Data publikacji: 3 stycznia 2019
Data aktualizacji: 11 listopada 2020

Zapuszczanie włosów to proces na który decyduje się każdego roku wielu mężczyzn. Jednak tutaj podobnie jak z siłownią. Na początku roku wszyscy kupują karnety, a w marcu już mało kto przedłuża wejściówkę. Dlaczego tak się dzieje? Jak przetrwać zapuszczanie włosów męskich? Przygotowałem również poradnik w wersji wideo – sprawdź, jeśli chcesz zapuścić włosy 🙂

-> Interesujesz się włosami / modą? Koniecznie dołącz do naszej grupy na FB!

Zapuszczanie włosów – film

YouTube video

SUBSKRYBUJ

Zapuszczanie włosów męskich

Często pytacie mnie o to, jak układać włosy. Jednak równie często dostaję pytania na temat procesu zapuszczania. Wszystko rozbija się o to, że długie włosy męskie mogą denerwować. Szczególnie jeśli ktoś do tej pory nie miał styczności z długimi włosami. Nie da się ukryć, że krótkie włosy to komfort. Wstajesz rano, wyciągasz ulubioną pomadę, kilka ruchów rękami i fryzura jest gotowa. Jeśli masz ochotę pobiegać po prostu idziesz na dwór. Nie musisz włosów związywać ani robić z nimi czegokolwiek innego. Jeśli jesteś człowiekiem, który lubi sport i żyje w ciągłym biegu – zastanów się, czy na pewno zapuszczanie włosów jest dobrym pomysłem. Może się okazać, że to tylko dodatkowe problemy, a ty możesz dobrać fryzurę do kształtu twarzy spośród fryzur średnich lub krótkich. Jednak jeśli jesteś zdecydowany – kontynuuj czytanie.

Mówiąc o długich włosach, mam na myśli najczęściej włosy, które można jeszcze jakoś układać i stylizować. Włosy, które można spiąć w kucyk, nazywam już „bardzo długimi włosami”.

Proces zapuszczania włosów – jak przetrwać?

Sam proces zapuszczania jest dosyć skomplikowany. Przecież to, że zapuszczasz włosy nie może wpłynąć na fakt, że przez ten okres będziesz wyglądał fatalnie. Musisz znaleźć fryzury, które pozwolą ci się przedostać przez ten tor przeszkód. Musisz również wiedzieć, jaki efekt chcesz osiągnąć. Końcowy efekt powinieneś ustalić na początku tej drogi. Wybierz fryzurę i powiedz Barberowi jak ma wyglądać końcowy rezultat. Dzięki temu Barber również może zaproponować ci kilka fryzur przejściowych. Decydując się na zapuszczanie włosów, dobrze mieć już pod ręką odpowiednie kosmetyki. Mam tutaj na myśli – szampony dla mężczyzn, a także odżywki do włosów.

Długie fryzury męskie – przykłady

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na fryzurę, to możesz skorzystać z kilku poniższych inspiracji. Możesz również odwiedzić inne moje wpisy np. z kategorii fajne fryzury męskie. Oczywiście wszystko zależy od końcowego efektu, jaki chcesz osiągnąć. Pamiętaj również o tym o czym wspomniałem wcześniej. Rozpoczynając zapuszczanie, powinieneś wiedzieć mniej więcej jaki chcesz otrzymać finalny rezultat. Barber będzie mógł wtedy doradzić ci nieco w tym procesie i przede wszystkim zadba o to, by wszystko na głowie układało się w odpowiedni sposób. Długie fryzury męskie mogą początkowo powodować dyskomfort, jednak po jakimś czasie twoja twarz przyzwyczai się do opadających włosów i nie będzie już żadnego problemu. Jeśli jesteś czynnym sportowcem warto zaopatrzyć się w opaskę na czoło. Pamiętaj też, że długie włosy to w rzeczywistości idealne fryzury na zakola

długie fryzury męskie

długie fryzury męskie

długie fryzury męskie

długie fryzury męskie

Etapy zapuszczania włosów męskich

Jeśli zaczynasz od zera to na początku powinieneś skupić się przede wszystkim na górze. Boki mogą być krótsze, tył również, natomiast góra powinna regularnie rosnąć. Dzięki takiemu zastosowaniu możesz łatwo dobierać fryzury przejściowe. Następnie gdy stwierdzisz, że już czas – zapuścisz również tył i boki, co będzie dużo łatwiejszym i przyjemniejszym procesem.

