Data publikacji: 3 marca 2021
Data aktualizacji: 3 marca 2021

Jednym z najpopularniejszych suplementów diety  stosowanym w celu budowania masy mięśniowej jest kreatyna. Na jej stosowanie decydują się zarówno amatorzy, jak i prawdziwi zawodowcy, którzy dbają o codzienne treningi. Niezależnie od stopnia zaawansowania i intensywności ćwiczeń należy zawsze odpowiednio dobrać preparat do indywidualnych potrzeb. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić!

Kreatyna to jeden z naturalnie występujących w organizmie związków. Odpowiada przede wszystkim za magazynowanie energii w komórkach mięśniowych, przy czym jednocześnie umożliwia jej szybkie uwolnienie. Tego typu procesy prowadzą do znacznego zwiększenia siły i wytrzymałości mięśni. To sprawia, że kreatyna jest szczególnie polecana dla osób pragnących zadbać o piękną i szczupłą sylwetkę. Poszukując wysokiej klasy preparatów warto postawić na ofertę sklepu internetowego Trec.pl.

Kreatyna w codziennej suplementacji

Jedną z wyjątkowo ważnych kwestii mających duży wpływ na efekty treningów jest dopasowanie odpowiednich suplementów. Do najchętniej stosowanych preparatów z pewnością zaliczyć można kreatynę. W zależności od wybranego produktu mogą one nieco różnić się pod względem wielkości cząsteczek i dodatkowych substancji uzupełniających, które mają zwiększać przyswajalność cennych składników. Podstawowymi, chętnie wybieranymi rodzajami kreatyny są:

  • monohydtat,
  • jabłczan,
  • cytrynian,
  • azotan,
  • ester etylowy,
  • orotan,
  • chelat magnezowy.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z tych propozycji sprawdzi się najlepiej. Wszystko zależy od własnych oczekiwań względem działania produktu. Niektóre z nich ułatwiają suplementację niezbędnych witamin i minerałów, zaś inne są na tyle łagodne, że skutecznie chronią przed problemami układu pokarmowego. Regularne stosowanie kreatyny pomoże w rozbudowie masy mięśniowej, a jednocześnie zredukuje nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jaki rodzaj kreatyny wybrać?

Obecnie wiele sportowców i miłośników aktywnego stylu życia decyduje się zaopatrzyć w kreatynę. Ten niepozorny preparat, pomoże skutecznie rozbudować masę mięśniową i osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Szczególnie przydatne są w sportach wytrzymałościowych i tych o dużej intensywności. Jednym z najczęściej wybieranych propozycji jest monohydrat kreatyny, który pomaga osiągnąć idealne warunki do wzrostu mięśni.

Jeśli zależy Ci na poprawie wyników siłowych, doskonałym pomysłem może być jabłczan kreatyny. Ten rodzaj preparatu zwykle wyróżnia większa wartość energetyczna, co wiąże się z większą wytrzymałością i odpornością na zmęczenie. Z kolei azotan kreatyny rozszerza naczynia krwionośne, zapewniając odpowiednie dotlenienie tkanek. Inną opcją jest orotan lub cytrynian kreatyny, które gwarantują łatwiejszą przyswajalność produktu, a jednocześnie skuteczniejsze działanie. Niezależnie od wybranego suplementu należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie dawkowanie. Niektóre z nich mogą być stosowane przez cały rok, zaś inne są cykliczne. Duże znaczenie ma też płeć, gdyż kobiety zwykle mają większe stężenie kreatyny w organizmie.

Artykuł sponsorowany