Data publikacji: 29 marca 2023
Data aktualizacji: 18 maja 2024

Jest jedno pytanie, które choć raz w życiu zadał sobie każdy singiel. Pytanie, które jednym zbija sen z powiek, a drugich zmusza do zbyt długiego śnienia. Mianowicie chodzi tu o legendarne „gdzie poznać dziewczynę”? Pytanie to wydaje się czymś absolutnie naturalnym. Jeżeli chcemy porzucić status singla, musimy przecież wiedzieć, gdzie konkretnie możemy znaleźć na to szansę. W celu maksymalizacji efektów naszych poszukiwań, pytanie „gdzie można poznać dziewczyny ?” jest bezwzględnie podstawowe. Odpowiedź nigdy jednak nie jest jednoznaczna, stąd też, zanim przejdziemy do próby odpowiedzi, sami musimy sobie uzmysłowić, jakiej dziewczyny lub jakiego typu dziewczyn konkretnie szukamy.

Gdzie poznawać dziewczyny?

Uzmysłowienie sobie własnych oczekiwań stanowi dobre przygotowanie do poszukiwań tego, gdzie można poznać fajną dziewczynę. Dzieje się tak, dlatego że najczęściej nie chodzi nam przecież o którąkolwiek, lecz zależy nam na kimś, kto będzie do nas pasował. Jeśli poznamy taką osobę, która zupełnie nie będzie do nas pasowała, szansa na powrót do bycia singlem znacznie się zwiększa. Może zdarzyć się również tak, że poznamy kogoś, kto tylko z pozoru wydaje się tą, której szukaliśmy. W tego typu sprawach zawsze jest ryzyko klęski. Z tego powodu, uświadomienie sobie własnych oczekiwań może okazać się ogromnie ważne. Kto w końcu chciałby marnować czas na ciągłe poznawanie dziewczyn, z którymi coś nie iskrzy? Z drugiej strony jest tak samo. Dziewczyna, którą poznaliśmy, sama stwierdzi, że taka relacja niczym nie owocuje.

Na co się nastawiasz? FWB czy LTR?

Jeśli szukasz dziewczyn tylko do relacji FWB – najlepiej sprawdzą się kluby. To właśnie tam dziewczyny są najłatwiejsze, ponieważ:

 • piją alkohol,
 • zwykle chodzi tam określony typ kobiet, nastawiony na zabawę, poza małymi wyjątkami.

Natomiast jeśli wolisz dziewczyny raczej introwertyczne, to w klubie rzadko na takie trafisz. Lepiej będzie celować w galerie handlowe, biblioteki i inne organizacje, które zrzeszają mniejsze grupy ludzi. Jeśli kochasz muzykę i jarają Cię dziewczyny, które śpiewają lub grają na instrumencie i czujesz, że z nimi łatwiej łapiesz chemię – dobrze być w jakimś zespole, chodzić na jakieś zajęcia lub lekcje, gdzie można poznać osoby o tych samych pasjach.

Uśredniłbym to tak. Jeśli szukasz relacji niezobowiązujących – to miejsce nie ma znaczenia. Dziewczyny chętne na ONS / FWB – znajdziesz wszędzie. Jeśli zależy Ci na poważniejszej relacji, to dobrze bardziej zawęzić krąg poszukiwań do odpowiednich miejsc, gdzie jest statystycznie większa szansa, że trafisz kogoś z kim rezonujesz. Możesz jednak kompletnie odrzucić to założenie i…

Wszędzie, gdziekolwiek jesteś!

…poznawać dziewczyny wszędzie, gdziekolwiek jesteś. Tym zdaniem mógłbym zakończyć artykuł. Ludzi z reguły nie satysfakcjonują takie proste odpowiedzi i banalne rozwiązania, więc dalej drążą temat. Trafiają wreszcie na konkrety, które standardowo brzmią: zatłoczona ulica, bar, klub, supermarket lub park. Zepnij sobie więc te „konkrety” w klamrę i zapisz obok – wszędzie. To jedyna prawdziwa odpowiedź na Twoje pytanie. Nie ma tutaj żadnych sztywnych granic. Osobiście poznawałem już dziewczyny:

 • w klubie,
 • w galerii handlowej,
 • na zatłoczonej ulicy,
 • w pubie,
 • w supermarkecie,
 • na Omegle,
 • na Tinderze,
 • na uczelni,
 • na siłowni,
 • na basenie latem,
 • na Nocy Horrorów w Kinie.

