david durden - dawid perz

Nazywam się Dawid Perz, w sieci działam pod pseudonimem “David Durden”. Nazwa wzięła od bohatera filmu Fight Club – Tylera Durdena. Dawno temu ten film sporo mi dał i postać Tylera była jakimś zapalnikiem do zmian w moim życiu. Jednak to było dawno, kiedy jeszcze wydawało mi się, że nihilizm jest dobrą drogą.

 Obserwuj mnie na Instagramie
 Subskrybuj mój kanał na YouTube
 Dołącz do naszej grupy na FB

Kto to jest David Durden?

Z wykształcenia jestem socjologiem i planuję w przyszłości dorzucić do tego również psychologię. To są dwa tematy, które od zawsze mnie interesowały. Oliwy do ognia dolał jeszcze Profesor Jordan Peterson, który zainspirował mnie do pogłębiania wiedzy z zakresu nauk humanistycznych. Podobnie jak Peterson od zawsze utożsamiałem się z filozofią Nietzschego, dlatego często możesz spotkać podobne podejście w moich wpisach. Jako, że jestem również certyfikowanym trenerem personalnym, od czasu do czasu piszę w tematyce fitness.

Poza tym uwielbiam grać na gitarze i śpiewać, głównie muzykę Punk Rockową / Rockową. Moi ulubieni artyści to m.in. Green Day, blink182, Avril Lavigne czy Oasis. Jeśli dobrze pójdzie, chciałbym kiedyś robić muzykę tego typu. Muzyka to obecnie największa z moich pasji, pięknie by było, gdybym na pewnym etapie życia mógł się skupić tylko na niej. Dlaczego lubię akurat tych artystów? Ponieważ wszyscy mają coś wspólnego z buntowniczym podejściem do życia i łamaniem zasad. Jako, że sam rzadko kiedy płynę z prądem, utożsamiam się z tymi ludźmi.

Prowadzę także dwa kanały na YouTube – dla mężczyzn i taki typowo o relacjach / psychologii. Miło jak będziesz mnie obserwował.

David Durden to męski blog o kilku tematach

Blog od samego początku był miejscem, w którym poruszałem tematy związane z psychologią i relacjami damsko-męskimi. Nie jestem jakoś bardzo dumny z artykułów z lat 2015-2017. Byłem wtedy jeszcze młody i głupi, obecnie mam kompletnie inne podejście do wielu spraw. Dziś w kategorii o relacjach przeczytasz wiele ciekawych artykułów, również o portalach randkowych. Aplikacje randkowe chcąc nie chcąc stały się bardzo popularne i wiele osób wpada do mnie aby przeczytać jaki opis na tindera dodać, jakie zdjęcia ustawić i ogółemco napisać w pierwszej wiadomości do dziewczyny. Wydaje się, że to banały ale jednak dla wielu to poważne problemy. Napisałem również e-booka (Tinder Poradnik dla Mężczyzn) na temat tej aplikacji i tam upakowałem wszystkie zagadnienia w całość. Osobiście namawiam ludzi do poznawania się w życiu realnym.

Poza psychologią na blogu sporą część wpisów zajmuje moda męska i tematy dotyczące włosów oraz brody. W tych kategoriach znajduje się wiele poradników związanych z dbaniem o atrakcyjność fizyczną. W skład mody męskiej wchodzą również tematy związane z fryzurami męskimi czy układaniem włosów. To jest dosyć niekonwencjonalne połączenie. Blog z jednej strony o relacjach damsko męskich, a z drugiej o modzie i stylu życia. Moim zdaniem te rzeczy bezpośrednio się ze sobą łączą. Aby dobrze radzić sobie w życiu, trzeba działać odpowiednio w sferze duchowej jak i sferze fizycznej. Połączenie tych dwóch płaszczyzn daje naprawdę dobre efekty. Ludzie sukcesu często opierają swoją receptę na tych dwóch światach. To jest trochę powiązane z “posprzątaj swój pokój” – Jordana Petersona, to jest coś w tym stylu. Nie wiem w jakim kierunku to wszystko będzie się rozwijać, zobaczymy z czasem.

Prowadzę również swój własny sklep dla mężczyzn

Bloga dopieszczam pod każdym względem w wolnym czasie. Wszystko musi działać perfekcyjnie, każdy przycisk musi gdzieś prowadzić, każda grafika musi być idealnie dopasowana. Muszę powiedzieć, że jestem dumny z tego miejsca, ponieważ wszystko co tutaj widzisz zrobiłem sam. Nigdy nie korzystałem z pomocy innych osób. Zawsze czytam, przeglądam cały internet – i potem sam próbuję. Bywało, że godzinami szukałem w otchłani internetu jak zmienić czcionkę w motywie, ale finalnie – było warto.

Od jakiegoś czasu prowadzę swój sklep z profesjonalnymi kosmetykami do brody i włosów. Ten sklep powstał, bo sporo mężczyzn, którzy odwiedzają bloga, interesuje się stylizacją włosów i brody. Postanowiłem więc stworzyć coś dla panów, gdzie będą mogli kupić coś dla siebie i poczuć się męsko. Tyle jest teraz marek naszpikowanych ideologiami, które mówią ci jak masz żyć, że czasami trzeba wziąć sprawy w swoje ręce 😉

Nagrody i wyróżnienia

Mój blog był już kilka razy wyróżniany w paru miejscach co jest naprawdę fajną sprawą, bo daje dodatkowego kopa motywacyjnego.

  • Nominacja w konkursie blog roku Men’s Health 2017 w kategorii lifestyle.
  • 25 miejsce w rankingu Born2Be, blogów (męskich i damskich) w Polsce w kategorii moda męska.
  • Kilkukrotnie strona główna w serwisie wykop.pl.

Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł tę listę nieco rozwinąć.

Co znajdziesz na moim blogu?

Tak jak wspomniałem, na moim blogu znajdziesz kilka kategorii tematycznych. Głównie skupiam się na czterech filarach. Modzie męskiej, stylu życia gdzie męskim okiem przedstawiam niektóre tematy, relacjach damsko męskich oraz ogólnym filarze “fitness“, w którym poruszam tematy treningu i diety. Nie czuję się specjalistą w żadnej z wyżej wymienionych kategorii. Najbliżej mi do psychologii, natomiast zawsze jest coś, czego można się nauczyć. Nie chcę, aby ktoś traktował mnie jako eksperta od czegokolwiek. Po prostu sprawdź co mam tu do zaoferowania, a potem sam zdecyduj czy warto poświęcać temu czas.

Dodatkową kategorią jest kategoria “DD Poleca”, w której znajdziesz tematy powiązane z kulturą. Polecam tam ciekawe filmy i książki. Jak na razie kategoria jest rzadko aktualizowana, ale jeśli zainteresowanie będzie rosło, to pewnie pojawiać się w niej więcej tematów.

Jack Daniels z Colą, to trunek tego bloga – dobrze wiedzieć, bo często jest przytaczany w wielu wpisach.

Znalezione obrazy dla zapytania tyler durden gif