Data publikacji: 17 czerwca 2018
Data aktualizacji: 28 marca 2024

Temat pierwszej randki z internetu, Tindera i aplikacji randkowych powraca, jak bumerang. Dziś kilka słów na temat tego, dlaczego mężczyźni mają problem ze znalezieniem nowych par lub nie mają ich wcale. Jeśli zamiast czytania wolisz oglądać, to zapraszam do oglądnięcia materiału na YouTube.

AKTUALIZACJA WPISU: 19.12.2020

Brak par na tinderze – film

YouTube video

Tinder, brak par – co robić?

brak par na tinderze

Brak par na Tinderze? Zastanawiasz się dlaczego? Cóż powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Jeśli dopiero założyłeś konto w aplikacji i próbujesz coś zdziałać, to powinieneś uzbroić się w cierpliwość. Daj algorytmowi trochę czasu, aby twój profil wypłynął na powierzchnię. Jeżeli jednak po tygodniu twój profil wciąż świeci pustkami, to oznacza, że musisz robić coś źle. Jest również brutalniejsza wersja, ale o tym porozmawiamy za chwilę. Najczęstsze powodu braku par na Tinderze, są następujące.

Na Tinderze jest mniej kobiet

tinder badania

W grudniu 2019 roku w USA, z Tindera korzystało średnio 78.1% mężczyzn w porównaniu do 21.9% kobiet. Różnica jest ogromna. Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego nie masz par, powód może być prosty. Na Tinderze jest o wiele mniej kobiet, dlatego masz problemy ze znajdowaniem kolejnych par, nie mówiąc już o tych szczerze zainteresowanych. Szczerze mówiąc, mnie z punktu widzenia socjologa dosyć zaskakuje taka dysproporcja. Nie sądziłem, że różnica jest aż tak ogromna.

To tak jakbyś poszedł do klubu, gdzie 80% ogółu stanowią mężczyźni, a kobiety tylko 20%. Myślę, że szybko wyszedłbyś stamtąd sfrustrowany. Poza tym ta dysproporcja sprawia, że kobiety otrzymują tony atencji od często zdesperowanych i sfrustrowanych mężczyzn. I tak koło się toczy.

Kobiety na Tinderze są bardziej wybredne od mężczyzn

swipe right

Badania sugerują, że kobiety są na Tinderze o wiele bardziej wybredne od mężczyzn. Kobiety przewijają w prawo tylko 4.5% mężczyzn, podczas gdy panowie przewijają w prawo aż 61.9% kobiet. Kolejna ogromna dysproporcja. Kobiety wiedzą, że mają na Tinderze ogromny wybór, dlatego mogą sobie pozwolić na wybredność – i tak większość przewinięć zakończy się dla nich parą. Mężczyźni wręcz przeciwnie, są bardzo zdesperowani, mają mało par i czasami przewijają w prawo wszystkie profile.

Ludzie są na Tinderze dla atencji

walidacja tinder

Wiele osób traktuje Tindera jako sposób na dowartościowanie się. W końcu, jeśli otrzymujemy pary na Tinderze od atrakcyjnych osób, to znaczy, że też jesteśmy na wysokim poziomie. I w sumie to tyle. Na wiadomości odpisywać nie trzeba, spotykać się z kimś też, wystarczy przecież zastrzyk dopaminy z kolejnych powiadomień o parach.

Badania wskazują, że dla kobiet atencja otrzymywana za fizyczną atrakcyjność jest ważniejsza niż dla mężczyzn. Natomiast jeśli chodzi o Tindera, to obie płcie szukają tam często tylko atencji i sztucznego podbicia własnej wartości.

Jeśli szukasz relacji niezobowiązujących, zainteresuj się portalem randkowym Erodate. To portal stworzony do relacji FWB i ONS. Załóż konto na Erodate już dziś!

Słabe zdjęcia

Jeśli posiadasz słabej jakości zdjęcia, które są wykonane na kolanie, to nie dziw się, że nie masz par. Na takie zdjęcia mogą sobie pozwolić dziewczyny. Tam nawet zdjęcie gdzie nie widać twarzy danej kobiety, bo używa np. lampy błyskowej w lustrze – jest hajpowane i lajkowane jakby to była Megan Fox. Jeśli jesteś mężczyzną, musisz poważnie zadbać o swoje zdjęcia, bo nikt ci tego punktu nie wybaczy.

tinder
słaby pomysł 😛

Odpadają wszelkiego rodzaju zdjęcia wykonane w lustrze, czy selfie z ręki. Najlepiej, gdyby zdjęcia były wykonane dobrym aparatem, gdzieś w plenerze, przy naturalnym świetle. Dobrze sprawdzi się też zdjęcie z wakacji w jakimś ciekawym kraju. Zdjęcia wykonywane w domu samowyzwalaczem raczej nigdy nie wychodzą dobrze. Pamiętaj, że zdjęcia to podstawa, jeśli chcesz mieć jakiekolwiek pary.

