Data publikacji: 22 kwietnia 2018
Data aktualizacji: 3 lutego 2020

Klasyczne fryzury męskie, które są zawsze modne – to temat dzisiejszego wpisu. Skupimy się na podstawowych klasycznych fryzurach męskich, które dzięki swojej uniwersalności, pasują większości mężczyzn. Zdarzą się oczywiście wyjątki, które postaram się wyróżnić, ponieważ nie wszystkie zaproponowane fryzury klasyczne, będą dobre dla każdego typu twarzy. Przy każdej fryzurze uwzględniony został polecany produkt – najczęściej można go zgarnąć ze zniżką po fajnej cenie, więc polecam korzystać. Jeśli interesuje cię stylizacja włosów męskich, to sprawdź mój ekspercki i darmowy poradnik.

 Obserwuj mnie na Instagramie
 Subskrybuj mój kanał na YouTube
 Dołącz do naszej grupy na FB

Klasyczne Fryzury męskie – zawsze modne

Zawsze modne fryzury męskie pasują większości mężczyzn, aczkolwiek trzeba zwrócić dużą uwagę na kształt twarzy. To właśnie kształt naszej twarzy powinien być podstawowym odnośnikiem przy szukaniu odpowiedniej fryzury.

YouTube video

1. POMPADOUR

fryzury męskie

fot. fashionbeans

Zaczynamy od klasyka jakim jest Pompadour. Niektórzy nazywają tę fryzurę ekierką, ponieważ włosy nabierają kształt właśnie takiego trójkąta. Pompadour charakteryzuje się falą na grzywce. Włosy mają wysoki stan przy czole, a potem stopniowo ten stan się skraca.

Obecnie często stosuję Pompa do układania moich włosów. Pomp może się również sprawdzać jako fryzura przejściowa, gdy zapuszczamy górę. Zdecydowanie aby uzyskać efekt fali, musimy zaopatrzyć się w okrągłą szczotkę do włosów. Przy suszeniu włosów podkręcamy naszą grzywkę i nadajemy jej odpowiedniego kształtu.

Do ułożenia fryzury Pompadour potrzebujemy pomady o mocnym chwycie. W zależności od osobistych preferencji, można użyć pomady woskowej lub wodnej. Opcjonalnie dla utrwalenia używamy lakieru. W zestawieniu dotyczącym fryzur męskich, klasyczny pompon po prostu musiał się pojawić.

Pompadour średnio nadaje się dla osób z zakolami, jako, że odsłania czoło i podkreśla cofniętą linię włosów. Osoby z zakolami powinny stosować fryzury, które nieco zamaskują ten efekt.

Długość włosów: Średnie

 

Jakich kosmetyków użyć do ułożenia fryzury Pompadour? 

Layrite Superhold Pomade

LAYRITE SUPERHOLD POMADE

2. THE SLICK BACK

fryzury męskie

fot. fashionbeans

Bardzo uniwersalną i zawsze modną fryzurą jest zaczes męski. Klasyczne fryzury męskie charakteryzują się zwykle dosyć podobną konstrukcją i w przypadku zaczesu, to się nie zmienia. Prosty, klasyczny zaczes, bez zbędnych udziwnień.

Włosy zaczesany są do tyłu, lub czasami pod niewielkim kątem. Osobiście uważam, że zaczes tego typu, średnio fituje z młodo wyglądającą twarzą. Najlepiej gra z nieco starszymi rysami twarzy, gdzie dodaje dodatkowej atrakcyjności. Mężczyźni o młodym wyglądzie mogą z powodzeniem przerzucić się na Pompadour.

Ponadto zaczes nie będzie pasował osobom, które mają okrągły kształt twarzy, lub ich twarz jest „pulchna” na policzkach, mimo, że mają inny kształt twarzy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ nisko zaczesane włosy, nie działają w żaden sposób na kształt twarzy, więc jeśli nasza twarz jest okrągła, zaczes spotęguje to wrażenie. Pompik nada nam już nieco innego kształtu.

Ułożenie zaczesu to nic prostszego i myślę, że nie trzeba tutaj wiele tłumaczyć. Bierzemy grzebień, albo kwadratową szczotkę i zaczesujemy świeżo umyte włosy do tyłu. Aby utrwalić fryzurę używamy pomady o średnim lub mocnym chwycie. W zestawieniu fryzur męskich, klasyczny zaczes to must-have.

Jeśli chcesz uzyskać tradycyjny wygląd zaczesu, powinieneś użyć pomady na bazie wody z połyskiem.

Długość włosów: Długie

Jakich kosmetyków użyć do ułożenia fryzury Slick Back? 

fryzury męskie

REUZEL PINK GREASE HEAVY HOLD

3. The Side Parting

fryzury męskie

fot. fashionbeans

Side Parting najbardziej popularny był w latach 20-40, a potem ponownie w 60. Obecnie jest już klasyką, która cieszy się ciągle duża popularnością. Zaczes na bok, najczęściej stosowany z przedziałkiem, to równie powszechna fryzura co typowy zaczes.

