Data publikacji: 2 marca 2022
Data aktualizacji: 5 lutego 2024

Zastanawiasz się jak flirtować z dziewczyną? Ten artykuł jest dla Ciebie. Mężczyźni często zastanawiają się nad tym, jak skutecznie prowadzić flirt z kobietą. Dla wielu sprawia to problem, usztywniają się, czasami krępują, nie wiedzą w jaki sposób rozpocząć podryw pięknej nieznajomej. 

Jak flirtować z kobietą? 

Wielu facetom wydaje się, że flirtowanie jest czymś trudnym, okazuje się jednak, że nie należy wkładać w podryw zbyt wielkiego wysiłku, często bowiem, kiedy mężczyźnie zależy zbyt mocno, wtedy denerwuje się, zaś kobieta odrzuca takiego absztyfikanta. Jeśli zastanawiasz się jak flirtować, wiedz, że najlepszy efekt odniesiesz wtedy, gdy będziesz robił to w sposób naturalny, z uśmiechem na ustach. Cennym sprzymierzeńcem okaże się doświadczenie, zwykle za którymś razem, stres który przeżywasz, kiedy podchodzisz do pięknej nieznajomej jest mniejszy, niż kiedy ma to miejsce po raz pierwszy. Zastanawiając się nad tym, jak flirtować z dziewczyną, wiedz że te lubią być adorowane, dlatego nawet kiedy coś Ci się nie uda podczas podjętej próby, piękna nieznajoma prawdopodobnie doceni fakt, że starałeś się, że podjąłeś trud.

Co zrobić, by skutecznie poderwać kobietę?

Skuteczny flirt będzie miał miejsce tam, gdzie czujesz się zrelaksowany, odprężony, pewny siebie. Jeśli odnajdujesz się w swoim ulubionym klubie, gdzie puszczana jest Twoja ulubiona muzyka, powinieneś udać się tam, by prowadzić swoje miłosne podrywy. Unikaj kontaktów z toksycznymi ludźmi, gdyż mogą oni wyprowadzić Ciebie z równowagi emocjonalnej, co z kolei doprowadzi do sytuacji, kiedy zdenerwowany, zamiast skutecznie poderwać dziewczynę, przedstawisz się przed nią, jako osoba zdenerwowana, rozchwianą emocjonalnie, impulsywna. Kiedy nie czujesz się dobrze, masz małe szanse na skuteczny podryw, również dziewczyna, którą będziesz próbował adorować nie będzie czuła satysfakcji z tych prób.

Jeśli zastanawiasz się jak flirtować z kobietą, by osiągać satysfakcjonujące rezultaty, wiedz że musisz do maksimum wykorzystywać każdą chwilę, jeśli odwlekasz przeprowadzenie rozmowy z kobietą, być może nigdy nie zdobędziesz partnerki, na której szczególnie Ci zależy, jeśli nie potrafisz wziąć losu we własne ręce, wiedz, że nikt tego nie zrobi za Ciebie, Ty zaś pozostaniesz z niczym. Uwodzenie kobiety to tak naprawdę gra i wbrew pozorom obie strony muszą wykazywać zainteresowanie – jeśli tego nie ma, to nic nie zrobisz.

Prawidłowa postawa ciała i gesty – ważniejsze niż słowa

Przed podjęciem flirtu powinieneś wiedzieć, jak rozmawiać z kobietami, by wyjść na wartościowego, dojrzałego mężczyznę, którego warto brać na poważnie. Kobiety lubią, kiedy od czasu do czasu otrzymują możliwość rozmowy z mężczyzną o problemach emocjonalnych, potrzebują takiej dyskusji, by ocenić w jaki sposób, mężczyzna podchodzi do pewnych spraw, chcą zbadać męski punkt widzenia. Chcąc zbliżyć się do kobiety, należy zwrócić uwagę na jej postawę niewerbalną, często to właśnie postawa ciała więcej potrafi powiedzieć o danej osobie, niż słowa.

Podczas rozmowy, unikaj żartów, które mogą wydać się infantylne, bądź też mogą sprawić przykrość kobiecie. Kobiety bardzo lubią komplementy, dlatego też powinieneś ją chwalić, oczywiście nie wolno przesadzić z komplementami, gdyż odniesie to skutek przeciwny do zamierzonego. Umiejętnie dawkuj komplementy i pochwały, w ten sposób, żeby kobieta poczuła się dowartościowana.

mowa ciała

Mowa ciała wynikać powinna z Inner Game. Jeśli jesteś pewny siebie i dobrze się ze sobą czujesz – komunikujesz to na zewnątrz. Siebie możesz oszukać, ale innych ludzi nie oszukasz – szybko wyłapią, że jesteś tylko pozerem.

Jak flirtować z dziewczyną przez internet?

Często zanim spotkasz się z kobietą, wcześniej piszecie w sieci, dlatego też powinieneś wiedzieć jak flirtować z kobietą przez internet. Ważne jest, by już od początku dnia, zanim jeszcze dojdzie do Waszego spotkania, sprawić poprzez komunikatory, by kobieta poczuła się wyjątkowo, by mogły w niej zabrzmieć pozytywne wibracje, w ten sposób budujesz sobie grunt pod Wasz spotkanie, które dzięki Twym wcześniejszym staraniom będzie o wiele bardziej udane. Pamiętaj, by być sobą, jeśli zaczniesz grać, udawać kogoś kim nie jesteś, choć na krótką metę może udawać się skuteczne, to w perspektywie długodystansowej, zawsze kończy się porażką. Nie wszyscy musza Cię lubić – znaj siebie, wiedz czego chcesz i NIGDY nie graj pod kobietę. Nigdy nie próbuj jej się przypodobać i zdobyć jej przychylności, bo to killer atrakcyjności (dlatego zacząłem robić trap, te rymy wchodzą same).