Czytaj również:

Wiele osób uważa, że lepsze aplikacje randkowe, gdzie można kogoś poznać to: Erodate, Flirt lub eDarling. Te aplikacje charakteryzują się przewagą kobiet i podobno “łatwiej” jest doprowadzić do spotkania. Zawsze dobrze działać na więcej niż jednym portalu, aby zwiększyć swoje szanse.

ERODATE – SZYBKI SEKS

DATEZONE – RANKING PORTALI

Tinder – brak par, bo Jesteś nieatrakcyjny

Brutalne, ale to też może być jeden z powodów. Pamiętaj, że na Tinderze, nikogo nie obchodzi twoje wnętrze. To typowa aplikacja randkowa, taki supermarket. Wchodzisz, rozglądasz się za towarem na półkach i potem sprawdzasz, na który będzie cię stać (It’s a match!). Reszta nie ma większego znaczenia.

Pracować nad swoim wyglądem możesz i nawet powinieneś to zrobić. Wygląd nie jest w życiu najważniejszy, ale często się przydaje. Dlatego lepiej chodzić na siłownię, niż nie chodzić. Lepiej ciąć się u dobrego Barbera niż u pani Zosi za dychę. Lepiej znać się na modzie, niż się nie znać.

tinder brak par

To wbrew pozorom nie jest takie trudne, a korzyści, które można z tego czerpać, są naprawdę spore. Eksperymenty przeprowadzane na Tinderze mówią same za siebie – kobiety są tam bardziej wybredne niż mężczyźni. Człowiek po prostu przewijając zdjęcia myśli, że ma w rękach władzę i ogromny wybór. Jeśli chciałbyś zobaczyć, przeczytać więcej na ten temat, a twoim celem jest umawianie się z pięknymi kobietami, przeczytaj mój poradnik na temat Tindera. To ponad 100 stron informacji, sekretnych porad i zdjęć rozmów. Po zastosowaniu rad w życie i przejrzeniu przykładów podniesiesz swoją skuteczność nawet o 80%.

Brak par na Tinderze, bo Przewijasz wszystko w lewo

Jeśli za bardzo wybrzydzasz na Tinderze, to o ile nie jesteś modelem, nie masz co liczyć na żadne pary. Korzystając z takiej aplikacji, powinieneś raczej ograniczyć liczbę odrzucanych profili i przewijać częściej w prawo. W innym przypadku nie masz co liczyć, że jakieś kobiety 10/10 będą z wielką ochotą prowadzić z tobą konwersację, a potem pójdą na kawę. Poza tym, jeśli nie wiesz co napisać na Tinderze, to również masz problem. Samo „hej co tam” to zdecydowanie za mało.

Twój profil komunikuje – jestem desperatem

Często zdarza się, że mężczyzna całym swoim profilem wręcz komunikuje kobiecie, że szuka kogokolwiek, bo ma dość bycia singlem. To bardzo odstrasza kobiety.

Możesz to sugerować kilkoma rzeczami, takimi jak na przykład:

  • opis profilu, który stawia cię w świetle desperata,
  • zdjęcia, które robisz sobie sam – komunikujesz tym, że nawet nie ma kto Ci zrobić zdjęcia,
  • wyglądasz nieatrakcyjnie – za długie ubrania, zdjęcie pod ścianą w pokoju przy świetle z żarówki, w dodatku robione od dołu – to nie może się udać.

Zainteresuj się tym jaki opis na tindera dodać, aby przyciągnąć zainteresowanie kobiet.

Reasumując na aplikacji pokroju Tindera, musisz pokazać się z jak najlepszej strony. To trochę tak jak z marketingiem – musisz umieć się sprzedać. Jeśli zrobisz wszystko na odwal się, to otrzymasz wprost proporcjonalne wyniki. Zawsze najlepiej trochę się pomęczyć na początku, a potem czerpać z czegoś korzyści, niż próbować ciągle jechać na farcie.