Jednym z najpopularniejszych suplementów diety  stosowanym w celu budowania masy mięśniowej jest kreatyna. Na jej stosowanie decydują się zarówno amatorzy, jak i prawdziwi zawodowcy, którzy dbają o codzienne treningi. Niezależnie od stopnia zaawansowania i intensywności ćwiczeń należy zawsze odpowiednio dobrać preparat do indywidualnych potrzeb. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić!

Kreatyna to jeden z naturalnie występujących w organizmie związków. Odpowiada przede wszystkim za magazynowanie energii w komórkach mięśniowych, przy czym jednocześnie umożliwia jej szybkie uwolnienie. Tego typu procesy prowadzą do znacznego zwiększenia siły i wytrzymałości mięśni. To sprawia, że kreatyna jest szczególnie polecana dla osób pragnących zadbać o piękną i szczupłą sylwetkę. Poszukując wysokiej klasy preparatów warto postawić na ofertę sklepu internetowego Trec.pl.

Kreatyna w codziennej suplementacji

Jedną z wyjątkowo ważnych kwestii mających duży wpływ na efekty treningów jest dopasowanie odpowiednich suplementów. Do najchętniej stosowanych preparatów z pewnością zaliczyć można kreatynę. W zależności od wybranego produktu mogą one nieco różnić się pod względem wielkości cząsteczek i dodatkowych substancji uzupełniających, które mają zwiększać przyswajalność cennych składników. Podstawowymi, chętnie wybieranymi rodzajami kreatyny są:

  • monohydtat,
  • jabłczan,
  • cytrynian,
  • azotan,
  • ester etylowy,
  • orotan,
  • chelat magnezowy.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z tych propozycji sprawdzi się najlepiej. Wszystko zależy od własnych oczekiwań względem działania produktu. Niektóre z nich ułatwiają suplementację niezbędnych witamin i minerałów, zaś inne są na tyle łagodne, że skutecznie chronią przed problemami układu pokarmowego. Regularne stosowanie kreatyny pomoże w rozbudowie masy mięśniowej, a jednocześnie zredukuje nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jaki rodzaj kreatyny wybrać?

Obecnie wiele sportowców i miłośników aktywnego stylu życia decyduje się zaopatrzyć w kreatynę. Ten niepozorny preparat, pomoże skutecznie rozbudować masę mięśniową i osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Szczególnie przydatne są w sportach wytrzymałościowych i tych o dużej intensywności. Jednym z najczęściej wybieranych propozycji jest monohydrat kreatyny, który pomaga osiągnąć idealne warunki do wzrostu mięśni.

PRZECZYTAJ TEŻ:  Dieta IIFYM - sprawdziłem, jakie efekty i czy warto?

Jeśli zależy Ci na poprawie wyników siłowych, doskonałym pomysłem może być jabłczan kreatyny. Ten rodzaj preparatu zwykle wyróżnia większa wartość energetyczna, co wiąże się z większą wytrzymałością i odpornością na zmęczenie. Z kolei azotan kreatyny rozszerza naczynia krwionośne, zapewniając odpowiednie dotlenienie tkanek. Inną opcją jest orotan lub cytrynian kreatyny, które gwarantują łatwiejszą przyswajalność produktu, a jednocześnie skuteczniejsze działanie. Niezależnie od wybranego suplementu należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie dawkowanie. Niektóre z nich mogą być stosowane przez cały rok, zaś inne są cykliczne. Duże znaczenie ma też płeć, gdyż kobiety zwykle mają większe stężenie kreatyny w organizmie.

Artykuł sponsorowany


Tinder Poradnik