Data publikacji: 17 stycznia 2018
Data aktualizacji: 2 marca 2020

Fajne fryzury męskie to temat, który jest teraz mocno na topie. Rok temu podobny wpis spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, co mnie nawet lekko zdziwiło. Postanowiłem więc pociągnąć nową tradycję. Dziś przedstawię kilka fajnych fryzur męskich, niektóre klasyczne, a inne mniej. Mimo wszystko starałem się iść bardziej w stronę klasyki, bo zaprezentowane fryzury przez “kreatorów mody”, to w mojej opinii wielka porażka. Wpis jest dostępny także w wersji video na YouTube.

 Obserwuj mnie na Instagramie
 Subskrybuj mój kanał na YouTube
 Dołącz do naszej grupy na FB

Fryzura o tyle fajna, że mamy na głowie tak zwane 2 w 1. Pomp fade to nowoczesna wersja pompadour. Dla tych, którym znudziła się klasyka, jest to idealne rozwiązanie. Ponadto możemy układać na głowie wersję po lewej do nieco poważniejszych wyjść, a wersję po prawej na luźne wyjścia ze znajomymi. Nie musisz nawet martwić się, gdy chcesz wyjść pobiegać, czy pograć w piłkę. Zarost fajnie uzupełnia całość, jednak nie jest tutaj wymagany. Fryzura będzie pasowała większości mężczyzn.

Długość włosów: Średnie

Przydatne kosmetyki:
+ pasta do włosów np. Modern Pirate Sea Salt
+ Szczotka Quiff Roller

Do układania polecam:

Reuzel Fiber Pomade

Reuzel Fiber 113g
59 zł

Uppercut Quiff Roller

Uppercut Quiff Roller
53 zł

Fajny Undercut z dużą teksturą

Jedna z tych fryzur, które w ostatnim czasie podobają mi się najbardziej. Boki są bardzo mocno przycięte, natomiast góra jest długa, ale “teksturowana”. Nie jest to więc typowy zaczes z krótkimi bokami. Mamy tu do czynienia z nieco bardziej rozbudowaną fryzurą. Dla fanatyków nowoczesnych fryzur, jest to bardzo dobra opcja. Aby podnieść nieco nasze włosy należy przy suszeniu używać odpowiedniej szczotki – najlepiej kwadratowej.

Długość włosów: Długie

Przydatne kosmetyki:
+ pasta do włosów np. Uppercut Matt Clay
+ Layrite Grooming Spray

Do układania polecam:

glinka do włosów layrite cement

Layrite Cement Clay 120g
77 zł

Layrite Grooming Spray 200 ml
75 zł

Fryzura Justina Biebera z high volume

fajne fryzury męskie

Nieco bardziej ekstrawaganckie cięcie w zestawieniu. Podobną fryzurę swego czasu nosił Justin Bieber. Nie ma tutaj wielkiej filozofii, włosy są dosyć długie i zaczesane na jeden bok.

Dodatkowo na zdjęciu widzimy wycięty pasek, który podkreśla całą czuprynę. Jeśli ktoś lubi się wyróżniać, to może spróbować właśnie tej propozycji. Z pewnością będzie trochę roboty rano żeby to ogarnąć, jednak zdarzają się fryzury bardziej wymagające.

Długość włosów: Długie

Przydatne kosmetyki:
+ pomada do włosów np. Dapper Dan Superior Hold
+ Reuzel Grooming Tonic

Do układania polecam:

stylizacja włosów męskich reuzel

Reuzel Extreme Hold Matt Pomade 113g
69 zł

reuzel grooming tonic

Reuzel Grooming Tonic 350 ml
67 zł

Fryzura Conora McGregora – fajne męskie cięcie na bok

fajne fryzury męskie conor

Klasyka zawsze w modzie. Na zdjęciu Conor McGregor i standardowy zaczes na bok z przedziałkiem. To jedna z tych fryzur, która nigdy nie wyjdzie z mody. Idealna dla ceniącego klasę i elegancję faceta.

Nie jest za bardzo skomplikowana. Średniej długości włosy wystarczy oddzielić od przedziałka i zaczesać na bok. Potem użyć odpowiednich kosmetyków i gotowe. Nakładając pastę najlepiej zacząć u nasady przedziałka, stopniowo rozprowadzając dalej. We wpisie fajne fryzury męskie, wypadało dodać Conora. Facet nabroił, ale styl i gust wciąż ma.

Długość włosów: Średnie

Przydatne kosmetyki:
+ pomada do włosów np. Uppercut lub Schmiere Knuppelhart
+ lakier średniej mocy

Do układania polecam:

najmocniejsza pomada do włosów

Shiner Gold Psycho Hold 113g
74 zł

grzebień schmiere brass knuckles

Schmiere Brass Knuckles 
55 zł

Fajna fryzura męska do przodu

A wpis fajne fryzury męskie zamyka ciekawa fryzura z zaczesaniem włosów do przodu. Jest to odmienne od pozostałych cięcie. Było zaczesanie do tyłu, było na bok to i będzie do przodu.

Fryzura również nie należy do skomplikowanych. Boki są krótsze i wycieniowane. Góra znowu jest teksturowana i zaczesana naprzód z tym, że włosy nie opadają na czoło, a trzymają się w górze.

Długość włosów: Średnie

Przydatne kosmetyki:
+ puder do włosów np. American Crew Forming Cream
+ Reuzel Grooming Tonic

 

Do układania polecam:

Reuzel Hair Tonic

Reuzel Hair Tonic 350 ml
68 zł

american crew fiber

American Crew Fiber 50g
39 zł

Fajne męskie fryzury – podsumowanie tematu

Tak naprawdę do ułożenia powyższych fryzur możesz użyć dowolnych kosmetyków. Powinieneś próbować co jakiś czas nową pomadę, aby sprawdzić jaka najlepiej pasuje do typu twoich włosów. Podane przeze mnie produkty są poglądowe i nie muszą pasować do każdego typu włosa.

Pamiętaj, że otrzymanie efektu jak na zdjęciach nie jest łatwym zadaniem. Wiele zależy od rodzaju włosów, ich grubości oraz ilości. Najlepiej skonsultuj wybraną przez ciebie fryzurę z dobrym barberem, który doradzi ci co robić.

Jeśli interesuje cię temat fryzur / mody męskiej, to zapraszam cię do kategorii, która jest poświęcona tej tematyce – MODA MĘSKA

Jeśli masz więcej pytań lub swoje typy na fajne fryzury męskie – daj znać w komentarzu! Pamiętaj żeby dać również lajka na facebooku oraz obserwować mnie na instagramie!

Fryzury męskie 2020

YouTube video