Najlepsze pomady do włosów – Top 10
5 (100%) 4 votes

Jakie są najlepsze pomady do włosów? Wybór na rynku jest ogromny, dlatego postanowiłem przygotować zestawienie top 10 pomad do włosów. Zapinajcie pasy i jedziemy!

Najlepsze pomady do włosów

Zacznijmy od tego, że tak naprawdę na wybór odpowiedniej pomady składa się kilka czynników. Dwa najważniejsze to:

a) twoje włosy
b) fryzura, którą chcesz uzyskać.

Od twoich włosów zależy wiele, albowiem włosy mogą być cienkie lub grube, rzadkie bądź gęste – etc. Niestety nie da się każdemu z osobna tłumaczyć jaką powinien wziąć pomadę, ze względu na jego włosy. Nawet mało, który barber będzie na to zwracał uwagę i po prostu użyje specyfiku, który będzie pod ręką.

Dużo ważniejszym czynnikiem jest jednak to, co chcesz uzyskać i w jaką fryzurę celujesz. Uwaga bo teraz bardzo uogólnię sprawę. Jeśli chcesz, aby twoje włosy nie miały wysokiego volume i zależy ci na klasycznym zaczesie, lub fryzurze, gdzie włosy po prostu “leżą” – celuj w pomady woskowe. Pomady woskowe nie utrwalają twojej fryzury w jeden stan na cały dzień, a pozwalają na poprawianie włosów niemal cały czas. Natomiast jeśli chcesz mieć włosy postawione wysoko – celuj w pomady wodne, które stworzą skorupę na twojej głowie i pozwolą utrzymać tzw. High Volume.

Jakie są najlepsze pomady do włosów? – Zestawienie Top 10 pomad

Kolejność jest przypadkowa. Pierwsze 5 pomad to pomady woskowe, kolejne 5 pomad, to pomady wodne.

Mała podpowiedź – OB – oznacza Oil Base, a więc pomady woskowe, natomiast WB – Water Base, pomady wodne. Warto wiedzieć, zanim przejdziemy do zakupu.

Pomady na bazie wosku

10. Reuzel Pink

Najlepsze pomady do włosów

Jest to istna klasyka wśród pomad. Pomada o waniliowym zapachu, która charakteryzuje się mocnym chwytem. Idealnie sprawdzi się do wszelkiego rodzaju zaczesów, undercutów i cięć, które nie wymagają włosów w jednej formie przez cały czas. Pomada ta nadaje włosom wysoki połysk, dlatego trzeba uważać, aby nie nałożyć jej za dużo – wtedy włosy będą wyglądały na przetłuszczone.

9. Schmiere Knuppelhart OB

Najlepsze pomady do włosów

Jedna z moich ulubionych pomad, z charakterystycznym “duckiem” na opakowaniu. Istnieją dwie wersje tej pomady – wodna i woskowa. Pomada o bardzo mocnym chwycie i wysokim połysku, podobnie jak przy pomadzie Reuzela trzeba uważać z ilością. Pomady nie wyjmiecie z opakowania do póki nie podgrzejecie jej suszarką – to właśnie efekty mocnego chwytu jaki pomada zapewnia.

8. Uppercut Deluxe – Matt Clay

Najlepsze pomady do włosów

Bardzo rozpoznawalna marka, pudełko, które widział chyba każdy, kto trochę interesuje się kosmetykami do włosów. Pomada Uppercut Matt Clay jest pomadą o mocnym chwycie z tym, że jest ona matowa. Co za tym idzie unikniemy efektu przetłuszczających się włosów, nawet, jeśli użyjemy jej ciut za dużo.

7. High Life Voodoo Brew II 

Najlepsze pomady do włosów

Bardzo dobra pomada o mocnym chwycie i błyszczącym połysku. Idealnie nadaje się dla wymagających i doświadczonych użytkowników pomad. Świetna dla fryzur typu Undercut.

6. Murrays Superior Hairdressing Pomade 

Najlepsze pomady do włosów

Pomada typu Old School na tej liście. Produkt jest już klasykiem, który na stałe zapisał się w historii pomad i to pomarańczowe pudełko, jeśli do tej pory nie przykuwało twojej uwagi, to powinno zacząć. Mocny chwyt i błyszczące wykończenie, idealne dla Bad Boya.

Pomady na bazie wody

5. American Crew Classic

Pomada o średnim chwycie, która znakomicie nadaje się do włosów kręconych i fryzur, które wymagają wygładzenia. Świetnie sprawdzi się jako zamiennik żelu do włosów. Bardzo łatwo zmywalna.

Najlepsze pomady do włosów

 

4. Shiner Gold Psycho Hold

Wodna pomada, która charakteryzuje się jak sama nazwa wskazuje – Psycho Hold. Mamy więc do czynienia z bardzo mocnym chwytem. Ta pomada powinna poradzić sobie z każdym rodzajem włosów. Błyszczący połysk.

Najlepsze pomady do włosów

3. Reuzel Red 

Jak pomada do włosów to na pewno Reuzel. To co charakteryzuje tego Reuzela to średni chwyt i błyszczące wykończenie. Nada się dla wszystkich, którzy nie chcą mieć całkowicie zabetonowanej fryzury i cenią sobie chociaż odrobinę luzu na głowie. Ze względu na wodną bazę, zmywa się bez problemu.

Najlepsze pomady do włosów

2. Schmiere Knuppelhart WB

Jak wspomniałem już wyżej przy odpowiedniku woskowym – istnieje także wodna wersja pomady. Kolejny raz zdaje egzamin i uchodzi za jedną z najlepszych pomad wodnych na rynku. Warto dodać, że pomada ta posiada ultra-mocny chwyt, znakomicie utrwala fryzurę, a dodatkowo łatwo zmywa się z włosów. Błyszczące wykończenie.

Najlepsze pomady do włosów

1. Suavecito

Przyznam, że do czynienia z pomadą marki Suavecito miałem stosunkowo niedawno, albowiem testowałem pomadę w świąteczno-zimowej edycji. Jednak trzeba przyznać, że i klasyczna pomada tej firmy zdaje egzamin. Mamy tutaj do czynienia z mocnym chwytem i błyszczącym wykończeniem.

Najlepsze pomady do włosów

Doszliśmy do końca zestawienia. To tylko niektóre najlepsze pomady do włosów, które są dostępne na rynku w przystępnych cenach. W przyszłości pewnie pojawi się więcej takich zestawień. 

Subskrybuj mnie na YouTube – znajdziesz tam testy i recenzje pomad do włosów!
Dołącz do naszej grupy na FB – doradzimy ci co wybrać na twoje włosy 🙂


brak