Data publikacji: 9 lutego 2021
Data aktualizacji: 7 czerwca 2024

Zastanawiasz się, czym są top wybory na Tinderze? Chcesz tam trafić? Ten artykuł jest dla Ciebie. Przygotowałem kilka najważniejszych informacji na temat top wyborów. Uważam, że to niekoniecznie najważniejsza opcja na tej aplikacji randkowej, aczkolwiek dodatkowa wiedza na jej temat może się przydać.

TOP WYBORY TINDER – co to jest?

Top wybory to nic innego jak profile osób, które otrzymują najwięcej polubień (przewinięć w prawo). Dostępne są w momencie przewijania matchy – nad nimi znajduje się pole „Top Wybory” – wystarczy kliknąć tekst, aby uzyskać do nich dostęp. Tinder pokaże Ci jednak tylko kilka top wyborów, a resztę po prostu zamaże. Dlaczego? Chodzi oczywiście o wykupienie abonamentu premium. Jeśli nie masz Tindera w wersji Gold, to możesz przejrzeć tylko kilka najlepszych wyborów danego dnia.

Co więcej, masz okazję polubić wybrany z top wyborów profil. Niestety w darmowej wersji aplikacji możesz w ten sposób wysłać tylko jedno polubienie na dzień. Gdy wykupisz abonament np. Gold, to wtedy zyskujesz automatycznie więcej lajków z top wyborów.

Top wybory są świetnie dla osób, które się w nich znalazły. Otrzymują one najwięcej polubień, ponieważ znajdują się na liście wyróżnionej, którą widzi wielu użytkowników. Dzięki temu osoby z listy dostają sporo „serduszek”, a także „gwiazdek” – tzw. superlajków. Niestety nie łatwo jest stworzyć profil, który znajdzie się na tej liście. 

tinder top wybory
Top wybory na Tinderze

Jak się dostać do Top Wyborów na Tinderze?

Najprostszą drogę do Top Wyborów mają atrakcyjne kobiety. Wystarczy, że wrzucą one nawet średniej jakości zdjęcie, a ich profil i tak znajdzie się na liście. Algorytm działa tutaj na prostej zasadzie. Po założeniu konta, twój profil jest pokazywany wielu użytkownikom o różnym stopniu atrakcyjności. Jeśli otrzymujesz wiele polubień od każdej grupy użytkowników, to masz spore szanse na wylądowanie w top wyborach. Oczywiście najważniejsze są głosy najbardziej atrakcyjnych kobiet / mężczyzn – którzy wcześniej otrzymali już sporo polubień i aplikacja wie, że są wysoko w hierarchii.

Dla mężczyzn sprawa nie jest już taka prosta i zero jedynkowa. W pewnym sensie możemy to nieco uprościć – do top wyborów największą szansę mają dostać się najatrakcyjniejsi panowie. Tyle, że tutaj jest większy rozrzut. Kobiety nie są tak zgodne do tego, jaki typ mężczyzny jest najatrakcyjniejszy. Oczywiście, że będą pewne zbieżne punkty, ale jednak jest to o wiele bardziej skomplikowane. Więcej o tym pisałem we wpisach – SMV i dlaczego kobiety lecą na kasę.

Top wybory to nie tylko najbardziej atrakcyjne profile?

Prawdopodobnie Tinder wrzuca do top wyborów również takie profile, które algorytm uzna za interesujące dla nas. Oznacza to, że nie zawsze muszą się tam znajdować tylko najbardziej atrakcyjne osoby. Algorytm Tindera jest całkiem inteligentnym tworem, który analizuje nawet opisy użytkowników oraz ich dotychczasowe polubienia. Dzięki temu, jeśli często przewijasz w prawo kobiety podróżniczki, to właśnie kobiety kochające podróże, mogą stanowić sporą część Twoich top wyborów.

