Data publikacji: 13 lipca 2017
Data aktualizacji: 4 lipca 2019

Czy połączenie koszula i krótkie spodenki może zdać egzamin? Jeśli zrobimy to dobrze, to oczywiście, że może zdać egzamin! Jako, że mamy właśnie okres wakacyjny, postanowiłem przejrzeć różne inspiracje, dotyczące tego zestawienia. 

Koszula i krótkie spodenki męskie

Pierwszą rzeczą, o której koniecznie musicie pamiętać, to fakt, aby rękawy koszuli były długie. Krótkie rękawy koszuli absolutnie nie wchodzą w grę i będę to podkreślał za każdym razem. Koszula powinna mieć długie rękawy i charakteryzować się w miarę luźnym stylem.

To ważne, aby łącząc krótkie spodnie i koszulę, nie przesadzić z elegancją tej koszuli. Krótkie spodnie same sugerują nam, że to nie będzie formalny zestaw, a zestaw pochodzący z okolic casualu.

koszula i krótkie spodnie

fot. Vintage1946

Jak widzicie na zdjęciu powyżej, koszula jest nieformalna i posiada ciekawe wzory – wszystko zachowane w kolorze niebieskim / granatowym. Spodnie są w pionowe paski, które często są stosowane, aby wydłużyć optycznie sylwetkę. Kolor spodni jest nieco zbliżony do koszuli, jednak jest to odcień zdecydowanie jaśniejszy.

Takie połączenie skrajnych odcieni jednego koloru może być świetnym pomysłem. Trzeba jednak z tym uważać i dla początkujących poleca się dobierać kolory leżące na przeciw siebie na kole kolorów. Połączenia kolorów sąsiadujących wymagają większej wprawy. Dobieranie kolorów bardziej opisałem w swoim e-booku. Jeśli chcesz zacząć dobrze wyglądać, żeby pokonać swoją nieśmiałość i wzbudzić zainteresowanie płci pięknej – powinieneś go przeczytać.

Powyżej zostawiam link do jakościowych przecenionych koszul na lato 2019 marki Próchnik. Wszystkie koszule mają moją pełną rekomendację.

Nieład i bałagan – w takiej stylizacji warto wykorzystać

Koszula i krótkie spodnie

fot. Lookastic

Inne ciekawe połączenie może stanowić koszula w wyblakłym kolorze niebieskim i spodnie w kratkę w kolorze szarym. Kratka może być tutaj zastosowana, aby optycznie poszerzyć sylwetkę, w tym przypadku uda. Koszula może być wypuszczona na spodnie i powinna mieć podwinięte rękawy, które zaakcentują luz w takiej stylizacji.

To właśnie zaleta koszul z długimi rękawami. Mając długie rękawy, możemy bez problemu je podwinąć, co z kolei wygląda naprawdę znakomicie i dodaje każdemu mężczyźnie atrakcyjności. Poza tym nie trzeba być znawcą, aby wiedzieć, że kobiety uwielbiają mężczyzn w koszulach.

Szara koszula, szare spodenki

Koszula i krótkie spodnie

fot. Pinterest

Łącząc kolory w dowolnej stylizacji, zwykle powinniśmy mierzyć w połączenie – ciemniejszy dół, jaśniejsza góra. Wyjątki oczywiście się zdarzają, ale takie połączenie jest bezpieczne i zwykle wygląda dobrze. Powyższa stylizacja to kolejny raz bardzo ładne połączenie kolorów sąsiadujących.

Ciemno szare krótkie spodnie i jasno szara koszula z długim rękawem. Rękawy koszuli oczywiście podwinięte, przód koszuli wpuszczony w spodnie, tył wypuszczony na spodnie, koszula rozpięta na pierwsze cztery guziki – można powiedzieć, że mamy tutaj stylizowany nieład, który wygląda całościowo bardzo dobrze.

Rozpięta koszula i krótkie chinosy

koszula i krótkie spodnie

fot. Lookastic

Koszula i krótkie spodenki znakomicie wypadną w zestawieniu z torbą męską i mokasynami. Cały zestaw w upalne dni koniecznie trzeba uzupełnić dobrymi okularami przeciwsłonecznymi, dobranymi do kształtu twarzy. Biel pasuje do wszystkiego, więc kolor spodni niemal nie ma tutaj znaczenia. Jednak kolejny raz warto zwrócić uwagę na rozpiętą koszulę i podwinięte rękawy – to podstawa, którą powinniście zapamiętać, chcąc nosić się w takim stylu latem.

Świetnym uzupełnieniem będzie także prosty i skórzany zegarek, najlepiej w kolorze czarnym, aby pasował do większości połączeń.

Na koniec chciałem również podać przykład świetnego połączenia krótkiej koszuli i krótkich spodenek. Zawsze będę powtarzał, że koszule z krótkim rękawem nie powinny w ogóle istnieć, tak jednak jak wszędzie – zdarza się wyjątek, który potwierdza regułę 😉

Koszula z krótkim rękawem i chinosy?

koszula i krótkie spodnie

fot. Lookastic

W końcu jeśli planujecie wyjechać na Bali i trochę pożeglować, to okoliczności wręcz pozwalają na wyłamanie się z szeregu. Powyższy przykład to znakomite połączenie koszuli w groszki i krótkich spodni w odcieniach bieli. Koszula w groszki może optycznie poszerzyć naszą sylwetkę. Całość uzupełnia bordowy pasek skórzany, który świetnie współgra z bransoletkami na lewym nadgarstku, również w kolorze bordowym / brązowym.

Całość uzupełniają pewnie buty, podobne odcieniem do paska. Koszula rozpięta i przód wpuszczony w spodnie. Idealna stylizacja na upalne letnie dni gdzieś w ciepłych krajach. Jak widać można się ubrać elegancko nawet w bardzo ciepłe dni i na pewno wtedy najbardziej przydaje się połączenie koszula i krótkie spodenki.

 

KOSZULA / SPODENKI / BUTY

koszula i krótkie spodenki zestaw

KOSZULA / SPODENKI / BUTY