Data publikacji: 11 lipca 2019
Data aktualizacji: 13 października 2023

Dziś zajmiemy się recenzją pomady Reuzel Pink – mocnego wosku do stylizacji włosów męskich. Pomada jest jednym z moich ulubionych produktów, a powodów tego stanu rzeczy jest kilka. Zapraszam do czytania / oglądania.

Reuzel Pink – Recenzja pomady woskowej – desing

Różowa propozycja marki Reuzel została zapakowana w tradycyjną puszkę, która jest nieco ubrudzona. Trzeba zaznaczyć, że to element rozpoznawczy holenderskiej marki. Poza tym każda pomada Reuzela jest oznaczona innym kolorem. Najpopularniejsze to zdecydowanie Pink, Fiber i Extreme Hold.

Sprawdź recenzję Layrite Cement Clay

Na puszce znajduje się logo marki – świniak. Trzeba przyznać, że to dosyć ciekawy pomysł producentów. Zwykle wykorzystuje się inne zwierzęta z charakterem, typu lew, niedźwiedź czy byk. Tutaj mamy natomiast do czynienia z knurem. Pomysł najwyraźniej chwycił, bo marka zdobyła uznanie na całym świecie. Różowy kolor być może nie jest męski, ale kogo to obchodzi w przypadku pomad do włosów? Wyróżnia się i tak miało być.

Pomada jest dostępna w trzech wersjach: 35g, 113g i 340g. Pierwsza wersja jest idealna dla osób, które chcą spróbować, ale nie wiedzą czy im podejdzie. Wyższe wersje są skierowane dla wszystkich przekonanych co do wyboru.

YouTube video

Aplikacja pomady na włosy

Po otwarciu pudełka od razu napotkamy znakomity zapach gumy balonowej. Jest to bez dwóch zdań jeden z najlepszych zapachów w świecie pomad, a kto wie, czy nie jest to numer 1. Co prawda producent twierdzi, że to jabłko, to jednak internet jest przekonany, że to guma balonowa. Zgadzam się w tym przypadku z internetem. Guma balonowa jak nic.

Nabranie pomady na palec wskazujący nie stanowi problemu. To zdecydowany plus, ponieważ większość wosków jest trudno aplikowalna. Takiego Schmiere musimy podgrzewać suszarką, bo to prawdziwy bydlak, którego nie da się wyciągnąć z puszki. Tutaj konsystencja jest w miarę łatwa do ruszenia jak na mocny wosk. Brawa dla twórców.

Pomada w trakcie wcierania we włosy może nieco ciągnąć i pewnie kilka włosów zdarzy się wam wyrwać. Jednak jest to wszystko optymalne. Jak na mocną pomadę woskową, ta spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Gwarantuję, że jeśli już wyrwiecie jakieś włosy, to wszystko z umiarem, naturalnie – jak to bywa przy pomadach woskowych.

Chwyt, połysk, skład i zmywalność Reuzel Pink

Krótko o składzie. To co wyróżnia Pink, to olejek z drzewa herbacianego. Ten składnik jest bardzo dobry szczególnie w przypadku wszelkich zmian skóry głowy. Ma właściwości bakteriobójcze i na pewno dodaje włosom nieco zdrowia. Zresztą skład w przypadku tej marki zawsze pozostawał na wysokim poziomie.

Chwyt pomady jest faktycznie mocny, aczkolwiek na pewno nie należy do „bardzo mocnych”. Tak jak informuje nas producent, jest to pomada o mocnym chwycie (3/4). Trzyma włosy w odpowiednim położeniu przez większość dnia. Nie miałem problemu z formowaniem Pompadoura czy undercut’a. Bardzo solidny świniak.

Pomada ma wysoki połysk. Im więcej jej nałożymy, tym połysk będzie wyższy. Dlatego nie polecam przesadzać z ilością, bo włosy będą wyglądały na przetłuszczone. Zmywalność pomady jest utrudniona i potrzebny jest specjalny szampon oczyszczający typu Reuzel Scrub Shampoo. Nie ma opcji, aby zmyć pomadę samą wodą. Szampon do codziennego użytku również sobie nie poradzi.

Zalety

  • piękny zapach,
  • mocny chwyt, ułożysz każdego klasyka,
  • fryzurę można poprawiać w ciągu dnia,
  • nie skleja i nie wyrywa włosów,
  • łatwa aplikacja – nie ma problemów z wyciąganiem.

Wady

  • trudna zmywalność, potrzebny mocny szampon,
  • im więcej jej nałożysz, tym wyższy połysk.

Reuzel Pink podsumowanie recenzji

Podsumowując, mogę szczerze i bez wahania polecić Reuzel Pink każdemu, kto chce układać klasyczne fryzury, ale do tej pory nie znalazł godnego kosmetyku. Pink ułoży niemal każdego klasyka i utrzyma Pompa przez cały dzień. Idealna na zimę, ponieważ jest pomadą woskową. Zapach to absolutny faworyt i nawet dla niego warto kupić sobie jedną sztukę. Wadą jest zmywalność, ale jeśli kupicie do kompletu szampon Reuzel Scrub, to nie będzie z tym problemu. Oczywiście warto łączyć pomadę z prestylerem Reuzela, który ułatwi wam stylizację każdej fryzury. Kombinacja nut zapachowych w tym przypadku jest naprawdę ciekawa.

Chwyt: mocny 3/4
Aplikacja: jak na wosk dosyć łatwa
Zmywalność: trudna
Ocena ogólna: 95%

Pamiętaj, że w moim sklepie StylishSoul.pl możesz zbierać punkty w programie lojalnościowym, a także otrzymujesz darmowe gratisy przy zamówieniu. 

[aio_button align=”center” animation=”none” color=”red” size=”small” icon=”shopping-cart” text=”Kup Teraz” target=”_blank” relationship=”dofollow” url=”https://stylishsoul.pl/produkt/reuzel-pink-113g/”]