Data publikacji: 11 marca 2020
Data aktualizacji: 19 grudnia 2020

Uppercut Deluxe Pomade to pomada do włosów, która jest jedną z najpopularniejszych na rynku. Jakiś czas temu miałem okazję ją testować i przygotowałem dzisiejszą recenzję. Czy faktycznie jest taka dobra jak mówią?

Uppercut Deluxe Pomade – Recenzja

Uppercut Deluxe Pomade jest powszechnie znana jako jedna z najlepszych pomad dla mężczyzn. Powiedziałbym nawet, że firma Uppercut jest jedną z najlepszych marek męskich produktów do stylizacji włosów na świecie. Można oczywiście znaleźć lepsze marki, bo rynek jest ogromny, jednak australijski Uppercut to naprawdę bardzo solidny twór. Uppercut świetnie sobie radzi z wymyślnymi fryzurami, od Quiffa po Side Parta. W tej recenzji Uppercut Deluxe Pomade omówimy różne powody, dla których ten produkt do stylizacji jest taki popularny. W moim sklepie internetowym szybko stał się bestsellerem podobnie jak w innych miejscach. Co wpływa na jego wyjątkowość?

Kilka słów o marce Uppercut Deluxe

Pomada Uppercut Deluxe została wyprodukowana na bazie wody. W przeciwieństwie do takich legendarnych brandów jak Suavecito czy Layrite, marka Uppercut pochodzi z Australii, a nie w USA. Początki tego brandu nie były łatwe, jednak po czasie pojawiły się pierwsze sukcesy i zyski, a reszta jest historią. W logu marki pojawiają się bokserzy, co świadczy o tym, że jest to produkt dla prawdziwych mężczyzn, prosto z tropikalnych lasów Oceanii. Idealnie nadaje się do wszelkich Pompadourów, Side Partów i innych klasyków. Pomada jest niezwykle uniwersalna i polecam zacząć od niej przygodę ze światem układania włosów – jest dobra dla laików.

Ze względu na wysokiej jakości składniki i produkcję, Uppercut Deluxe Pomade jest pomadą, za którą przyjdzie zapłacić nam 69 złotych (wersja 100g). Cenę na pewno rekompensuje wydajność, ponieważ pomada starcza na długo.

Siła chwytu Uppercut Deluxe Pomade

Pomada Uppercut Deluxe Pomade to średniej mocy chwyt i uważam, że to spora zaleta tego produktu. Dzięki temu jest taka uniwersalna i sprawdza się niemal do każdego typu włosów i fryzur. Mocą chwytu można trochę manipulować w zależności od ilości używanego produktu. Aplikacja jak to przy pomadach wodnych jest banalnie prosta. Zmywalność również nie stanowi problemu – wystarcza sama woda.

Zaletą pomady jest także odporność na pot, przez co sprawdza się doskonale latową porą. Radzę stosować się do ogólnej zasady – pomady wodne – lato, pomady woskowe – zima.

Połysk – kolejna uniwersalna cecha pomady

Uppercut Deluxe Pomade oznacza średni połysk, co kolejny raz wpisuje się idealnie w pojęcie pomady uniwersalnej, pasującej do niemal wszystkiego. Jeśli lubisz połysk na włosach, ale taki w normie, aby włosy nie wyglądały na przetłuszczone, to Uppercut Deluxe Pomade jest tutaj strzałem w dziesiątkę. Coś dla mężczyzn lubiących gangsterskie fryzury z umiarkowanym połyskiem.

Jeśli chodzi o zapach to tutaj zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że pomada pachnie tiramisu, a inni, że słodkim kokosem. Tak czy inaczej zapach jest na pewno plusem, bo wyróżnia się na tle innych rynkowych produktów.

Stylizacja włosów wodną pomadą Uppercut

Pomady wodne niemal zawsze oznaczają łatwość stylizacji i lekką skorupę na głowie. Dokładnie tak jest z klasowym produktem Uppercut. Pomadę polecam początkującym, ponieważ miękka konsystencja ułatwia stylizację, sprawnie przenikając w pasma włosów. Nie trzeba zbytnio wysilać się przy tej czynności, wystarczy lekko rozgrzać w dłoniach pomadę o wielkości ziarnka grochu i wetrzeć na całej długości włosów. Można nakładać ją na suche włosy, natomiast ja zauważyłem, że lepiej „wchodzi” mi ona na włosy wilgotne. Zalecam więc krótkie suszenie po myciu szamponem, a następnie nakładanie na lekko wilgotne włosy.

Biorąc pod uwagę kontrolę i chwyt, to ta pomada najlepiej nadaje się do Pompadour, Quiffa lub fryzury „kolce”. Jednak nie jest to reguła, bo tak jak wspomniałem – świetnie współgra z innymi typami włosów.

Pomady wodne nie nadają się do tak częstej restylizacji jak woski. Z tym produktem jest podobnie. Można trochę poprawić włosy, jednak nie należy przesadzać. Średnio mocny hold tego produktu zapobiega jego przypadkowej zmianie w ciągu dnia, co oznacza, że ​​włosów lepiej nie ruszać.

Podsumowanie

Najważniejsze cechy charakterystyczne Uppercut Deluxe Pomade to:

  • średni chwyt,
  • średni połysk,
  • łatwa aplikacja,
  • łatwa zmywalność,
  • raczej nie nadaje się do restylizacji,
  • można ją nakładać na włosy wilgotne i suche,
  • idealna na lato,
  • idealna do fryzur klasycznych.

Powtórzę się, ale określiłbym tę pomadę jako najbardziej uniwersalny produkt na rynku. Sprawdza się w tak wielu sytuacjach, że jeśli nie wiesz od czego zacząć, to zacznij właśnie od tego produktu.

CENA: 69 zł
TYP: Wodna
CHWYT: Średni
POŁYSK: Średni
ZAPACH: Tiramisu
ZMYWALNOŚĆ: Łatwa
APLIKACJA: Łatwa
PORA ROKU: Lato
KRAJ: Australia
OCENA: 8.9 / 10