Data publikacji: 30 stycznia 2017
Data aktualizacji: 5 maja 2017

Harvey Specter jest najlepszym prawnikiem w Nowym Jorku i nie stało się to faktem za sprawą konkretnych sondaży czy ankiet, jest nim, bo sam tak o sobie myśli i jest o tym tak bardzo przekonany, że inni też zaczynają w to wierzyć. Polecam każdemu mężczyźnie jak i każdej kobiecie serial „Suits”, z którego klasa i elegancja aż wylewa się z ekranu. Oglądając to dzieło, można wyrobić sobie bardzo dobre nawyki i nauczyć się wygrywać. Szczególną uwagę warto zwrócić właśnie na Harveya Spectera, człowieka dla którego nie ma rzeczy niemożliwych i kogoś, kto znajdzie wyjście nawet z pokoju bez klamek.

Zawsze wyglądaj jak milion dolarów.

Zasada, która była już na tym blogu przytaczana. Harvey zawsze stara się wyglądać jak milion dolców, nie ma praktycznie wyjątków, oczywiście nie licząc treningu bokserskiego czy dbania o kondycję na świeżym powietrzu. Można więc powiedzieć inaczej – Harvey Specter wygląda jak milion dolarów zawsze wtedy, kiedy tylko jest to możliwe. Powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest jak najbardziej prawdziwe, ludzie traktują cię poważnie, gdy zaczynasz wyglądać poważnie. Chodzenie codziennie w bluzie z Monstera raczej nie sprawi, że wszyscy będą pałali do ciebie szacunkiem, a kobiety będą mierzyły cię wzrokiem na ulicy. Jak potrzebujesz dobrego garnituru, udaj się do Harveya, który z łatwością oceni czy krawat nie jest za wąski, a Garniak spełnia wymogi. Na wyglądzie się nie oszczędza, trzeba pomagać sobie zawsze tak bardzo, jak tylko jest to możliwe.

Życie to dwie zasady.

Po pierwsze – nigdy nie rezygnuj, po drugie – zawsze pamiętaj zasadę numer jeden. Harvey twardo trzyma się swoich zasad i nie daje nikomu wchodzić na swoją głowę. Bardzo ważna jest dla niego lojalność i przyjaźń, doskonale wie o tym, że trzeba cenić tych, którzy skoczyliby za nami w ogień, bo takich ludzi nie spotyka się codziennie na chodniku. Jeśli ktoś zdradzi cię raz, zrobi to ponownie. Musisz szczegółowo przeprowadzać selekcję do swojego życia i jeśli ktoś nie gra z tobą w drużynie – pożegnaj się z nim.

Podejmuj ryzyko.

„Życie jest takie, a ja lubię takie”. Nie ryzykujesz – nie wygrywasz. Żeby pokonać wroga, musisz przestać grać bezpiecznie, musisz stanąć na krawędzi urwiska. Musisz zaryzykować tym, że przegrasz, bo tylko wtedy możesz wygrać. Życie Harveya to ciągłe ryzyko, 24/7 stawianie spraw na ostrzu noża i czekanie w napięciu co się stanie – i zazwyczaj dzieje się to, że Harvey wygrywa, nie dlatego, że jest bezmózgim kretynem, ale dlatego – że ma jaja.

Bądź sprawny fizycznie.

Nie łatwo zachować chłodny i opanowany umysł w codziennej gonitwie. Idealnym rozwiązaniem na rozładowanie napięcia jest intensywny wysiłek fizyczny. Możesz iść zrobić interwały w parku, wyładować się na worku treningowym albo zwyczajnie poćwiczyć na siłowni. Najgorszym możliwym rozwiązaniem jest rozładowywanie napięcia poprzez złe nawyki i uzależnienia, takie jak porno albo jedzenie słodyczy. Jeśli tak jest, natychmiast zmień swoje podejście do życia. Na zwycięstwo składa się nawet to, jak wstajesz z łóżka.

Jak trzeba, daj komuś w zęby.

Nawet jeśli chcielibyśmy żyć w zgodzie i pokoju z wszystkimi dookoła, to niestety jest to niemożliwe. W sytuacjach awaryjnych, gdy ktoś przekracza granice i zapomina, kiedy powinien skończyć, po prostu daj mu w zęby. Jeśli chcesz ogłuszyć oponenta i nie masz zamiaru wywoływać zbędnej bójki (bo nie masz), uderz go z pięści w okolice ucha, gdy zrobisz to dobrze, przeciwnik na kilka minut będzie oszołomiony. Pamiętaj też, że gdy wszyscy cię lubią i nie masz wrogów, to prawdopodobnie robisz coś źle.

Posiadaj kontakty.

Dobre kontakty zawsze są w cenie. Jeśli masz wokół siebie ludzi, z którymi możesz robić różne rzeczy, automatycznie żyje się łatwiej i przyjemniej. Duże sieci kontaktów przydają się zawsze. Warto sprawić by były to relacje win-win, ty dajesz coś od siebie i w zamian ktoś może nauczyć cię czegoś innego. Dla przykładu, jeśli narozrabiałeś i nie masz do kogo zadzwonić, to jesteś w słabej sytuacji, ale jeśli narozrabiałeś i masz w telefonie numer do człowieka, który jest prawnikiem i byłeś z nim ostatnio na rybach oraz drugi numer do policjanta, z którym grasz co tydzień w siatę – twoje położenie ulega znacznej poprawie.

Poznawaj wiele kobiet.

Obycie z pięknymi kobietami, to zaleta, którą może pochwalić się niewielu mężczyzn. Jeśli z łatwością nawiązujesz nowe znajomości z kobietami, automatycznie stajesz się atrakcyjniejszy w oczach innych ludzi, którzy uważają cię za człowieka pewnego siebie, który nie boi się sięgać po to, co chce.

Znaj się na alkoholu.

Jeśli odniosłeś sukces, to uracz go dobrym drinkiem, taki rytuał będzie świetnym urozmaiceniem i dobrą motywacją w przyszłości. Nalej sobie Jacka z Colą i ciesz się chwilą, to smak zwycięstwa. Jeśli jakiś koneser zapyta, dlaczego zabijasz smak whiskey, powiedz mu, że zwycięzcy się nie tłumaczą.

Aha. Kamizelka to „must-have”, a wąskie krawaty możesz wyrzucić do kosza.

YouTube video