Data publikacji: 22 grudnia 2018
Data aktualizacji: 21 czerwca 2021

Z każdym rokiem rośnie świadomość mężczyzn w tematach kobiet, jednak wciąż nie ubywa pytań mailowych czy forumowych pytań o pomoc, zatytułowanych „Pomocy! Jak wrócić do byłej? Jak odzyskać dziewczynę?”. Dlatego dziś pochylimy się nad tematem, który chyba nie może być już bardziej oklepany, niż jest.

Jak wrócić do byłej? Jak odzyskać EX dziewczynę?

W sieci istnieje wiele poradników na temat odzyskiwania byłej dziewczyny. Uważam, że jest to genialny sposób na zbijanie pieniędzy na zdesperowanych mężczyznach. Kiedy rzuciła cię dziewczyna i chcesz do niej wrócić, nie myślisz racjonalnie. Wytłumaczę ci to w bardzo prosty sposób. Ludzie to takie stworzenia, które chcą mieć, to czego mięć nie mogą. Nie sprawdza się to zawsze, bo jeśli wypracowałeś solidne fundamenty swojej osoby, to będziesz mógł utrzymać głowę na karku. Jednak jeśli ktoś jest w trakcie tej wędrówki i dopiero potyka się o pierwsze nierówności na drodze, prawdopodobnie totalnie się wyłoży.

I dobrze. Po to są doświadczenia, żeby się na nich uczyć. Zdecydowanie lepiej doświadczyć czegoś takiego jak najwcześniej niż dopiero w wieku 40 lat. Człowiek świadomy ma większą szansę na to, by ułożyć swoje życie tak, jak chce.

Błędy, które nie pomogą ci w powrocie do byłej

Strzelam, że prawie jak 99% innych mężczyzn ze złamanym sercem, popełniłeś już szereg błędów. Dzwoniłeś do niej natrętnie. Wysyłałeś setki SMS-ów. Przepraszałeś – mimo że nie miałeś za co przepraszać. Kupowałeś jej prezenty. Płakałeś. Wszystko dlatego, aby tylko usłyszeć z jej ust „dobra, wrócę do ciebie”. Mam nadzieję, że dotarło już do ciebie, jak bardzo żenujące jest to zachowanie. W tym zachowaniu nie ma nawet krzty mężczyzny. Płaczący chłop z kwiatkami pod oknem wybranki to najbardziej żenujący obraz, jaki może sobie wyobrazić kobieta. Dlaczego?

Ponieważ kobiety nienawidzą desperacji. Jeśli jesteś zdesperowany, to znaczy, że jesteś niewartościowy. Kobiety nie chcą mężczyzn, którzy nie znają swojej wartości i nie mają za grosz honoru. Kwiatkami, czekoladkami się kobiet nie zdobywa. To nie jest film romantyczny. Kwiatki i czekoladki mogą być pięknym gestem. Jednak NIGDY w ten sposób nie zdobywa się kobiet. To nie o to tutaj chodzi. To ty masz przyciągnąć swoją osobą i tym, co sobą reprezentujesz. Nie prezenty. Oczywiście istnieją materialistki, które tego wymagają. Jednak chyba zgodzisz się ze mną, że takie kobiety nas nie interesują. No ale dobra. Zjebałeś. Stało się. Co dalej?

Odeszła do innego, jak ją odzyskać?

Przejdźmy do rdzenia problemu. Dlaczego kobieta postanowiła odejść? Tutaj odpowiedzi może być naprawdę sporo. Jednak najczęściej w podobnych tematach powód jest następujący – bo się zmieniłeś. I prawdopodobnie wcale nie zmieniłeś się na lepsze. Powód może być jeszcze bardziej przekorny – nie zmieniłeś się, zostałeś w miejscu, nijaki i bezbarwny. Kobiety zwykle kierują się hipergamią. Poszukują kogoś lepszego od siebie. Często jest tak, że w momencie poznania byłeś dla kobiety kimś niezwykle interesującym. Miałeś swoje zdanie. Sięgałeś po swoje. Niezbyt przejmowałeś się tym, co ona sobie pomyśli. Byłeś inny niż 80% samców, którzy ślinili się na jej widok. A potem dzień po dniu, tydzień po tygodniu ulegałeś jej, aż wreszcie straciłeś jaja i jej zainteresowanie.