Na pewno co trzeba podkreślić po raz kolejny – zaczes na bok wciąż średnio fituje z twarzą okrągłą czy bardzo młodo wyglądającą. Dla osób, które charakteryzują się tymi cechami, polecam sprawdzonego pomponika, który nada twarzy odpowiedniego kształtu i charyzmy. Chyba, że zamiast niskiego zaczesu w bok jak na obrazku po lewej, będziecie stawiać włosy nieco wyżej – wtedy nie będzie problemu.

Przedziałek dodatkowo doda nam elegancji i poważnego wyglądu. Tak naprawdę istnieje wiele różnych wersji tej fryzury. O ile dłuższa góra to standard, to boki mogą być dłuższe, lub mocno przycięte.

Do układania SP przyda się dobra pomada w zależności od upodobań może to być matowa lub z połyskiem. Ja polecam Reuzel Fiber. Jest to pasta o średnim chwycie, która nadaje włosom umiarkowanego, naturalnego połysku. Poleciłbym również pomadę Uppercut Matt Clay Deluxe.

Długość włosów: Średnie

 

Jakich kosmetyków użyć do ułożenia fryzury Side Parting? 

UPPERCUT MATT CLAY

4. The Quiff

fryzury męskie

fot. fashionbeans

Modne klasyczne fryzury męskie nie mogły się obyć bez Quiffa. Quiff to dosyć podobna fryzura jak Side Parting z tym, że nie mamy tutaj przedziałka, a włosy postawione są nieco wyżej. Wyróżniamy dwie odmiany takiego uczesania. Pierwsza to klasyczna wersja, którą widzimy na górnych zdjęciach. Włosy są tutaj ułożone „grzecznie”. Druga wersja to odmiana mniej formalna, jak widać na zdjęciach dolnych, szczególnie na pierwszym od lewej.

Do ułożenia takiej fryzury sprawdzi się pomada o średnim chwycie. Kolejny raz wybór mata/połysk zależy już od was samych. Warto zaopatrzyć się w dobry lakier o mocnym utrwaleniu, który utrzyma kształt naszej fryzury przez cały dzień.

Do stylizacji używamy suszarki z ustawionym najmocniejszym podmuchem i za pomocą kwadratowej szczotki kierujemy włosy w odpowiednim kierunku.

Quiff również jak pompadour, średnio sprawdzi się u osób z zakolami, ponieważ czoło jest tutaj mocno odkryte, a zakola wydają się być bardziej widoczne niż są w rzeczywistości.

Długość włosów: Średnie

 

Jakich kosmetyków użyć do ułożenia fryzury The Quiff? 

american crew fiber
AMERICAN CREW FIBER

Dodatki do układania klasycznych fryzur męskich

Okej, fryzury męskie są, a teraz jeszcze małe dodatki. Do stylizacji powyższych fryzur dobrze sprawdzą się następujące produkty: 

Layrite Grooming Tonic

Niektóre fryzury męskie wymagają użycia tonika. Prestyler Layrite posiada lekką, nie oleistą konsystencję, która pomaga utrwalić fryzurę na cały dzień. Nie obciąża włosów, przywraca im zdrowy połysk, nadaje natychmiastowy efekt ułożonych, zadbanych włosów. Aplikowany na skórę głowy nadaje uczucie chłodu i odświeża skalp.

4 prawdziwe efekty:
• Idealny do każdego rodzaju włosów,
• Lekka, nie oleista konsystencja,
• Utrwala fryzurę przez cały dzień,
• Nie obciąża włosów.

LAYRITE GROOMING SPRAY

 

Szczotka do włosów

Szczotka została stworzona specjalnie do pielęgnacji włosów męskich. Posiada ona inteligentne włókna IntelliFlex, zapobiegające szarpaniu i wyrywaniu włosów. Świetnie sprawdzi się do rozczesywania włosów zarówno na sucho jak i na mokro. Idealna do każdego rodzaju włosów. Sprawi, że Twoje włosy będą miękkie, błyszczące i zdrowe, a skóra głowy będzie chroniona dzięki końcówkom z owalnymi zakończeniami.

5 prawdziwych efektów
• brak szarpania włosów,
• zapobieganie wyrywaniu włosów,
• zdrowa skóra głowy,
• miękkość,
• blask.

SZCZOTKA QUIFF ROLLER

Podsumowując, to by było na tyle jeśli chodzi o dzisiaj. Klasyczne Fryzury męskie, które zawsze będą w modzie zostały zaprezentowane. Jeśli masz jakieś pytania możesz pisać w komentarzu.