Data publikacji: 16 listopada 2016
Data aktualizacji: 14 grudnia 2019

Lubimy proste i szybkie rozwiązania. Jak więc można poprawić swoją atrakcyjność zewnętrzną tu i teraz? Poniżej kilka kluczowych kwestii, wpis powstał, ponieważ wiele osób prosiło o coś takiego.

FRYZURA

Dokładnie. Dobra fryzura może zdziałać naprawdę dużo. Jednak pragnę podkreślić słowa „dobra fryzura”. W ciemno strzelę, że jakieś 70% facetów chodzi do fryzjera za „dyszkę”, gdzie najpierw trzeba czekać dwie godziny, aż babcie po osiemdziesiątce zrobią sobie pasemka, a gdy wreszcie pani frania zaprosi nas na fotel, to ciachnie nas maszynką i weźmie dwa piątaki za robotę, a gdy będzie ci pokazywała tył twojej głowy w lustrze, będziesz się głupio uśmiechał i mówił „tak, jest super”. Ktoś powie „fryzjer jak fryzjer”, bez różnicy. Otóż mylisz się Padawanie i to mylisz się bardzo. Tak samo, jak jest „mechanik i mechanik”, tak samo, jak jest „stylista i stylista”, tak samo, jak jest „trener i trener”, tak samo też jest „fryzjer i fryzjer”, a fryzjer fryzjerowi nie równy. To często tylko twoja wymówka, bo żałujesz zostawienia 50 złotych u dobrego Barbera i wolisz wyglądać jak jeżyk, ale oszczędzić 40 złotych. Umówmy się, na sobie nie oszczędzamy, ładujemy w siebie wszystko, co najlepsze, a jeśli chcesz na sobie oszczędzać – proszę bardzo, tylko potem nie płacz jak to ciężko ci idzie z kobietami i jak ludzie nie traktują cię poważnie, jesteś przeciętny z własnego wyboru. Harvey Specter wydaje na swoją fryzurę tysiąc dolarów miesięcznie, więc ty możesz wydać 12 dolców. Znajdź dobrego Barbera w jakimś najbliższym większym mieście, poszukaj inspiracji w internecie (o fryzurach będzie osobny wpis) i działaj. Pamiętaj, że lepiej zainwestować więcej w solidny towar, niż mniej w przeciętny.

Znalezione obrazy dla zapytania haircut men 2016 graph

STYL

Dobrze ubranych facetów na polskich ulicach jest mało, a na pewno jest ich dużo mniej, niż tych ubranych fatalnie. Na każdym kroku to widać, niezależnie od wieku. Za długie spodnie, za szerokie spodnie, brzydkie adidasy niepasujące w ogóle do całości ubioru, wszystkie kolory tęczy, za długie rękawy koszul, bluzy z monstera, plecaki z najacza do eleganckiego płaszcza. Wymieniać można bez końca. Oczywiście teraz w tej chwili kilka osób podnosi ręce i mówi „nie szata zdobi człowieka”. Tak? A przepraszam, co go zdobi? Powtarzacie te puste utarte slogany, które są wygłaszane przez ludzi, którzy nigdy nie mieli dostatecznie dużo pieniędzy, dlatego musieli jakoś usprawiedliwić swoje braki. Jordan Belfort powiedział: „byłem bogaty i byłem biedny i za każdym razem wybiorę bogactwo”. Wolisz być dobrze ubrany czy źle? Jeśli chcesz sobie podbić level atrakcyjności, to tego punktu nie możesz pominąć. Odwiedź jakieś ciekawe sklepy, od siebie mogę polecić – ZARA, H&M i internetowe ZALANDO. Idąc do tych sklepów, miej już na siebie jakiś pomysł, poszukaj inspiracji, posłuży ci do tego Pinterest albo Instagram. Kiedyś miałem fajne rzeczy, ale co z tego, jak całość kompletnie do siebie nie pasowała. Czytaj blogi o modzie, zainteresuj się doborem kolorów i zacznij dbać o swój styl, to bardzo ważne.

