Data publikacji: 18 sierpnia 2022
Data aktualizacji: 18 sierpnia 2022

Zdarza Ci się, że chcesz kupić jakiś element męskiej garderoby lub biżuterii przez internet, ale chciałbyś najpierw otrzymać produkt, sprawdzić go, a zapłacić za niego dopiero po jakimś czasie? Jeśli tak to jest dla Ciebie rozwiązanie, o którym więcej przeczytasz w tym wpisie.

Jak działa PayPo i co to właściwie jest?

PayPo to nic innego jak forma płatności odroczonej. Coraz więcej sklepów decyduję się na udostępnienie tej formy płatności, ponieważ jest bardzo wygodna dla klientów – szczególnie w tych czasach. Jeśli sklep jest zintegrowany ze wspomnianą marką, to wystarczy, że podczas finalizowania zamówienia, wybierzesz formę płatności PayPo i wtedy koszty zamówienia pokryje właśnie PayPo. Dzięki temu zyskasz 30 dni na zapłatę przedmiotu lub – jego zwrot.

PayPo nie wymaga rejestracji, a także podawania danych do konta bankowego oraz kart płatniczych. Potwierdzenie transakcji następuje poprzez wiadomość SMS, na którą w dniu realizacji zamówienia otrzymasz wygenerowany kod.

Zalety płatności odroczonych PayPo

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla konsumentów z kilku powodów. Przede wszystkim – dokonując zakupu i wykorzystując płatność odroczoną, nie zamrażamy gotówki. Możemy więc nadal dysponować finansami na inne przedmioty, a produkt kupiony przy opcji płatności odroczonej opłacimy za jakiś czas. To bardzo elastyczne rozwiązanie. Wiele osób woli brać droższe przedmioty na raty, ponieważ nie dochodzi wówczas do „zamrożenia gotówki” – ona cały czas pozostaje w obrocie. Na podobnej zasadzie działa właśnie PayPo.

Istotną zaletą PayPo jest również fakt, że produkt możesz sprawdzić bez wydawania gotówki. Normą jest, że aby sprawdzić produkt zamawiany przez internet – musisz za niego uprzednio zapłacić, a potem ewentualnie możesz go zwrócić i dopiero potem otrzymasz zwrot gotówki. To proces, który nie oszukujmy się – trwa, a nie każdy ma czas na takie operacje i zabawy z odsyłaniem produktów. Więc wykorzystując PayPo, możesz po prostu przymierzyć kurtkę i jeśli okaże się, że nie spełnia ona Twoich oczekiwań – zwracasz ją i nie płacisz za przedmiot – ani przy zamówieniu, ani przy zwrocie.

paypo

Kiedy zastanawiasz się czy płacić kartą czy gotówką, ale w tym czasie znajdujesz w internecie PayPo.

PayPo na przykładzie mody męskiej

Zobrazujmy jak to działa na przykładzie mody męskiej, a więc tematu – którym mogą najbardziej być zainteresowani czytelnicy tego bloga, robiący zakupy w internecie.

Nie da się ukryć, że męski zegarek jest istotnym elementem garderoby. Nie tylko informuje o czasie, ale także podkreśla osobisty styl mężczyzny. Męski zegarek może być klasyczny lub nowoczesny, prosty lub skomplikowany. Niezależnie od tego, czy wybierzesz klasyczny czarny zegarek, czy nowoczesny model G-Shocka, zegarek jest odzwierciedleniem Twojego gustu i osobowości. Podczas zakupów zegarka ważne jest, aby rozważyć okazję, dla której będzie on noszony. Klasyczny zegarek jest idealny na specjalne okazje, podczas gdy bardziej swobodny zegarek jest idealny do codziennego noszenia lub uprawiania sportu. Ważne jest również, aby wybrać zegarek, który uzupełnia pozostałe elementy garderoby.

gshock

Zakup zegarka przy użyciu PayPo

Zegarki męskie to modowa kategoria o bardzo szerokim wyborze i może być trudna do podjęcia decyzji, który z nich kupić. Jeśli szukasz zegarka, który jest zarówno stylowy, jak i funkcjonalny, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, zastanów się, do jakiego rodzaju działań będziesz używać zegarka. Jeśli potrzebujesz zegarka, który może wytrzymać trudne warunki, to może warto wybrać zegarek sportowy. Jeśli szukasz bardziej eleganckiej opcji, to dobrym wyborem będzie zegarek ze stali nierdzewnej. Następnie pomyśl o funkcjach, które są dla Ciebie ważne. Czy potrzebujesz zegarka z funkcją stopera? A może wolisz zegarek, który nie ma dodatkowych funkcji?

Wreszcie, nie zapomnij wziąć pod uwagę swojego budżetu. Jeśli masz wątpliwości, możesz kupić zegarek przy użyciu PayPo i zapłacisz za niego dopiero po 30 dniach od zakupu. Czasami w sklepie możesz natrafić na nie lada promocję – jednak budżet masz już zarezerwowany na inne wydatki. Wtedy z pomocą przychodzi metoda płatności PayPo. Kupujesz zegarek przy użyciu płatności odroczonej i płacisz do niego dopiero po jakimś czasie, a wcześniej możesz nawet stwierdzić, że jednak Ci nie odpowiada lub źle leży na ręce i masz możliwość go zwrócić.

Coraz więcej sklepów udostępnia tę metodę

Wraz ze wzrostem popularności PayPo coraz więcej sklepów udostępnia u siebie możliwość wyboru takiej metody płatności. Niniejszą usługę oferują w swoich sklepach m.in.:

  • Notino,
  • Sinsay
  • Media Markt,
  • CROPP,
  • born2be,
  • Answear,
  • Empik.

Dzięki temu możesz korzystać z odroczonych płatności w najpopularniejszych sklepach internetowych i cieszyć się towarem jeszcze przed zapłatą. Sporym ułatwieniem w PayPo jest fakt, że do skorzystania z płatności nie trzeba podawać numeru karty kredytowej. Za zamówienie możesz zapłacić do 30 dni – korzystając z przelewu bankowego, szybkich płatności online – jak Ci odpowiada. Jeśli więc szukasz bezpiecznych płatności odroczonych przy zakupie dowolnych przedmiotów – zegarka, kurtki czy butów – PayPo wydaje się na tę chwilę numerem jeden.