Data publikacji: 22 listopada 2021
Data aktualizacji: 22 listopada 2021

W ostatnim czasie miałem okazję testować retro zegarek od Casio – sprezentowany przez markę Trendhim. Przyznam, że polowałem na ten zegarek od dłuższego czasu, ponieważ uwielbiam styl retro / vintage. Lubię wracać do klasyki, a tego typu zegarki Casio to coś, co moi rodzice pamiętają doskonale. Jeśli śledzisz mojego instagrama, to wiesz, że często chodzę w ubraniach typu retro. Dla mnie takie rzeczy mają jedną podstawową zaletę – są na lata. Moda się zmienia, a klasyka zawsze wygląda dobrze. Polecam ten kierunek, jeśli nie chcesz co chwilę kupować nowych rzeczy, żeby nadążyć za modą.

casio zegarek klasyczny retro

Klasyczny zegarek w stylu retro od CASIO – recenzja

Zegarek ten pamiętam pojawił się, w kilku stylizacjach u zaprzyjaźnionego blogera – Adriana, który prowadzi bloga casualism.pl. Od tamtego czasu wiele razy przymierzałem się do jego zakupu, ale zawsze były ważniejsze rzeczy na liście. Na szczęście od kilku dni mam już swój egzemplarz, który przywędrował do mnie aż z Danii – https://www.trendhim.pl/zegarki-c.html.

Poza samym retro wyglądem zegarek ma niezwykle ważną zaletę – ma regulowaną bransoletę ze stali nierdzewnej. Na początku o tym zapomniałem i odłożyłem go na półkę z myślą „muszę odwiedzić zegarmistrza, żeby skrócił bransoletę”. Po kilku dniach zorientowałem się, że przecież ten model ma bardzo łatwo regulowaną bransoletę, która nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi.

casio zegarek klasyczny retro

 

Wygląd

Jak widać na zdjęciach zegarek to retro styl pełną gębą i lata 80 oraz 90. Kiedyś każda młoda osoba chciała mieć taki zegarek, a niektóre z nich miały jeszcze wgrane melodie, co było innowacyjnym wzbogaceniem tego małego elektronika. Oczywiście każdy ma inny gust i ktoś może nie przepadać za stylem retro. Dla mnie jednak wygląd zegarka stanowi jego największy atut. Już wiem, że będę nosił go do każdej stylizacji, a już szczególnie w połączeniu ze swetrem Ralpha Laurena z flagą USA w styli vintage – to chyba najlepsze połączenie, jakie stworzyłem w ostatnich miesiącach.

Zegarek prezentuje się doskonale i średnio widziałbym go chyba tylko do bardzo formalnych i oficjalnych stylizacji.

Format czasu i podświetlenie LED

W zegarku możemy ustawić 12 lub 24-godzinny format wyświetlania czasu. Jeśli chcesz się poczuć bardzo old school, możesz zostawić 12-godzinny format – ja zmieniłem na 24 – jest dla mnie bardziej czytelny.

A co jeśli przyjdzie nam sprawdzać godzinę na ciemnej ulicy bez latarni? Potrzebna będzie latarka ze smartfona? Nic bardziej mylnego, ponieważ ten zegarek CASIO posiada podświetlenie LED w kolorze zielonym. W ciemnościach wystarczy przytrzymać boczny przycisk i będziemy widzieli godzinę doskonale.

casio zegarek klasyczny retro

Zdjęcie robione w ciemnym pokoju (aparat Iphone 11).

Inne funkcje i parametry

Na zegarku znajduje się także informacja „WATER RESIST” co oznacza, że zegarek jest wodoszczelny.

Jeśli będziesz potrzebował – możesz użyć zegarka również jako:

  • stoper,
  • minutnik,
  • budzik.

Jeśli chodzi o konkretne parametry odnośnie wymiarów itd. – producent podaje następujące dane:

  • Numer modelu: A158W-1
  • Koperta: 37 mm x 33 mm
  • Regulowana bransoleta
  • Maks. obwód nadgarstka: 18,5 cm
  • Min. obwód nadgarstka: 12 cm

casio zegarek klasyczny retro

Do czego pasuje zegarek retro od Casio?

Tak naprawdę zegarek pasuje do większości stylizacji. Wersja, którą posiadam, jest w srebrnym kolorze, dlatego świetnie sprawdza się jako ożywienie stylizacji typu „all black”. Jednak tak, jak wspomniałem – zegarek pasuje do wszystkiego, to są właśnie zalety stylu retro / vintage. Zegarek oczywiście pełni dla mnie funkcję praktyczną – chociaż na estetyce również mi zależy. Nie zakładam zegarka tylko po to, żeby był, a godzinę sprawdzam i tak na telefonie. Wręcz przeciwnie – nie muszę wyciągać smartfona z kieszeni, bo mam zegarek na nadgarstku.

Podsumowując – jestem zadowolony z produktu. Solidne wykonanie z nierdzewnej stali i podświetlenie LED robią tutaj całą robotę. Jako wielki fan vintage na pewno będę nosił ten zegarek bardzo często.

PLUSY:

✅ stal nierdzewna,

✅ wodoszczelność,

✅ podświetlenie LED,

✅ retro wygląd,

✅ dwa formaty wyświetlania czasu,

✅ regulowana bransoleta – (nie potrzebna wizyta zegarmistrza).

MINUSY:

🟥 dioda LED jest tylko z lewej strony – idealnie byłoby, gdyby była po obu stronach.

casio zegarek klasyczny retro