Data publikacji: 12 lipca 2017
Data aktualizacji: 21 listopada 2020

Wielu mężczyzn postanawia w tych czasach zapuścić swoją brodę. Powodów takich jest kilka, ale na pewno jednym z największych jest trend „drwala”, który utrzymuje się od kilku lat. Co więcej nie zapowiada się, aby nagle brody i zarosty miały z mody wyjść i podzielić los spodni typu dzwony. Tymczasem jeśli masz brodę, to same kosmetyki do brody nie wystarczą. Musisz jeszcze mieć pod ręką akcesoria do brody. We wpisie postaram się odpowiedzieć na pytanie, jaki trymer do brody wybrać. 

Skąd ta moda na brody?

Brody zostały w ostatnim czasie bardzo spopularyzowane przez kulturę, a wiele zmienił serial Wikingowie z Travisem Fimmelem w roli głównej. Ciężko przecież wyobrazić sobie Vikinga bez brody. Dodatkowym trendem, który wprowadził serial były dłuższe włosy i tzw. Top Knoty. O ile brody utrzymały się świetnie, to Top Knoty tak szybko jak do mody weszły, tak szybko z niej wyszły.

Niestety fryzury na samuraja zaczęli nosić wszyscy, niezależnie od tego, czy było to dla nich odpowiednie, czy nie. Z modą „Vikingową” jest ten problem, że pasuje ona głównie mężczyznom, którzy wyglądają dojrzale i mają bardzo męskie rysy twarzy. Faceci, którzy cieszą się bardzo młodym wyglądem, albo np. okrągłą twarzą, kompletnie nie pasują do tego stylu. Całość wygląda wtedy bardzo komicznie i nienaturalnie.

Top Knot i broda nie dla każdego

Tak czy inaczej moda zrobiła swoje i oglądaliśmy na ulicach gimnazjalistów chodzących w top knotach. Przesyt spowodował, że fryzura szybko się skończyła. Aczkolwiek wciąż jest praktykowana – jeśli taki styl dodaje ci dodatkowej atrakcyjności bo np. masz bardzo mocne rysy twarzy – świetnie, wtedy warto używać nie zważając na modę.

jaki trymer do brody wybrać

Na brodę jednak nie każdy może sobie pozwolić ze względów genetycznych, tak więc myślę, że to główny powód, dla którego została ona nieco dłużej na topie. Zresztą ja za każdym razem namawiam do nie podążania na siłę za modą. Lepiej zrobisz jak będziesz dodawał sobie atrakcyjności i chodził w tym, co tobie pasuje, a nie co jest aktualnie modne. Pamiętaj o tym.

Co to jest trymer do brody?

No dobra ale wróćmy od tematu. Wielu mężczyzn zastanawia się jaki trymer do brody wybrać? Dbanie o zarost nie jest rzeczą łatwą. Zapuszczanie tak, ale dbanie o swoją brodę, by zawsze wyglądała korzystnie, to już trudniejsze pole minowe. Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest trymer?

Trymer to nic innego jak maszynka do strzyżenia. Warto jednak zwrócić uwagę, że trymer służy co najwyżej do przystrzyżenia swojej brody. Trymer jest maszynką o małych rozmiarach, co bez problemu pozwala dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc. Pewnie nie raz spotkaliście się z trymerami do nosa, aby usunąć włosy znajdujące się w naszym nosie – i moim zdaniem nic lepszego niż trymery w tej materii nie powstało. Jak jest z brodą? A no myślę, że podobnie. Jeśli chcemy swoją brodę przystrzyc, to najlepszym wyborem będzie dobry trymer.

Trymer – maszynka służąca do strzyżenia brody, wąsów, okolic bikini a nawet zbędnego owłosienia w nosie i uszach. Trymer umożliwia precyzyjne ustawienie długości strzyżenia. Urządzenie to może być zasilane z sieci bądź dzięki akumulatorowi. – Wikipedia

Pamiętaj aby po przycięciu włosów, użyć odpowiedniego olejku do brody, który znacznie przyczyni się do poprawy jej kondycji.

Czytaj również:

Rodzaje trymerów

Na rynku mamy kilka rodzajów trymerów. Zazwyczaj wyróżniamy cztery trymery:

  • trymery do brody – to te, które omawiamy w tym wpisie. Idealnie nadają się do dokładnego przystrzyżenia brody.
  • trymery do ciała – idealne do pielęgnacji klatki piersiowej i pach. Nie nadają się jedynie dla twarzy.
  • trymery do uszu / nosa –  różniące się od pozostałych wyglądem. Posiadają obrotowe ostrze, które pomaga przycinać włoski w nosie oraz uszach.
  • trymery uniwersalne – takie trymery posiadają wymienne nakładki, dlatego cieszą się ogromną popularnością. Nie musimy bowiem posiadać osobnych urządzeń do innych części naszego ciała. Mamy wszystko w jednym urządzeniu. Idealne na prezent.