Włosy po około 6 miesiącach zapuszczania

zapuszczanie włosów etap 1

menshairstyletrends.com

Minęło pół roku i twoje włosy powinny mieć długość mniej więcej jak na powyższym obrazku. Gdy zaczeszesz je na twarz, będą sięgały okolicy końca nosa lub ust / brody. Boki jak widać są nieco krótsze. Model po lewej prezentuje bardzo modną fryzurę „Side Part”, o której pisałem już na blogu wielokrotnie. Pewnie nie jest łatwo i momentami zastanawiasz się, czy nie ściąć włosów.

Jednak jeśli starczy ci sił – kontynuuj, a na pewno nie pożałujesz. W tym momencie możesz użyć do ułożenia powyższej fryzury Uppercut Deluxe Matt Clay – pomadę zakupisz w moim sklepie.

 

 

 

Włosy po około 9 miesiącach zapuszczania

zapuszczanie włosów etap 2

menshairstyletrends.com

Przez ten okres powinieneś zapuścić nieco boki. Jak widzisz na zdjęciu boki są dłuższe, a całość jest dosyć elegancko zrobiona. Jednak tak naprawdę przy dłuższych włosach masz tę wolność, że możesz postawić na „messy” – bałagan, lub zostać przy klasycznych cięciach. To co z tym zrobisz to tylko i wyłącznie twój wybór. Jak widzisz wyżej możesz przejść ten okres z Side Partem, aczkolwiek w nieco innym stylu aniżeli na pierwszym etapie. Włosy nie są tak agresywnie zaczesane w lewo/prawo – idą bardziej do tyłu. Możesz oczywiście dołączyć do tego zarost.

Na tym etapie do układania polecam Reuzel Pink, pomada dostępna oczywiście na StylishSoul.pl

 

 

Włosy po około 15 miesiącach zapuszczania

zapuszczanie włosów etap 3

menshairstyletrends.com

Na tym etapie najczęściej nie masz już wielkiego wyboru jeśli chodzi o możliwości układania włosów. Całość jest dosyć długa, dlatego pod wpływem ciężaru opada na głowę. Można dzięki temu zastosować nieład lub próbować zaczesywać włosy na bok jak przy powyższych propozycjach.

Przy układaniu możesz pomóc sobie czymś lekkim. Sprawdzi się matowa glinka Layrite Cement Clay. Dla wzmocnienia efektu należy używać z prestylerem Layrtie Grooming Spray. Aczkolwiek pamiętaj, że każde włosy są inne i nie zawsze dany kosmetyk będzie pasował.

 

 

 

Włosy po około 20 miesiącach zapuszczania

zapuszczanie włosów etap 4

menshairstyletrends.com

Udało się! Proces zapuszczania dobiegł końca. Oczywiście jeśli chcesz, możesz kontynuować zapuszczanie włosów. Jednak jeśli jesteś zadowolony to możesz obwieścić sukces, ponieważ stałeś się posiadaczem długich włosów.

Co teraz? Długie włosy wymagają nieco więcej czasu aniżeli krótkie. Powinieneś przyłożyć się nie tylko do ich układania, ale również kosmetyków, których będziesz używał. Tutaj polecam wybór odpowiedniego szamponu i odżywki. Aby zwiększyć objętość włosów należy użyć prestylera Reuzel Grooming Tonic.

 

Podsumowanie tematu

Jak widzisz proces zapuszczania włosów to dosyć złożona sprawa. Jestem przekonany, że nie raz nie dwa będziesz miał ochotę zrezygnować i ogolić się na zero. Jednak do odważnych i wytrwałych świat należy, dlatego jeśli uważasz, że:

  • w dłuższych włosach wyglądasz lepiej,
  • znalazłeś długa fryzurę, która pasuje do twojego kształtu twarzy,
  • po prostu lepiej czujesz się mając dłuższe włosy,

to zdecydowanie powinieneś próbować. Jeśli masz jakieś wątpliwości możesz odezwać się w komentarzu. Długie włosy dobrze sprawdzają się z brodą. Tutaj warto zwrócić uwagę na prawidłową pielęgnację brody, dzięki czemu zarost będzie wyglądał perfekcyjnie 24/7.

Pamiętaj również o dołączeniu do naszej grupy dla każdego fanatyka włosów męskich na FB. Można tam wymieniać się doświadczeniami. Pamiętaj również, że wszystkie potrzebne do stylizacji kosmetyki znajdziesz w moim sklepie – który rusza na początku kwietnia 2019. Jeśli nie będziesz wiedział co wybrać, skontaktuj się ze mną na stronie sklepu 🙂