Data publikacji: 14 grudnia 2021
Data aktualizacji: 14 grudnia 2021

W kwestii odzieży streetwear’owej lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. Odzież codziennego użytku narażona jest na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Uzupełniając szafę, warto postawić na markę, której przez lata udało się wypracować pozycję lidera. Poznaj ubrania Alpha Industries.

Wpis sponsorowany

Marka, którą trzeba znać

Historia Alpha Industries rozpoczyna się w amerykańskim mieście Knoxville – tym samym, które jest domem dla słynnego trunku Jack Daniel’s. To tu w 1959 roku otwarto niewielką pracownię z zamiarem produkcji wysokiej klasy odzieży. Założycielem marki był Samuel Gelber, którego od początku wspierał doświadczony biznesmen Herman Wayne. Priorytetem marki była odzież męska Alpha Industries – bo pod takim szyldem Gelber rozpoczął swoją działalność.

Wpływy wśród rządowych klientów Wayne’a szybko przełożyły się na sukces marki. Gelber, zachęcony solidnym wsparciem, zaczął składać oferty na kontrakty odzieżowe do Ministerstwa Obrony. Efektem rozmów było porozumienie, na mocy którego powstała pierwsza kurtka – Alpha Industries MA-1.

Gdy wymogi przechodzą w standardy

Pierwsze zamówienia przesądziły o kategorii odzieżowej marki. Początkowo w założeniach marki znajdowała się odzież męska Alpha Industries, a w szczególności dobrej jakości kurtki. Jakość była zresztą wymogiem armii amerykańskiej – i te wytyczne przesądziły o sukcesie firmy. Kurtki lotnicze klasy premium stały się standardem firmy, a do dziś stanowią niedościgniony wzór jakości. Pierwszy model kurtki MA-1 uchodzi obecnie za kultowy i odnotowuje ogromną sprzedaż.

Czym wyróżniają się produkty marki?

Odzież męska Alpha Industries utrzymana jest w stylu casual i sportowym. Dzięki temu części garderoby można swobodnie łączyć z innymi gatunkami, uzyskując za każdym razem ponadczasowy look. Odzież marki jest synonimem wygody oraz najwyższej jakości. Wspomniana wcześniej kurtka MA-1 uznana została za bestseller roku 2016. To oliwkowa odzież wierzchnia przeznaczona na jesień, z charakterystyczną, pomarańczową podpinką. Elementem rozpoznawczym jest czerwona przywieszka z napisem „Remove before flight”, która pozwala utrzymać status marki-legendy.

Niedościgniona jakość

Ceny odzieży marki Alpha Industries nie należą do najniższych. Jednak tutaj idzie ona w parze z ponadprzeciętną jakością. Już w latach 60. żołnierze amerykańscy, pełniący misje w różnych częściach świata, narażeni byli na zmienne warunki atmosferyczne. W linii produkcyjnej Alpha Industries wdrożono więc nowe technologie, obejmujące solidny projekt, staranne szycie i niezawodny materiał. Nowatorskie rozwiązania pozwoliły przetrwać żołnierzom w ekstremalnych warunkach.

Niezniszczalna odzież marki Alpha Industries jest na liście zakupów wielu mężczyzn. Kurtki, koszulki czy bluzy stały się dostępne w ofercie komercyjnej. Linia odzieżowa utrzymana w stylu militarnym nadal podbija światowy rynek bezkompromisową jakością w sektorze premium. Debiut na rynku odzieżowym zadecydował o dalszych losach firmy, utwierdzając jej twórców w roli lidera.

Partnerem materiału jest Eastend – odzież męska Alpha Industries.