Data publikacji: 7 stycznia 2019
Data aktualizacji: 19 kwietnia 2022

Często na moim blogu pojawiają się tematy z zakresu fryzur męskich. Były już nawet fryzury dla nastolatków. Jednak gdzieś w tym wszystkim zapomnieliśmy o najmłodszych delikwentach. Z tej okazji przygotowałem wpis pt. „fryzury chłopięce”, gdzie w obszerny sposób prezentuję kilka ciekawych i wygodnych fryzur dla chłopców.

Fryzury chłopięce – przegląd

Na wstępie warto zaznaczyć, jakie fryzury dla chłopaków będą najlepszym wyborem. Dzieci nie lubią gdy im coś przeszkadza. W dodatku są bardzo ruchliwe – dużo bardziej od dorosłych. Dlatego wybierając fryzurę dla dziecka, warto mieć to na uwadze. Komfort i wygoda dziecka powinny być na pierwszym miejscu.

Zalecam również zmieniać fryzurę w zależności od pory roku. Latem warto dać dziecku pełen luz na głowie, tak aby podczas wakacyjnych dni nie miało problemów z wpadającymi do oczu kosmykami włosów. Natomiast zimą można wybrać fryzurę o nieco dłuższej długości, tak aby zapewniała ciepło podczas mroźnych dni i zabaw na śniegu.

Oczywiście warto również słuchać chłopaka i zapytać go o zdanie. Dzieci bardzo szybko w obecnych czasach łapią trendy, więc trzeba być przygotowanym na różne wymysły – nawet irokezy w stylu Artura Vidala. Na pewno nie warto na siłę namawiać dziecka do jakiejś fryzury. Jeśli chłopak jeszcze się tym nie interesuje i średnio go obchodzi jak wygląda jego fryzura, to wtedy mamy dowolność. Jednak gdy pojawiają się pierwsze momenty dojrzewania, to warto mieć na uwadze zdanie dziecka.

Undercut dla chłopaka

fryzury chłopięce

modernhairstylers.com

Pierwsza propozycja to proste cięcie, gdzie mamy bardzo krótkie boki i włosy zaczesane do tyłu. Jest to tzw. undercut. Warto pamiętać, że tego typu fryzura najlepiej sprawdzi się latem, właśnie z powodu krótkich boków i tyłu. Zimą można odczuwać dyskomfort. Często dorosłe osoby zmieniają fryzurę z długiej na krótką właśnie gdy zbliża się zima. Potem cały czas chodzą w czapkach, ponieważ krótkie boki nie zapewniają komfortu termicznego.

Trzeba jednak zauważyć, że góra włosów jest tutaj już nieco dłuższa niż zwykle. Dlatego przed zrobieniem fryzury warto podpytać czy chłopak będzie sobie te włosy zaczesywał tak jak na obrazku. Przyda się również odpowiedni kosmetyk do stylizacji, najlepiej matowy.

 

 

Czym układać? 

pomp & co pomada do włosów

Pomp & Co Pomada

Pomada Pomp & Co. sprawdza się znakomicie do układania fryzury typu Undercut. Największą zaletą kremu jest fakt, iż nie obciąża włosów. Dzięki temu pozwala zachować naturalność i utrzymać fryzurę prze 24/7.

Pomada jest wykonana na bazie wody, dlatego poleca się ją młodszym. Łatwo wyciągnąć ją z puszki i łatwo się zmywa.

 

Spikes + Low Fade

fryzura dla chłopca

modernhairstylers.com

Chłopcy często chcą się wyróżniać już od najmłodszych lat. Ma na to wpływ kilka czynników. Na pewno jednym z większych są gwiazdy i piłkarze. Gdy tylko Cristiano Ronaldo czy Neymar mają nową fryzurę rozpoczyna się wielki szał. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Wszak każdy chce się podobać i wyrazić w pewnym sensie siebie.

Fryzura prezentowana po lewej jest bardzo prosta w ułożeniu i nie przeszkadza na co dzień. Kreska wycięta na boku robi tutaj całą robotę. Należy jednocześnie pamiętać, że takie wycinanki szybko zarastają i trzeba je potem odnawiać. Jeśli ktoś w rodzinie ma wprawę – może zrobić to samemu. Jeśli nie, trzeba udać się do fryzjera / barbera.

Włosy nawet gdy nie są ułożone, to w tej fryzurze nie opadają na oczy. Wygodne i komfortowe cięcie.

 

Czym układać?

Layrite Original Pomade

Pomada Layrite Original to kolejna pomada na bazie wody, którą polecam dla najmłodszych. Pomady woskowe mogą sprawiać duże kłopoty, ponieważ ciężko wyjąć je z pudełka i często trzeba podgrzewać puszkę suszarką – dzieci nie powinny same robić takich rzeczy. Dlatego też pomada wodna to najlepszy wybór.

Layrite Original Pomade charakteryzuje się średnim połyskiem i chwytem o średniej mocy. Pomada bardzo uniwersalna i nada się tutaj idealnie.

 

 

Klasyczny Side Part – fryzura dla chłopca

fryzury chłopięce

modernhairstylers.com

Kolejna fryzura to klasyka. Klasyka sprawdza się również wśród dzieci, dlatego ciekawym wyborem będzie klasyczny side part z przedziałkiem. Klasyka często jest błędnie postrzegana jako coś tylko dla dojrzałych mężczyzn. Tymczasem jest to błędne przekonanie. Dzieci często lubią upodabniać się do dorosłych, szczególnie oglądając różne filmy, gdzie utożsamiają się z bohaterami.

Co ważne fryzura tego typu jest niezwykle wygodna. Włosy nie opadają na oczy i zapewniają komfort nawet podczas uprawiania sportów. Układanie tej fryzury chłopięcej zajmuje kilka chwil.

Takie fryzury dla najmłodszych poleca się również podczas ważnych uroczystości.

Czym układać?  

reuzel red pomada chłopięca

Pomada Reuzel Red

Reuzel Red to pomada wykonana na bazie wody, która idealnie nadaje się do fryzur typu Side Part. Łatwo nakłada się ją na włosy i podobnie łatwo zmywa.

Pomada zapewnia dosyć mocny chwyt, dzięki czemu włosy są stale na miejscu. Producent określa zapach pomady jako Pinacoladę. Kojarzy się więc ze słonecznymi wakacjami.

 

 

Inne fryzury chłopięce, fryzury dla chłopaka

fryzury dla chłopaka

modernhairstylers.com

Powyżej kolejne fryzury chłopięce. Pierwsza po lewej jest już dla nieco starszych chłopaków, natomiast dwie następne są dla chłopców w każdym wieku. Fryzury można układać pomadami, które wymieniłem powyżej.

fryzury dla chłopców

modernhairstylers.com

Na zakończenie jeszcze fryzura typu buzz cut, long fringe i side part. Środkową fryzurę poleca się na okres zimowy. Zapewni dziecku ciepło i pomoże zachować odporność na choroby.

Podsumowując – fryzur dla chłopców jest naprawdę mnóstwo. Moda cały czas się rozwija i coś co kiedyś było nie do pomyślenia, obecnie jest na porządku dziennym. Warto dbać o potrzeby wizerunkowe chłopaka, ponieważ to właśnie okres dzieciństwa jest niezmiernie istotny w procesie dalszego rozwoju dziecka.