Nie dałbym rady teraz przypomnieć sobie wszystkich miejsc, w których poznałem dziewczynę, z którą potem się spotykałem. Jednak na przełomie lat było tego mnóstwo i raczej żadne miejsce mnie dziś nie przeraża (oczywiście poza etapami w życiu, gdzie nie masz ochoty na poznawanie kobiet, ale to pomijam). Tak jak wspomniałem wcześniej – istnieją pewne typy kobiet, na które z większym prawdopodobieństwem możesz trafić w określonych miejscach. Jednak mimo wszystko ja sugeruję działać niezależnie od miejsca.

Warunki, jakie muszą zostać spełnione, żeby poznać jakąś dziewczynę, to żeby ta dziewczyna istniała i akurat była w zasięgu twojego wzroku. A czy jesteś w parku, klubie, na Wieży Eiffla, albo szukasz grzybów w lesie – nie ma to żadnego znaczenia. Oczywiście istnieją faceci, którzy wynotują sobie na kartce miejsca, podane przez jakiegoś PUA guru internetów i potem stwierdzają, że będą poznawać dziewczyny tylko w tych miejscach. Za dwa dni idą po bułki do Biedronki, zauważą piękną kobietę i stwierdzają: „oho, mój guru o nicku Alpha123 nic nie wspominał o podchodzeniu w supermarketach marki Biedronka, więc nawet nie próbuję”. Tyle są warte te kalkulacje i poszukiwania miejsca idealnego, które po porostu nie istnieje – podobnie jak wszystko co idealne.

5 segmentów do poznawania kobiet

Jeśli czytasz mojego bloga regularnie to wiesz, że zwykle wyodrębniam 5 miejsc do poznawania kobiet. Przypomnijmy sobie szybko o co chodzi.

1. Ulica/miasto

gdzie poznawać dziewczyny

A więc każde miejsce, w którym znajdujesz się w ciągu dnia, podczas załatwiania swoich spraw. Społeczności PUA nazywają to „Daygame„. Jest to mój ulubiony sposób, aczkolwiek uważam, że wymaga największej odwagi ze wszystkich. Jesteś trzeźwy i musisz podejść do obcej dziewczyny, którą właśnie minąłeś. Na początku to naprawdę nie jest takie proste. Jednak jeśli tutaj nauczysz się podrywać dziewczyny, to już żadne miejsce nie będzie Ci straszne. Umiesz w ulicę? To już jesteś na God Mode.

2. Kluby i dyskoteki

nightgame

A więc jak powiedzą PUA „gra nocna”. Lubię ten klimat. Nie potrafiłbym być w klubie częściej niż raz w tygodniu (chyba, że jestem na wakacjach), mimo wszystko lubię się dobrze zabawić. Zalety? Ludzie piją alkohol, więc jest większy luz. Dziewczyny idą też do klubu, żeby kogoś poznać a na mieście nie są na to przygotowane. Oczywiście powiedzą Ci, że przychodzą tam tylko „dla siebie” – podobnie jak dla siebie ubierają obcisłą kieckę z dużym dekoltem i nakładają mocny makijaż, a chłopakowi każą się nie martwić ;). Ponadto w klubach jest duża konkurencja. Podchodząc na ulicy, zawsze się wyróżniasz. W klubie niekoniecznie, ponieważ jesteś kolejnym gościem tej nocy, który próbuje u niej swoich szans. Ogromny plus w klubie daje Ci pewność siebie, luz i jako taka trzeźwość. Nawaleni Panowie odpadają w przedbiegach.

3. Eventy

event

Jeśli event lub impreza tematyczna naprawdę Cię pociąga, to jest to naprawdę świetny sposób. Woodstock, inne festiwale, jakieś sportowe zajęcia – to może być cokolwiek. Minusem eventów jest to, że jak to eventy – nie odbywają się codziennie, a raz na dłuższy okres czasu.

4. Internet

tinder

A więc Tindery i inne podobne wynalazki. Swego czasu było to dobre rozwiązanie. Od kilku lat obserwuję tutaj tendencję spadkową. Ludzie traktują się tam jak produkty w sklepie. Chcesz podrywać na Tinderze – pokazujesz klatę i inne wizualne atuty. Jeśli jesteś kobietą – pokazujesz cycki i wypinasz tyłek. Trochę przypomina to idiokrację, ale takie są zasady gry na Tinderze.