Znalezione obrazy dla zapytania dress lengths guide men

MOWA CIAŁA

Można powtarzać jak mantrę, jednak większość facetów i tak przeczyta kilka książek i artykułów o mowie ciała, a potem dalej będzie szukało wzrokiem drobnych na chodniku. Mowa ciała mówi wiele o człowieku. Zobaczcie sobie serię Bondów z Craigiem, zobaczcie sobie mowę ciała Pitta w filmie Fight Club, zobaczcie Kasyno i Ace’a, zobaczcie Wilka z Wall Street z DiCaprio. A potem odnieście to do swojej postawy. Większość ludzi się garbi, chociaż nawet nie są tego świadomi. Codziennie mijam ludzi, którzy wyglądają, jakby podążali na szubienicę i mieli za chwilę zostać straceni przez kata. Niepewny chód, rączki w kieszeniach i mina mówiąca „właśnie się dowiedziałem, że moje życie nie ma sensu”. Załóżmy taką sytuację. Właśnie zostałeś milionerem, trafiłeś szóstkę w Lotto. Udało się po tysiącach prób. Jak będzie wyglądał twój następny dzień? Jak będziesz szedł po ulicy? Jak będziesz witał się z ludźmi? Będziesz panem znającym swoją wartość? Gościem, który idzie przez ulicę i wszyscy schodzą mu z drogi? No więc właśnie. Idąc po ulicy masz się „wozić”, zgrywać trochę „kim ja to nie jestem”. Nie od dziś wiadomo, że postawa ciała na wpływ na naszą pewność siebie. Donald Trump podczas debaty także ustawiał się za Hillary, aby pokazać swoją „wyższość”.

ZĘBY

Możesz mieć piękną twarz, ale jeśli nie masz zadbanych zębów, to na nic ona się przyda. Zęby to podstawa. Jeśli nie byłeś u dentysty od dwóch lat, to może warto zrobić kontrolę. Chciałbyś być z dziewczyną, która nie ma jedynki i dwóch trójek? Wątpię. Gdy już o to zadbasz warto zainteresować się kolorem tych zębów. Niektórzy mają naturalnie bardzo białe zęby, jeśli nie miałeś tyle szczęścia, a mimo to chcesz mieć uśmiech jak z Hollywood, musisz zaopatrzyć się w paski wybielające. Oczywiście spotkasz się z głosami, że te paski niszczą szkliwo i są złe. Słuchaj, kogo chcesz, twoje zęby.

Znalezione obrazy dla zapytania teeths white vs yellow

FINANSE

Ten punkt jest na liście, dlatego że ma wpływ na wszystkie powyższe punkty. Bez kasy będziesz wolał oszczędzać na fryzurze, kupisz jedną koszulę na rok, nie zrobisz sobie zębów, bo cię na to nie stać i będziesz chodził przygarbiony jak typowy przeciętny spłukany Polak. Podawałem wyżej przykład, jakby zmieniła się twoja atrakcyjność zewnętrzna tylko wtedy, gdy zostałbyś milionerem. Jeśli nie musisz liczyć każdego grosza, automatycznie rośnie twoja pewność siebie i poczucie własnej wartości – gdyż zadbałeś o jeden z ważnych filarów życia, jakim są finanse. Kto będzie miał więcej powodów do uśmiechu? Facet niezależny finansowo czy gościu będący o jedną wypłatę mniej od bycia spłukanym? Finanse to coś, o co możesz zacząć dbać natychmiast, nie od razu kupisz sobie nowe Mitsubishi, ale rozpoczniesz proces, który znacząco wpłynie na poprawę twojej atrakcyjności.

Znalezione obrazy dla zapytania rich vs poor

Pamiętaj. Masz zawsze wyglądać jak milion dolarów. Wyjątków nie ma.