Data publikacji: 18 czerwca 2018
Data aktualizacji: 19 kwietnia 2022

Tanie pomady do włosów to coś, na co poluje wielu mężczyzn niezależnie od wieku. Szczególnie największą grupę stanowią panowie, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją włosów męskich i nie chcą wydawać dużych kwot na początek. Przejrzałem więc asortyment mojego sklepu i postanowiłem zrobić mały ranking.

Tanie pomady do włosów – ranking

Pewnie zastanawiasz się, czy kupno tańszej pomady jest warte zachodu. Odpowiedź brzmi – tak, jest. Trzeba wziąć pod uwagę tylko jeden warunek. Musi to być pomada profesjonalna, markowa, najlepiej zakupiona w moim sklepie Stylish Soul, gdzie wybieramy tylko najwyższej jakości produkty. Nie warto kupować pomad za 5 złotych w drogeriach, gdyż zwykle ich jakość jest bardzo słaba. Pewnie czasami zastanawiasz się, jak to możliwe, że po wyjściu od Barbera twoja fryzura wygląda tak dobrze. Własnie dlatego. Barberzy używają tylko najlepszej jakości kosmetyków.

Gunslingers Matte Shaper i Classic Pomade

najtańsze pomady

GUNSLINGERS MATTE SHAPER / GUNSLINGERS CLASSIC POMADE

CENA: 39,50 PLN

Pomady od Gunslingers to stosunkowo nowość na rynku. Wprowadziliśmy jest do sklepu na początku 2019 roku i od tamtej pory cieszą się sporą popularnością. Wielu klientów wybiera je przede wszystkim z powodu niskiej ceny. Jednak niska cena nie idzie tutaj w parze z niską jakością. Co to, to nie. Pomady mają mocny chwyt i są odpowiednie dla wegetarian. W dodatku ładnie pachną. Nie muszę również dodawać, że jak na pomady wodne przystało, łatwo się je aplikuje na włosy i łatwo zmywa.

Pomada do włosów Reuzel – wersje 35g

tanie pomady do włosów

REUZEL BLUE / REUZEL RED / REUZEL GREEN 

CENA: 29,90 PLN

Reuzel nie bez powodu przygotował również mniejsze wersje swoich pomad. To właśnie z myślą o mężczyznach, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze „świnią”. Wersje 35g są niezwykle wydajne. Wystarczają na długi czas i dopiero, gdy znajdziecie swojego ulubionego Reuzela, możecie kupić wersję 113g lub nawet barbersize. Wyżej znajdziesz wodną pomadę Reuzel Blue o średnim chwycie, Reuzel Red – wodna o mocnym holdzie i Green – woskowa o średnim poziomie chwytu. Warto wypróbować wszystkie.

Pomp & Co – Hair Cream 35g

tanie pomady do włosów męskich

POMP & CO. HAIR CREAM

CENA: 39,90 PLN

Co prawda nie jest to pomada, a krem, jednak również postanowiłem dodać go do tego zestawienia. Gdyby robić osobne zestawienia dla kremów czy glinek, to nie starczyłoby miejsca na blogu. Lepiej upchać wszystko w jedną całość. Tak czy inaczej – krem do włosów od Pomp & Co charakteryzuje się świetnym męskim zapachem wody kolońskiej. Ma mocny chwyt i matowe wykończenie. Produkty marki P&C to już klasyk w świecie pomad i można im ufać. Za 35g zapłacisz tylko 39 zł z groszami.

Murray’s Super Light

tanie pomady do włosów

MURRAY’S SUPER LIGHT

CENA: 29,90 PLN

Na zakończenie coś lekkiego, co nie obciąża włosów. Oldschoolowa pomada marki Murray’s, która sięga historią do lat 30. ubiegłego wieku. Pomada na bazie wosku. Za pudełeczko 85g przyjdzie wam zapłacić jedynie 29,90 zł, a dodając do tego fakt, że to pomada wydajna, zakup jest niezwykle opłacalny. Miałem, używałem i polecam. Trzeba jednak zaznaczyć, że z bardzo niesfornymi włosami może sobie nie poradzić. Wtedy lepiej powinąć coś mocnego z pomysłów wyżej wymienionych.

Tanie pomady do włosów męskich – podsumowanie

Używanie tanich pomad do stylizacji włosów jest świetnym rozwiązaniem na początek. Jest to również dobry pomysł, gdy musisz oszczędzać i zaciskasz pasa. Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie na Stylish Soul. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie doboru pomady – odezwij się w komentarzu. Postaram się pomóc w wyborze. Najlepiej od razu napisz jakie masz włosy i spróbujemy coś dobrać. Pamiętaj, że kupując u mnie w sklepie nie tylko wspierasz bloga. Otrzymujesz również darmową próbkę i specjalny gratis niespodziankę.

Zdjęcie główne pochodzi ze strony beardoholic.com