Jaki trymer do brody wybrać?

Wybór odpowiedniego trymera powinniśmy zacząć od podstawowych cech, które powinien spełniać. Jaki trymer do brody będzie najlepszy? Trymer przede wszystkim, powinien być bardzo poręczny. Zadaniem trymera jest DOKŁADNE przystrzyżenie. Trymer nie działa na zasadzie maszynki do golenia, która jest wbrew pozorom bardzo niedokładna – i taka też jej rola. W końcu posiadając maszynkę chcemy najczęściej zgolić zarost, co powinno być szybkie i przyjemne. Trymer natomiast jest dokładniejszy.

To bardzo ważna cecha – poręczność i mały rozmiar. Trymer do brody powinien być bardzo dokładnym narzędziem, które bez problemu pomieści nam się w dłoniach.

jaki trymer do brody

Do trymera możemy otrzymać również szereg dodatków. Wcześniej wspomniałem o trymerze do nosa. Jak można się domyślić, trymer do nosa charakteryzuje się jeszcze mniejszym rozmiarem niż trymer do brody. Moim zdaniem jest to świetny dodatek, który bez problemu pozwala nam usunąć zbędne włosy znajdujące się w naszym nosie, co jest naprawdę ważnym elementem higieny i estetyki.

Oczywiście jednym z dodatków może być specjalna nakładka, która pozwala nam przetransformować nasz trymer w maszynkę do golenia, która tnie „na zero”. Myślę, że to fajny dodatek, który trymer mieć powinien.

Jednak zdecydowanie najważniejszą cechą dobrego trymera jest mały rozmiar. Strzyżenie brody to dosyć trudna sztuka, która na pewno dla początkującego będzie przeprawą przez pole minowe. Jednak z każdym kolejnym razem – jak ze wszystkim, będzie coraz lepiej, a dobry trymer z pewnością odegra tutaj bardzo ważną rolę.

Polecane trymery

Przedstawiam listę polecanych przeze mnie trymerów, które powinny spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

jaki trymer do brody

Remington Touch Control MB4560

Posiada ostrza z tytanową powłoką. Bardzo dokładny trymer z dotykowym wyświetlaczem.

 

jaki trymer do brody

Philips Beardtrimmer Series 9000 BT9290/32

Posiada wbudowany system Lift & Trim, który unosi włosy i kieruje je na podwójne ostrza. Pozwala to na uzyskanie bardzo równego zarostu.

jaki trymer do brody

Braun BT3040

Urządzenie posiada nietępiące się ostrza ze stali nierdzewnej. Sprawdzi się na lata.

Czy golenie się trymerem jest trudne?

Absolutnie nie. Trymer dzięki swojej wadze i małym rozmiarom jest bardzo prosty w obsłudze. Jedynie trudności sprawiać może sama sztuka stylizacji naszej brody czy zarostu, która wymaga wprawy i na pewno nie można się załamywać po pierwszych kilku razach. Jeśli mamy jakiekolwiek problemy, możemy bez problemu odpalić sobie YouTube i tam znaleźć odpowiednie filmy, które zwiększą naszą wiedzę z zakresu strzyżenia się trymerem.

I tak naprawdę to wszystko co powinieneś wiedzieć, przy zakupie trymera do brody. Jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania odnośnie tego jaki trymer do brody będzie dla ciebie najlepszy – napisz w komentarzu 🙂

Poza trymerem kup też dobry kartacz do brody

Przycinanie brody to jedno, ale jej rozczesywanie i ogólna pielęgnacja to drugie. Bez odpowiedniego kartacza ani rusz, dlatego każdy brodacz powinien zaopatrzyć się w solidną szczotę. Rozmawiałem ostatnio z zaprzyjaźnionym barberem – Damianem, który uznał, że jeśli chodzi o kartacz, to wybór jest jeden – Percy Nobleman Vegan Friendly. Jest to kartacz powstały z włókna roślinnego Tampico i rączką z austriackiej gruszy. Prawdziwa petarda w świecie kartaczy – w dodatku poręczna petarda (można ją spakować do bagażu podróżnego ze względu na mały rozmiar).

Sprawdź kategorię WŁOSY lub PIELĘGNACJA BRODY i zostań ze mną na dłużej!