Data publikacji: 3 lipca 2017
Data aktualizacji: 21 stycznia 2021

Wydawać by się mogło, że pytanie „jak podwijać nogawki” jest śmieszne. No bo jak to tak? Bierzesz nogawkę i podwijasz i koniec tematu. Otóż okazuje się, że nie do końca to takie proste. W dzisiejszym wpisie spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie. 

PINROLL – jak zrobić? Film

YouTube video

Jak podwijać nogawki?

Dokładna geneza pinrollu nie jest znana. Zjawisko zostało spopularyzowane przez młodzież londyńską w latach 90 – podwijali oni nogawki, aby wyeksponować swoje obuwie, które było wtedy symbolem luksusu. Pinroll nie tylko służy walorom estetycznym. Albowiem podwijając nogawkę zapobiegamy jej zniszczeniu czy też zużyciu, szorując jej końcówką po asfalcie.

Pewnie znasz osoby, które wciąż noszą za długie i za szerokie spodnie. Szorują swoimi nogawkami po ulicy, zbierają nimi liście czy nawet pływają w kałużach. Gdy byłem młodszy sam robiłem podobnie, moje nogawki z czasem miały pełno dziur i spodnie trzeba było wyrzucić. Oczywiście po czasie okazuje się, że mogłem po prostu podwinąć nogawki, jednak wtedy uznawane było to za szczyt pedalstwa. Taki naród, wszystko dociera do nas wolniej.

Tak naprawdę nie jestem w stanie dokładnie opisać tego jak podwijać nogawki, gdyż byłoby to bardzo nieczytelne. Zamiast tego po prostu ci to zademonstruję za pomocą grafik.

jak podwijać nogawki

Cały zabieg jest bardzo prosty. Jak widzimy na obrazku powyżej, składamy naszą nogawkę, potem podwijamy raz lub dwa razy i tyle, mamy pinrolla. Pinroll nie jest stosowany tylko i wyłącznie przez hiphopowców czy skinheadów. Osoby lubujące się w stylach casual / streetwear również lubią podwijać swoje nogawki i nadawać swojej stylizacji dodatkowego smaczku.

Myślę, że problem pt. jak podwijać nogawki, został rozwiązany. Możesz wyruszać w miasto na łowy. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania odnośnie pinrolla, możesz pisać w komentarzu. Ponadto masz do wyboru:

  • wejść na nasze forum i tam zadać pytanie
  • dołączyć do mojej zamkniętej grupy na FB