Algorytm Tindera dobiera specjalne etykietki do interesujących profili. Jeśli jesteś zapalonym gitarzystą i śpiewakiem, robot to prawdopodobnie wykryje i być może pojawisz się u kogoś w top wyborach z plakietką „muzyk”. Mimo wszystko top wybory nie są dobrze znaną funkcją i pozostają cały czas lekką tajemnicą.

YouTube video

(Jeśli moje materiały są przydatne, kliknij powyższy przycisk – to nic nie kosztuje, a bardzo mi pomagasz)

Świetne zdjęcia – Tinder top wybory

Absolutną podstawą na Tinderze są zdjęcia. Szczególnie gdy jesteś mężczyzną. Kobiety tak jak wspomniałem – mogą mieć zdjęcia średniej jakości albo samojebki w lustrze – i tak będą miały mnóstwo par, szczególnie jeśli są atrakcyjne. Mężczyzna musi poświęcić nieproporcjonalnie większą ilość czasu od kobiety na przygotowanie zdjęć na aplikację randkową. Takie są realia, a nawet to – nie gwarantuje sukcesu.

tinder top wybory
tinderseduction.com

O zdjęciach pisałem już wiele razy, więc nie będę się powtarzał, napiszę tylko w skrócie. Jeśli możesz, to zrezygnuj ze zdjęć w lustrze, selfie i zdjęć w pomieszczeniu przy meblościance z lat 20. Najlepiej zabierz kumpla lub kogoś innego i wyjdź na zewnątrz. Ubierz się stylowo i niech ktoś zrobi Ci kilka ciekawych zdjęć. Możesz potem użyć jakiegoś ładnego presetu, aby zdjęcie wyglądało jeszcze lepiej. Jeśli masz muskulaturę i dobrą sylwetkę – możesz ją pokazać. Jednak tutaj kolejny raz – naturalnie. Najlepiej by było, gdybyś miał zdjęcie na plaży, zrobione bez koszulki.

Wygląd i umiejętność dobrego sprzedania swojej osoby to Twoja karta przetargowa na Tinderze – potwierdził to po części Eksperyment Klaudiusz.

Treściwy ale interesujący opis

Opis na Tindera to kolejny ciekawy temat, który również poruszałem już wiele razy. Najważniejsze, aby Twój opis był treściwy ale jednocześnie interesujący. To nie jest miejsce na pisanie elaboratów lub użalanie się nad sobą. Opisz krótko, kim jesteś, ewentualnie dodaj wzrost, bo lepiej od razu mieć to z głowy i zaoszczędzić czas na niezainteresowane panny. Postaraj się to zrobić z humorem, jednak nie przesadzaj, bo to nie klub komediowy.

tinder top wybory
blog.photofeeler.com

Dobry opis jest wyważony. Przykład: „Pracuję jako prawnik i kocham podróże! Zanim przewinę w prawo – pytam o zdanie mamę. 1.80 cm”. Możesz również użyć emotikon, mają one swoje plusy – jakie dowiesz się w osobnym wpisie na temat opisu (link wyżej).

Dobrym sposobem jest również zadanie jakiegoś pytania w opisie. Przykładowo – „pójdziesz ze mną na deskę?” – jest to fajna sprawa, bo dziewczyna ma jakiś punkt zaczepienia, jeśli chce sama do Ciebie napisać.

Tinder top wybory – pokaż swoje najlepsze cechy charakteru

Poprzez opis i zdjęcia powinieneś zademonstrować swoje najlepsze cechy charakteru. Badania sugerują, że więcej par otrzymują mężczyźni, którzy wyglądają na pewnych siebie. Wyprostowana sylwetka, piorunujące spojrzenie i lekki uśmiech – pokaż, że nie boisz się życia, a na pewno Twoje szanse wzrosną. Nikt nie chce spotykać się z kimś, kto ciągle narzeka i użala się nad sobą.