5. Znajomi

social circle

A więc social circle. Ludzie kiedyś poznawali się głównie w ten sposób. Znajomy zapoznał Cię z koleżanką, Ty jego ze swoją koleżanką i tak powoli się ludzie poznawali. Sposób łatwy, ale ma bardzo ograniczone pole manewru. Rzadko poznajesz w ten sposób naprawdę atrakcyjne laski, a jedynie takie, które akurat się trafiły.

Wypad na miasto

Gdzie najlepiej poznać kobietę? Oczywiście, że na mieście! Wiadomo, różnie bywa, być może są lepsze miejsca. Niemniej jednak bardzo dobrą opcją jest przejść się po prostu na miasto. Załóżmy, że mamy wolny weekend, dlaczego by nie wyjść gdzieś i nie spędzić czasu ze znajomymi poza domem? Wyjście z czterech ścian jest zawsze dobrą opcją, jeśli chcemy urozmaicać sobie życie. Może wpłynąć to też pozytywnie na nasze samopoczucie. Weekend jest świetną opcją na poznanie kogoś, ponieważ wiele osób spędza ten czas poza domem. Kawiarnia, bar, a może dobry klubwszystkie te miejsca mogą okazać się kluczowe dla poznania odpowiedniej dziewczyny.

Centrum handlowe, biblioteka, kawiarnia

Orientując się o fajnych miejscach w Twojej okolicy, możesz z powodzeniem chodzić tam, gdzie swój czas spędzają dziewczyny, jakie Cię interesują. Odpowiednim dniem na wyjście nie musi być też jedynie weekend, na przykład: Jesteś cichą osobą? Dobrą możliwością jest kawiarnia lub centrum handlowe. Możesz tam poznać dziewczyny, które tak jak ty nie lubią zbytniego hałasu. Przy okazji zawsze można wziąć laptopa i popracować (albo książkę dla relaksu). Jeśli lubisz, np. czytać, może warto byłoby wybrać się do biblioteki i tam się porozglądać? Daygame to idealny sposób na poznawanie dziewczyn dla osób raczej o naturze introwertycznej. Osoby introwertyczne nie lubią hałasu i dużych skupisk ludzi, dlatego często stronią od klubów.

Kluby

Opcje powyżej to tylko przykłady. Mogą się one okazać kluczowe dla osób, które, np. nie mają możliwości wyjść na miasto z innymi. We wszystkich poradach będzie przebijała się tu kluczowa zasada, którą należy wziąć pod uwagę. Chodzi przede wszystkim o to, aby wybierać takie miejsca, które nam pasują. Dla cichej osoby klub może nie być dobrym miejscem do poznawania nowych dziewczyn. Z drugiej strony, jeśli ktoś lubi tańczyć i rozerwać się w żywszych miejscach, klub jest idealnym miejscem dla niego. Rzecz jasna wszystko zależy od naszych preferencji, zawsze można się przełamać i spróbować czegoś nowego. W czym kawiarnia miałaby być lepsza od potańcówki? Odpowiedź zależy tylko od Ciebie.

Wyjście do klubu czy też baru jest fajną opcją nie tylko, aby się rozerwać, lecz także, żeby poznawać ludzi. W takich miejscach przeważająca większość osób jest gotowa na poznawanie innych. Dynamiczna zabawa, luźny klimat i rozrywka z pewnością sprzyjają poznawaniu fajnych kobiet.

Kluby i dyskoteki to z kolei idealne miejsca dla ekstrawertyków czy ambiwertyków. Ci drudzy w zależności od dnia, będą czuli się jak ryba w wodzie poznając dziewczyny w głośnym klubie lub na spokojnie – w centrum handlowym.

