Data publikacji: 24 stycznia 2018
Data aktualizacji: 30 kwietnia 2020

Mimo, że przybywa nam w społeczeństwie osób, które są otyłe, to druga strona kija wciąż istnieje. Wielu facetów zastanawia się co na siebie włożyć, gdy brakuje nieco kilogramów. Najczęściej problem ten dotyczy ektomorfików, którzy mają duże problemy z przybraniem masy. Odpowiedni ubiór pomaga ukryć niedociągnięcia. Dodaje nam kilogramów lub ich odejmuje. Dodaje nam centymetrów, lub wręcz przeciwnie. Męski styl to skomplikowana sprawa, ale tylko na początku. Potem jest już łatwiej. Jak powinien ubierać się chudy mężczyzna?

Więc jak powinien ubierać się chudy facet?

Pierwsza rada będzie nieco uniwersalna. Jeśli chcesz, żeby prawie wszystko na tobie leżało i pasowało do twojej sylwetki, po prostu zacznij nad nią pracować. I tu nie ma praktycznie innego wyjścia, jak wejście na dietę z dodatnim bilansem kalorycznym i zakup karnetu na siłownię. Nawet jeśli nie będzie to u was grało idealnie, to zawsze trochę poprawicie sylwetkę. Lepiej mieć ten zarys klaty, niż nie mieć jej wcale. A z chodzeniem na siłownię wiąże się cała gamma korzyści. W czasach gdzie mamy wszędzie pełno technologii dookoła, ludzie coraz mniej czasu poświęcają na sport – siłownia jest wybawieniem i kolejny raz zachęcam do spróbowania.

No dobra, ale załóżmy, że na razie mamy do czynienia z chudą sylwetką.

ZA DUŻE ROZMIARY, ZA MAŁE ROZMIARY

Podstawowy błąd jest wtedy, gdy szczupły facet chodzi w za dużych rozmiarach. Jeśli mężczyzna kupuje T-Shirty, które wiszą na nim jak na wieszaku, to powinien przestać to robić. Taka aranżacja sprawia, że wygląda się na jeszcze chudszego, niż jest się w rzeczywistości.

Podobnie sprawa wygląda z innymi częściami garderoby. Za szerokie spodnie na szczupłym facecie wyglądają komicznie. Styl stylem, ale moim zdaniem nie ma nic godnego uwagi w za dużych rozmiarach. Tym bardziej jeśli normalnie powinno się nosić M, a nosi się XXL.

Ubrania powinny być dopasowane i dobrze leżeć, ale bez przesady. Jeśli przeholujemy w drugą stronę i zaczniemy stosować koszulki superslim fit, jednocześnie nie posiadając grama mięśni, to będzie śmiesznie. Kolejny raz uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego i będziemy optycznie szczuplejsi, niż jesteśmy naprawdę. Tak więc kluczem do sukcesu jest odpowiednie wyważenie „fitu”.

PRĄŻKI

koszula w prążki

osovski.pl

Jeśli chodzi o wzory, które warto na sobie mieć to sprawa jest stosunkowo prosta. Wszelkiego rodzaju poziome prążki dodadzą nam nieco kilogramów. Te pionowe wręcz przeciwnie, wydłużą sylwetkę i sprawią, ze będziemy wyglądać na szczuplejszych, a tego chcemy uniknąć.

Jeśli lubisz koszule w kratę, to także jest to dobry wybór. Krata podobnie jak poziome prążki doda nam magicznie kilka kilo więcej.

Aby dodać sobie kilogramów można również kombinować z materiałem. Są bowiem takie materiały, które mogą zostać dobrym przyjacielem szczupłego chłopaka. I tutaj najlepiej mierzyć w: sztruks, dżins, flanelę oraz tweed.

SPODNIE

Jak powinien ubierać się chudy

Jak wspomniałem już wcześniej, szczupły facet powinien unikać za szerokich spodni. Głównie będą to następujące kroje: Relaxed i Loose.

I teraz w zależności od poziomu w jakim jesteśmy szczupli, powinniśmy wybierać głównie spośród kroi Skinny, Slim oraz Regular. Sugerowałbym ponownie aby nie przesadzić. Każde spodnie są inne. Mierzyłem nie raz spodnie Skinny, które były jak Slimy. Mierzyłem nie raz spodnie Slim, które były jak Skinny. Wszystko zależy od danej pary spodni i to trzeba umieć ocenić samemu już w przymierzalni. Wystrzegałbym się zbyt obcisłych spodni, szczególnie, jeśli macie bardzo szczupłe nogi, bez żadnych mięśni – wygląda to wtedy mało męsko, a tego chcemy uniknąć.

KOLORY

Jak powinien ubierać się chudy

Pewnie wielu z was słyszało, że czarny kolor wyszczupla. To fakt, czarny kolor ma takie zastosowanie. Jednak nie znaczy to, że szczupła osoba, powinna unikać tego koloru jak ognia. Nic bardziej mylnego. Dobrze dobrane rozmiary i kroje naszych ciuchów, to połowa sukcesu i czarny kolor nie będzie miał tutaj wielkiego znaczenia.

Dobrym wyborem jest również wybór kolorów kontrastujących, pochodzących z innych rodzin kolorystycznych. Dla przykładu – niebieskie dżinsy i czerwona góra. Taki wybór również nieco nas poszerzy, pionowe linie zostaną wycięte, a ciało podzielone na połowę. Ponadto pamiętaj, że teksturowane ubrania, to twój wielki przyjaciel.

OKRYCIA WIERZCHNIE

kurtka na zimę męska

strikemall.com

Wreszcie dochodzimy do okryć wierzchnich, które mogą bardzo pomóc szczupłym mężczyznom w okresie zimowym i są świetną odpowiedzią na pytanie jak powinien ubierać się chudy facet. Albowiem nie tylko samymi płaszczami szytymi na miarę żyje facet. Mamy przecież do wyboru całe stosy kurtek, które optycznie poszerzą naszą sylwetkę i zrobią z nas Arnoldów Szwarcenegerów, przynajmniej do czasu jej zdjęcia.

Jak powinien ubierać się szczupły facet – podsumowanie

Poza kurtkami puchowymi, można również zwrócić uwagę na kamizelki tego typu oraz różnego rodzaju marynarki. Tweedowa marynarka sprawdzi się świetnie w zimnych czasach, które niestety stanowią zdecydowaną większość całego roku w naszym kraju.

Dodatkowo będąc szczupłym, warto ubierać się warstwami, zachowując zasadę, że najcieńsza warstwa jest najbliżej ciała. Nie chodzi oczywiście o wkładanie na siebie czterech swetrów różnej grubości. Dwie warstwy plus okrycie wierzchnie, to bardzo dobry wybór.

Inny artykuł z tej serii:

I tym też sposobem doszliśmy do końca wpisu. Mam nadzieję, że trochę przybliżyłem ci temat i już wiesz, jak powinien ubierać się chudy mężczyzna. Jeśli masz jakieś pytania możesz walić śmiało w komentarzu. Zachęcam również do polubienia mojej strony na Facebooku oraz obserwowania mnie na Instagramie, gdzie znajdziesz wkrótce więcej stylizacji i pomysłów.