Jeśli chcesz lepiej podrywać dziewczyny w internecie, przeczytaj następujące rzeczy:

Bądź sobą, znaj siebie – nie udawaj – autentyczność ponad wszystko

Jeśli będziesz udawał kogoś kim nie jesteś, samemu w końcu poczujesz dyskomfort, który może sprawić, że po pewnym czasie spotkania z dziewczyną nie będą przynosiły Ci radości. Oczywiście, kiedy poznajesz kobietę, nie powinieneś rozmawiać z nią o swoich byłych partnerkach. To co miało miejsce w przeszłości, powinno tam pozostać, chyba, że musisz coś w sobie przepracować. Pamiętaj jednak, że kategorycznie nie wolno mówić o byłych, zapewne Tobie też nie byłoby miło, gdyby kobieta wspominała swoich poprzednich partnerów, porównując ich do Ciebie. Każdy podjęty przez Ciebie flirt to szansa, by poznać kobietę, próbuj dowiedzieć się o niej jak najwięcej.

Po pierwszym spotkaniu, niemożliwe jest odpowiedzenie na pytanie, czy jesteście dla siebie stworzeni, gdyż mało który człowiek od razu odkrywa wszystkie karty, prezentuje siebie w pełnym świetle, zwykle jest to proces, po pierwszym spotkaniu kobieta, z którą odbyłeś flirt może wydać się inteligentna, jednak nie wiesz, czy ma dobre serce, czy jest chciwa itd. Podczas podejmowanych prób flirtu, warto wykazać się cierpliwością, gdyż jest to niezawodny sposób, by móc się przekonać, czy jesteście dla siebie stworzeni lub czy szukacie tego samego np. relacji FWB.

Jak flirtować poprzez SMS?

SMS- y są w stanie w stopniu znacznym poprawić Twoje relacje z kobietą, pod warunkiem jednak, że wiesz co należy napisać. Zastanawiając się nad tym jak flirtować z dziewczyną przez SMS, wiedz, że otwarcie, gdyż tym sposobem możecie skutecznie przebić mur, który jest między Wami, wyjść z obcości, stać się dla siebie znacznie bliższymi ludźmi. Jeśli nie potrafisz prowadzić dyskusji przy pomocy aplikacji mobilnych oraz SMS, równie dobrze możecie zaprzepaścić szansę na owocną znajomość. Z pewnością nie powinieneś wysyłać SMS-ów non stop, napisz do niej i poczekaj na odpowiedź. Nigdy nie jest wskazane, by starać się za bardzo, gdyż w ten oto sposób możesz w oczach kobiety wyjść na desperata.

Jeśli kobieta odpisuje Ci po 1,5 godzinie, nie odpisuj od razu, poczekaj te 1,5 h, możesz dodać jeszcze dodatkowy kwadrans, gdyż w ten oto sposób doceni Cię bardziej, zobaczy, że pomimo iż jesteś osobą zapracowaną, pochłoniętą wieloma aktywnościami, jednak znajdujesz czas. Stosuj zasadę lustra + bądź pochłonięty swoim życiem. To naprawdę boost atrakcyjności, kiedy masz życie na wyższym poziomie. Wskazane będą emotikony, gdyż w ten sposób pokażesz kobiecie, że sobie żartujesz bądź też droczysz się, pamiętaj, że bardzo łatwo o nieporozumienia i warto pisać jasno, by nie było pomiędzy Wami żadnych niedopowiedzeń. W pierwszej wiadomości, nawiąż do czegoś wesołego co nastąpiło między Wami, ważne jest, by kobieta zobaczyła w Tobie wesołego gościa, nie zaś sztywniaka.

Jeśli nie jesteś pewny czy kobieta jest wolna – wszystko zależy od Ciebie i Twoich wartości. Wiedz, że jeśli kobieta daje Ci się poderwać, a jest w związku – to jak nie Ty, to zajmie się nią ktoś inny – to tylko kwestia czasu. Dla ONS czy relacji FWB jest to ok, jednak pamiętaj, że kobieta, która zdradza to czerwona flaga jeśli chodzi o związek.

W zależności od tego jaką ramę chcesz relacji narzucić – tym inny będzie flirt. Jeśli szukasz relacji DDLG – to powinieneś flirtować zahaczając o tematy związane z tym zagadnieniem.

Lustro i push & pull

Jeśli szukasz rozwiązań jak flirtować przez SMS z kobietą, wiedz, że ważne jest by odpisywać proporcjonalnie do tego, co otrzymujesz. Jeśli od kobiety otrzymujesz wiadomość, która składa się z 2-3 zdań, wtedy nawet jeśli lubisz się rozpisać, pisz proporcjonalnie, nie zaś na 20-30 zdań. Doświadczenie pokazuje, że nawet jeśli piszesz odkrywczo, mądrze, kobiety zwykle nie czytają tak długich treści, którymi są zarzucane. Bardzo ważne jest także, by zachęcać kobietę do dialogu, dlatego też, kiedy kończysz wiadomość, wskazane jest byś zakończył ja pytaniem, tak by dać pole do odpowiedzi, włączenia się w dialog. W ten oto sposób masz okazję, nawiązać wartościową znajomość.

Staraj się zawsze działać na zasadzie lustra. Stosuj Push & Pull – jeśli kobieta odpisuje od niechcenia, nie inwestuje w znajomość – również lekko się wycofaj. Nie goń króliczka – nigdy nie dawaj więcej, gdy druga strona zaczyna się wycofywać. Lustro to bardzo ważna rzecz – w relacjach nie tylko z kobietami ale i ogólnie w relacjach międzyludzkich.