Event tematyczny / festiwal

Jeśli interesuje Cię, gdzie poznać wartościowe dziewczyny warto też zwrócić uwagę na fakt, że wyjście na miasto do baru, klubu, kawiarni itp. nie musi być jedyną opcją. Warto zwrócić tu uwagę na inne miejsca, a szczególnie na wydarzenia, które mogą zainteresować nie tylko Ciebie, ale także dziewczynę, która może wpaść Ci w oko. Dobry koncert lub impreza tematyczna – tego typu wydarzenia mają taką zaletę, że przyciągają przeważnie ludzi, którzy są w to jakoś zaangażowani. Gdy poznasz fajną dziewczynę podczas koncertu, wiesz już, chociaż, że przynajmniej macie jedną rzecz wspólną. W tym wypadku byłby to typ muzyki, jakiej słuchacie. Podobny mechanizm można przerzucić na innego typu eventy. Musisz jednak dobierać takie wydarzenia, które będą się podobać Tobie, a nie takie, gdzie po prostu idziesz, bo jest dużo dziewczyn.

Wielu mężczyzn interesuje nie tylko, gdzie najlepiej poznać kobietę, lecz przede wszystkim gdzie poznać normalną kobietę. Określenie „normalny” może budzić wiele różnych skojarzeń. Mimo wszystko, większość mężczyzn intuicyjnie rozumie, o co chodzi. O ile, np. w takim klubie wielkość i różnorodność ludzi może być nie do ogarnięcia, rośnie też możliwość, że poznamy ludzi, których interesują jedynie imprezy. Jeśli ktoś pyta, gdzie poznać wartościowe dziewczyny, event tematyczny wydaje się bardzo dobrą opcją. Jest tak dlatego, że rośnie wtedy szansa, że nie spotkamy losowej osoby, z którą nie wiadomo, czy w ogóle mamy jakąkolwiek przyszłość. Uczestnicząc w wydarzeniach o bardziej ukierunkowanych aktywnościach, możemy lepiej przefiltrować środowisko. Już na wstępie wiemy coś o tym, jakich kobiet możemy się spodziewać.

Brak czasu? Internet

Jedną z głównych cech współczesności jest to, że życie jest nie tyle szybkie, ile wypełnione pracą. Często zdarza się, że ktoś po prostu nie ma czasu na to, żeby wyjść na miasto i poznawać dziewczyny (dużo tracisz mój przyjacielu, ale oczywiście rozumiem takie sytuacje). Innym przykładem jest to, że niektórzy mogą nie mieć siły, ani chęci wychodzić. Na szczęście, jak wszyscy wiemy, mamy obecnie możliwość poznawania ludzi online. Jeśli z różnych względów nie masz czasu gdzieś wyjść, możesz wykorzystać dostępne na rynku aplikacje randkowe. Gdzie poznać dziewczynę w sieci? Badoo, czy też Tinder cieszy się obecnie zawrotną popularnością. Ponadto pojawiła się niedawno nowa funkcja na Facebooku, która służy do tego, aby umawiać się na randki.

Aplikacje randkowe są też świetną opcją, aby zwiększyć efektywność swoich poszukiwań, nawet jeśli regularnie uczęszczasz w różnego typu imprezach, lub wyjściach. Jak mówi stare powiedzenie: Od przybytku głowa nie boli! Poznając w realu i na online jednocześnie zwiększamy swoje zasięgi. W przypadku poznawania dziewczyn online sprawa dopasowanych zainteresowań itd. jest znacznie ułatwiona. Wiele rzeczy widoczne jest na profilu. Tak czy inaczej jak wspomniałem – Tinder mocno zaczyna się dziś przejadać. Ludzie patrzą na mnie jak na świra, gdy mówię, że lepiej poznawać dziewczyny na żywo, bo Tinder ssie. Jeśli zdobędziesz doświadczenie na ulicy, w klubach czy eventach – prawdopodobnie przyznasz mi rację. Jest duża szansa, że w ogóle odinstalujesz Tindera.

Jednakże nie demonizuję. Nie ma nic złego w poznawaniu dziewczyn przez internet. Nie traktuj jednak Tindera jako jedynego źródła kobiet. To droga prowadząca na manowce.

Podsumowanie

Krótkie maksymy często są najskuteczniejsze:

1) Zdaj sobie sprawę ze swoich preferencji i tego, czego oczekujesz.

2) Dopasuj to wszystko do miejsc, w których możesz poznać dziewczyny

3) Zadbaj o wygląd, pewność siebie i działaj. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie to święty Graal.

I pamiętaj, że nie ma jednego miejsca, które jest przeznaczone do poznawania kobiet, bo wszystkie miejsca są do tego przeznaczone.