Jeśli lubisz podróżować i jesteś ciekawym człowiekiem – pokaż to. Dodaj zdjęcia z panamskiej dżungli albo zdjęcia z wypadu na snowboard. Pokaż, że nie jesteś człowiekiem, który wie co to nuda. To naprawdę ogromny plus i na pewno dzięki temu zdobędziesz kilka % par więcej.

Jeśli prowadzisz firmę – daj o tym info w opisie. Nie musisz wypisywać szczegółów, bo to może wyglądać na „szpan”. Po prostu daj do zrozumienia innym, że jesteś przedsiębiorczym człowiekiem – to świetna cecha i zdecydowanie powinieneś ją uwydatnić.

Podsumowując – pokaż wszystko, co masz najlepsze. Zagraj najlepszymi kartami z talii. Jeśli chcesz zwiększyć ilość swoich par + poprawić wyniki z randkami z aplikacji randkowych, to koniecznie przeczytaj mój e-book na ten temat. Na konkretnych przykładach szczegółowo omówiłem ten temat.

Jak nie trafić do top wyborów? Tego nie rób!

Na Tinderze nie warto zgrywać chojraka. Zapomnij o opisach w stylu „jeśli ważysz więcej niż 55kg – nie trać mojego czasu” – to nie działa i tracisz na tym naprawdę wiele punktów atrakcyjności. Kobiety, które dodają podobne opisy – „panowie poniżej 1.80 cm – dziękuję, możecie spadać” – również nie cieszą się uznaniem na Tinderze. Nikomu to nie imponuje i jest bardzo niegrzeczne. Takie opisy pokazują braki danych osób w kulturze, ale przede wszystkim – w samoocenie.

Ponadto pamiętaj o dobrych zdjęciach. Zdjęcia robione z ręki w salonie nie przejdą. Może zdobędziesz jakieś pary, jednak nie będzie ich wiele i nie będą one wysokiej jakości. Zdjęcia nie mogą też być monotonne. Jeśli na wszystkie zdjęcia zrobiłeś w jednym pomieszczeniu albo przy tym samym drzewie, to nie będzie to zbyt atrakcyjne. Postaw na różnorodność. 

Pamiętaj, że zawsze możesz spróbować nieco inaczej ustawić profil. Jeśli szukasz ONS z Tindera i nie interesują Cię poważne relacje, możesz być bardziej „bad boyem”. Jednak nie przesadzaj, nikt nie lubi pozerów. Natomiast jeśli szukasz trwałej relacji, to ogranicz ilość znaków, które kobiety odczytają jako „chce mnie tylko przelecieć”.

Tinder top wybory – podsumowanie tematu

Podsumowując – do top wyborów na Tinderze trafiają najatrakcyjniejsze profile z aplikacji, a także profile, które z dużym prawdopodobieństwem Cię zainteresują. Jeśli lubisz podróże, to algorytm powinien pokazać tam osoby, które również kochają podróżować. W top wyborach chodzi o zaoszczędzenie czasu na przewijanie setek profili, z których tylko 10% będzie dla Ciebie atrakcyjna.

Funkcja na pewno godna polecenia, jednak aby korzystać z niej na większą skalę, koniecznie trzeba zainwestować w Tinder Gold. Jeśli chcesz trafić do top wyborów to:

  • dodawaj dobre zdjęcia, wyjdź na zewnątrz, nie rób ich w domu,
  • pokaż wszystkie swoje dobre cechy charakteru,
  • bądź pewny siebie,
  • dodaj treściwy ale interesujący opis,
  • pokaż, że jesteś ciekawym człowiekiem, który nie zna nudy.

Podejdź do Tindera na luzie, nie miej ogromnych oczekiwań. Inaczej możesz się rozczarować, bo to wcale nie jest taka prosta droga do poznania drugiej połówki 🙂

tinder pewność siebie

Mam nadzieję, że te rady, chociaż w pewnym stopniu pomogą Ci osiągnąć lepsze rezultaty na tej popularnej aplikacji randkowej. Powodzenia!