Data publikacji: 25 stycznia 2017
Data aktualizacji: 5 października 2020

Fryzura dla chłopaka na pewno nie powinna być nudna i standardowa. Młodość to czas, kiedy można pozwolić sobie na luz i odwagę. Dziś zestawienie pięciu ciekawych fryzur, które są obecnie na topie i będą brylowały na salonach jeszcze przez długi czas. Fryzury dla mężczyzn dają wbrew pozorom bardzo duże pole do popisu, dlatego dziś kilka ciekawych odmian.

fryzury męskie 2017

Fryzura dla chłopaka powinna być na luzie

Jako fryzurę dla chłopaka polecam zdecydowanie coś w stylu surfer. Radziłbym odejść od poważnych cięć typu undercut czy klasyczny zaczes. Lepiej postawić na fryzury w stylu bad boy’owym. Co mam na myśli? Głównie chodzi mi o Quiffa, Pompa, Bad Hair Day czy fryzury czesane do przodu. Na poważne fryzury gangsterskie jeszcze przyjdzie czas, a póki co warto po prostu cieszyć się młodością i wyglądać na swoje lata. Pod każdą fryzurą dodałem również przykładowe kosmetyki, którymi polecam je układać. Wszystkie produkty w tym matowe pomady znajdziecie w moim sklepie internetowym.

1. Postrzępiona fryzura dla chłopaka (High Fade + Textured Quiff)

fryzury męskie 2017

Mój faworyt jeżeli chodzi o ten rok i fryzura w którą celuję. Można uderzyć w różne wersje tej fryzury, na zdjęciu widzimy mniej klasyczną wersję z wycięciem po boku, więc jest to typ bardziej na Bad Boya, równie dobrze można iść w klasykę i zrobić ją bez tego przedziałka.
Fryzurę modelujemy jak widać na fotografii z użyciem suszarki, przód jest postawiony i lekko ukierunkowany do tyłu, dalsza część włosów jest skierowana do przodu. Aby łatwiej ukierunkować nasze włosy, możemy jednocześnie kierować je w odpowiednią stronę podmuchem powietrza z suszarki i „pomagać” sobie lakierem.

Długość włosów: Średnie

Przydatne kosmetyki:
+ pasta Lockharts Nevermore
+ prestyler Reuzel

2. Klasyczny Pompadour jako fryzura dla chłopaka

fryzura dla chłopaka

Fryzura dobrze już wszystkim znana, Pompadour jest w modzie już od długiego czasu i szybko z niej nie wyjdzie. Włosy są średniej długości, góra jest wysoko, a potem stopniowo następuje spadek. Włosy tej długości nie są trudne do ułożenia, można sobie pomóc pianką, doda ona naszym włosom „mokrego” efektu. Ta fryzura musiała się znaleźć w zestawieniu „fryzury męskie 2017”.

Długość włosów: Średnie

Przydatne kosmetyki:
+ pomada Uppercut Deluxe Pomade
+ lakier średniej mocy
+ pianka do włosów

3. Dwukierunkowy Zaczes dla chłopaka (Side Parted Undercut)

fryzury męskie 2017

Tutaj włosy są już nieco dłuższe i fryzura jest trudniejsza w utrzymaniu, potrzebne będę dosyć dobre kosmetyki i trochę czasu. Jak widać nie jest to zwyczajny zaczes w tył, albo zaczes na bok. Przód jest mocno ukierunkowany do tyłu, a dalsza część fryzury jest zczesem w bok, co tworzy ciekawy kontrast. Sam mam podobną fryzurę od 6 miesięcy i jestem zadowolony. Obecnie włosy sięgają mi już do ust, gdy zaczesze się je wzdłuż twarzy. Im dłuższe włosy tym trudniej utrzymać je w górze tak jak na zdjęciu, a całkowicie ulizane nie są moim zdaniem zbyt ładne, chociaż to też zależy od twarzy. Do układania tej fryzury polecam kosmetyki pomp co.

Długość włosów: Długie

Przydatne kosmetyki:
+ pomada Pomp & Co Pomade
+ lakier średniej mocy
+ prestyler Apothecary 87 Salt Tonic

4. Cała Naprzód – fryzura dla chłopaków z zakolami

fryzury dla chłopaków

Pełna nazwa fryzury to Cool Spiky Men’s Haircut For Thick Hair. Tutaj fryzurę modelujemy do przodu, jednocześnie stawiamy włosy dosyć wysoko. Warto przed zdecydowaniem się na ten rodzaj fryzury, sprawdzić czy będzie ona pasować do naszej twarzy, zresztą ten krok warto wykonać przy każdej nowej fryzurze. Myślę, że fryzura jest świetna szczególnie dla młodszych mężczyzn, lubujących się w stylu casualowym.

Długość włosów: Średnie

Przydatne kosmetyki:
+ pasta do włosów np. Uppercut
+ lakier wysokiej mocy

5. Top Knot – fryzura dla chłopaka o męskich rysach

fryzura dla chłopaka 2020

Tzw. Long Hair Undercut Viking Chic. Jeśli ktoś dalej jest zafascynowany Ragnarem Lothbrokiem i światem Wikingów, to oczywiście wciąż może sobie zrobić popularnego samuraja lub jak na zdjęciu – kucyk lub kok. Są to włosy bardzo długie, niełatwe w utrzymaniu, ale łatwiejsze w utrzymaniu od zaczesu, ponieważ są związane z tyłu. Nie polecałbym tej fryzury mężczyznom, którzy wyglądają młodo z twarzy i są szczupli. Ta fryzura sprawdzi się świetnie w zestawieniu z brodą, dziarami i dobrą budową ciała.

Długość włosów: Bardzo długie

Przydatne kosmetyki:
+ lakier średniej mocy

UWAGA

Jeśli interesuje cię temat fryzur / mody męskiej, to zapraszam cię do kategorii, która jest poświęcona tej tematyce – WŁOSY MĘSKIE

Jeśli to dla ciebie za mało i chcesz więcej szczegółowych porad na temat doboru fryzury oraz ogólnie dbania o wygląd zewnętrzny, możesz dołączyć do mojej zamkniętej grupy na Facebooku