviny są na bardzo wysokim poziomie. Ciężko wyobrazić sobie święta bez Home Alone. Pierwszy raz w Polsce, wyemitowano Kevina 25 Grudnia w 1995 roku o godzinie 20:20. Oczywiście była to pierwsza część. Druga pierwszy raz została wyemitowana rok później. Od tamtej pory z małymi problemami (petycja fanów do Polsatu) Kevin towarzyszy nam na okrągło. Klimat Nowego Jorku, Central Park i genialni złodzieje – trzeba to zobaczyć!

YouTube video

The Christmas Shoes

OCENA IMDB: 6,9

Mało znany film, który jest chyba największym wyciskaczem łez, jeżeli chodzi o świąteczne filmy. W skrócie fabuła przedstawia się tak, że mały chłopiec, którego mama jest chora na raka zbiera pieniądze, żeby kupić jej buty, w których będzie pięknie wyglądać w niebie. Dobra muzyka, całkiem dobre aktorstwo i dużo śniegu tworzą niezapomniany klimat. Opowieść jest napisana bardzo zwięźle i na pewno nie jest to film dla osób, które nie chcą smucić się w święta.

YouTube video

Love Actually

OCENA IMDB: 7,7

To właśnie na tym filmie wzorowali się twórcy pierwszej części Listów do M. Kilka miłosnych historii splecionych w jedną całość na tle świąt Bożego Narodzenia. Zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że Listy wypadły dużo lepiej. Inni natomiast uważają, że to właśnie Love Actually było lepszą pozycją. Musicie ocenić sami, jak dla mnie dobre kino i dobra obsada aktorska.

YouTube video

Just Friends

OCENA NA IMDB: 6,2

Ta komedia romantyczna nie należy do najambitniejszych filmów jakie miałem przyjemność zobaczyć. Mimo wszystko jest w niej świąteczny motyw i na pewno warto przy wolnym wieczorze rzucić okiem, gdyż film trwa jedynie półtorej godziny. Historia bardzo prosta. Chłopak jest zakochany w ładnej dziewczynie z liceum, jednak sam nie należy do najładniejszych i może liczyć tylko na przyjaźń. Ich drogi się rozchodzą, by spotkać znów po kilku latach. Wtedy okazuje się, że dziewczyna została w miejscu, a facet wyprzystojniał i stał się bogaty.

YouTube video

Christmas with the Kranks

OCENA NA IMDB: 5,9

Ten film to również telewizyjny standard jeśli chodzi o Boże Narodzenie. Jest to typowy umilacz czasu, przy wieszaniu bombek na choince. Nawet jak pominiecie jakiś fragment, to tak naprawdę niewiele to zmieni. Odmużdżająca komedia, która z pewnością na stałe zapisała się w zestawieniu filmów świątecznych. Polski tytuł – Święta Last Minute.

YouTube video

Pierwsza część wpisu: 6 filmów, które musisz obejrzeć w okresie Świąt Bożego Narodzenia cz.1