Pewnie w twojej głowie pojawia się teraz ogromny pytajnik. Przecież zmieniałeś się dla jej dobra. Ona chciała żebyś był milszy, uległy, dobry i bez swojego zdania. No i wpadłeś. Bo tak naprawdę nie chciała. Próbowała. Sprawdzała na ile może sobie pozwolić. A ty jej pokazałeś, że może niemal wszystko. Po co jej ktoś, kto nie wie kim jest? Kim łatwo się manipuluje? Taki mężczyzna nie zapewni jej bezpieczeństwa, więc po prostu odeszła. W tym momencie powinieneś przerwać czytanie tego tekstu i przeczytać ten – o tym jak kobieta zmienia faceta, a potem od niego odchodzi. Potem możesz tutaj wrócić.

Powrót bohatera – jak wrócić do byłej dzięki tej technice?

Zaczynasz powoli łapać, o co tutaj chodzi? Jeśli chcesz odzyskać byłą dziewczynę, musisz się zmienić. Ponownie musisz wskoczyć w swoje stare buty i odzyskać jaja. I tutaj zaczyna się robić groteskowo. Osobiście uważam, że zmienianie się dla kogokolwiek, żeby ponownie zyskać jego przychylność, jest naprawdę bezsensowne. Cała ta wycieczka się nie opłaca. To trochę tak, jakbyś chciał sobie udowodnić, że ponownie wejdziesz na Baranią Górę i robił z tego misję życia. Pytanie tylko – po co?

No ale dobra. Twoja zmiana musi obejmować niemal każdą płaszczyznę twoje życia. Musisz poprawić swój wygląd. Oznacza to, że musisz zapisać się na siłownię i przeczytać mojego e-booka o poprawie atrakcyjności zewnętrznej. Ponadto musisz też poprawić swoją sytuację finansową. Najlepiej będzie, jeśli poszukasz czegoś lepiej płatnego. Może warto zrobić jakieś kursy? Założyć firmę? No i przede wszystkim – musisz odzyskać siebie. Musisz stać się pewnym siebie mężczyzną, który nie stawia kobiet na piedestale. To jest kluczowe. Jeśli odzyskasz jaja i kontrolę nad swoim życiem – wtedy może się udać. Problem polega na tym, że jeśli odrzucenie mocno cię dotknęło, to szybko do siebie nie wrócisz.

Byłą EX dziewczynę odzyskasz wtedy, gdy już jej nie potrzebujesz

I wreszcie dochodzimy do sedna całej tej gry pt. jak wrócić do byłej? Gdy już przejdziesz ten długi proces przemiany. Odzyskasz swoje jaja. Staniesz się ponownie atrakcyjnym facetem z perspektywami. To zgadnij co! Prawdopodobnie nie będziesz już chciał wracać do byłej. Dlaczego? Ponieważ atrakcyjnych mężczyzn jest jak na lekarstwo. Większość to właśnie takie melepety wychowane przez Disneya, które chodzą po tej planecie i myślą o niebieskich migdałkach. Gdy stajesz się atrakcyjnym facetem, zawsze w twoim otoczeniu zaczynają pojawiać się zainteresowane kobiety. Gdziekolwiek byś się nie znajdował. Po prostu tym emanujesz. Czujesz to zainteresowanie. Tak, wtedy uświadamiasz sobie, że twoja była dziewczyna, wcale nie była boginią.

Okazuje się, że możesz również inne kobiety. Inteligentne, piękne i takie, które z chęcią się z tobą spotkają. Właśnie wtedy wielu mężczyzn całkowicie porzuca swoje plany związane z powrotem do EX. To naprawdę bardzo cenne doświadczenie w życiu każdego człowieka, dlatego warto wyciągnąć z niego najwięcej jak tylko można. Pamiętaj również o tym, aby kolejny raz nie dać siebie całego na srebrnej tacy. Nowa kobieta zostanie z tobą, pod warunkiem, że zostaniesz przy swoim. Nie dasz się zmienić. Pokażesz swoją wartość. I tego ci życzę.