Data publikacji: 21 maja 2018
Data aktualizacji: 25 marca 2019

Jeszcze dobrze nie wyszedł z więzienia, jeszcze dobrze nie został uniewinniony, jeszcze dobrze nie określił kwoty o jaką będzie się ubiegał – a za oknem sądu stoi już bardzo pokaźna grupa pań, która jest chętna wskoczyć na Tomasza. W sumie to nie do końca na niego, a na ten worek pieniędzy, który pan Tomasz otrzyma za jakiś czas. Parafrazując Siarę z Kilera – dlaczego tak niekulturalnie? 

Sprawa Tomasza Komendy – kobiety piszą listy miłosne

Historię Tomasza Komendy zna prawie każdy. Przerażające, że niewinny człowiek spędził najlepsze lata swojego życia za kratkami. Nie ma złudzeń, że wszyscy, którzy się do tego przyczynili powinni beknąć i to tak konkretnie – czy to kobiety, czy to panowie – oko za oko, ząb za ząb. Tylko tak można ludzi czegokolwiek nauczyć.

Przyznam, że historia ta mnie zaciekawiła, mimo iż staram się unikać sztucznie podkręcanych medialnie imprez. Współczucia ogromne.

Co jednak ma być sednem tego wpisu to fakt iż już podczas ostatniej konferencji prasowej mecenas pana Tomasza obwieścił – „jest już wiele chętnych kobiet, listy miłosne napływają do Pana Tomasza” i co najlepsze dodał „tylko pytanie czy to listy adresowane bezpośrednio do Tomka, czy do tych pieniędzy, które ma dostać”. No i pan mecenas słusznie zauważył, że ćmy lecą do światła. To zjawisko obserwujemy wszędzie.

Ćmy lecą do światła

Harry i Megan biorą ślub? O Jezusie Chrystusie, Grażyna rzuć ten obiad w pizdu i chodź zobacz rozwódkę w welonie! – Czyż tak nie było w wielu domach? Cała Polska żyła ślubem pary książęcej z Wysp. Na Wirtualnej Polsce 24/7 relacja ze ślubu. A jak jest ubrana, a czy Beckhamowie już są, a czy jest Oprah? Miałem wrażenie, ze u nas w kraju traktowane jest to jak swego rodzaju Super Bowl dla ludzi ze Stanów. Istny absurd. Ale kolejny raz potwierdziła się zasada, że ćmy lecą do światła.

Tak samo jest i tutaj. Nagle, niespodziewanie wokół mężczyzny o którym prawie nikt jeszcze kilka miesięcy temu nie słyszał, pojawia się cała grupa kobiet, śląca listy miłosne. Na konferencji prasowej mecenas podał, że Komenda będzie ubiegał się o odszkodowanie rzędu 10 milionów złotych. Tak, dokładnie tak. Oznacza to, że już niedługo zostanie milionerem. Przypomina mi się pewien demotywator.

sprawa tomasza komendy

Co za szczęście. Gościu sam pewnie nie dowierza jaki przypadek.

Najbardziej irytujące jest to, że facet jeszcze dobrze na nogi nie stanął, a już zleciały się panie, które walą drzwiami i oknami. I niech mi ktoś powie, że pieniądz nie rządzi światem.

Pisałem tutaj już nie raz teksty na ten temat, więc nie będę się powtarzał. Ale warto podlinkować dla chętnych kilka z nich:

Beta bankomat poszukiwany

W przypadku Tomasza rozpoczęło się bezczelne polowanie na bankomat, który zapewniłby potencjalnej pani świetlaną przyszłość. Dopiero wyszedł, mało wie, można go łatwo zmanipulować, to i zleciało się mnóstwo kandydatek. Idę o zakład, że grubą część tych pań stanowią kobiety po przejściach, które wcześniej szalały ale teraz szukają „poważnego mężczyzny, który zapewni jej godne życie” oraz samotne matki z dziećmi.

Przykładowe listy od kandydatek:

„Mam 28 lat, ukończyłam studia. Chciałabym bardzo poznać pana Tomasza Komendę. Przesyłam swoje zdjęcia”
„Studiuję pedagogikę. Jestem dziewczyną, która chciałaby zbawić cały świat. W związku z tym chciałabym pomóc także Tomaszowi Komendzie. Zostawiam swój telefon i zdjęcia”

Ta historia może równie dobrze skończyć się tak, że jedna z kandydatek poślubi Tomasza, potem się rozmyśli, zabierze majątek, a gdyby to było za mało, łatwo będzie podpiąć mu łatkę faceta z problemami psychicznymi. W końcu tyle lat w za kratami, próby samobójcze – to będzie proste. I cyk, mamy pieniążki na koncie.

sprawa tomasza komendy

Zawsze się wzruszam na tym opisie. Poziom debilizmu wybija ponad skalę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przykro się obserwuje takie sytuacje.

Jeśli twój status skoczyłby z dnia na dzień horrendalnie w górę, to zaobserwowałbyś na własnej skórze podobne zjawisko. Frank Underwood powiedział kiedyś – każdego można kupić, trzeba tylko znać cenę i rodzaj waluty.

Problem polega na tym, że Tomasz Komenda chce teraz założyć rodzinę, powiedział, że to jego marzenie. I jak tu teraz znaleźć kogoś, kto go nie wystrychnie na dudka?

Osobiście poleciłbym panu Tomaszowi korzystanie z życia. Danie sobie spokoju na tę chwilę z jakimikolwiek ślubami, stałymi partnerkami, czy innymi pomysłami tego pokroju. A zdesperowanym hienom, które rzucają się jak na zielone mięso, pokazał środkowy palec. 

A na koniec Vitaly podsumuje temat. 

YouTube video