Data publikacji: 8 listopada 2020
Data aktualizacji: 11 grudnia 2020

Zastanawiasz się jak dobrze wyglądać lub jak wyglądać jeszcze lepiej? W dzisiejszym wpisie przygotowałem 10 porad dla mężczyzn, którzy chcą natychmiast poprawić swój wygląd zewnętrzny. Jeśli czytasz mojego bloga to pewnie wiele z tych rad będziesz już kojarzył, a niektóre mogą okazać się nowością.

Jak dobrze wyglądać – film

Dlaczego warto się tym zainteresować i wdrożyć poniższe rady w życie? Ponieważ warto dobrze wyglądać. Nie musisz być modelem fitness, ale nie zalecam, aby całkowicie pominąć w swoim rozwoju atrakcyjność zewnętrzną. Warto być zadbanym człowiekiem, który robi dobre pierwsze wrażenie. Diabeł oczywiście tkwi w szczegółach i kilka lat temu pewnie sam miałbym problem ze stworzeniem poniższej listy, bo nic nie przychodziłoby mi do głowy. Materiał wrzucam również w formie wideo. Prośba dla wszystkich czytelników – jeśli film Ci się podobał, to zostaw subskrypcję na moim kanale. To naprawdę bardzo pomaga i dodaje motywacji do dalszego tworzenia.

YouTube video

SUBSKRYBUJ

Dobierz fryzurę do kształtu twarzy

Fryzura może całkowicie zmienić wygląd Twojej twarzy – na lepsze lub na gorsze. Źle dobrana fryzura może wyolbrzymić wady twojej twarzy, a ta dobra je zniwelować. Dlatego najpierw powinieneś sprawdzić kształt twarzy, a potem dobrać fryzurę do kształtu twarzy. Przykładowo – jeśli masz twarz okrągłą i dobierzesz fryzurę, która jeszcze bardziej ją zaokrągli, to uzyskasz nieestetyczny efekt. Powinieneś zaburzyć idealnie okrągły kształt, poprzez dobór fryzury np. z przedziałkiem. Podobnie nie rób fryzury „na Rutkowskiego”, gdy masz kwadratowy kształt twarzy.

YouTube video

Dobierz ubrania do swojej wagi

Poprzez nieodpowiednio dobrane ubrania, możemy niechcący dodać sobie jeszcze więcej kilogramów, albo przeciwnie – odjąć. Jak ma się ubierać otyła osoba? Przede wszystkim ktoś taki powinien unikać pasków w poziomie, które optycznie rozszerzają sylwetkę. Zamiast tego warto celować w pionowe paski, które rozciągną sylwetkę. Dobrym przyjacielem będą w tym przypadku czarne kolory, które wyszczuplają sylwetkę.

Analogicznie szczupły mężczyzna, powinien celować w ubrania, które nieco rozszerzą sylwetkę, dlatego dobrym pomysłem będą poziome paski, czy gabarytowe kurtki puchowe.

Dobierz ubrania do swojego wzrostu

O tym, jak ma się ubierać niski facet, już pisałem. Niscy mężczyźni powinni celować w ubrania, które rozciągają sylwetkę (podobnie jak otyli). Dobrym pomysłem będą pionowe pasy, jednolite kolorystycznie stylizacje lub nawet wkładki podwyższające do butów.

Mężczyźni, którzy uważają, że są za wysocy (rzadko się zdarza, ale bywają takie sytuacje) – powinni rozszerzyć optycznie sylwetkę w poziomie. Gabarytowe ubrania są tutaj dobrym rozwiązaniem, podobnie łamane kolorystycznie stylizacje – biały T-shirt i czarne jeansy.

YouTube video

Regularnie reguluj brwi

Regulacja brwi wielu panom wydaje się raczej zajęciem typowo kobiecym. Jednak to nie jest dobre myślenie, ponieważ brwi mają spory wpływ na rysy twarzy. Absolutna podstawa to regularne pozbywanie się tzw. monobrwi – a więc punktu wspólnego prawej i lewej brwi. Brwi nie powinny się łączyć, dlatego przynajmniej raz w tygodniu warto zadbać o regulację ich środka i ewentualnie punktów skrajnych po bokach.

Wybiel zęby

Zęby to wizytówka każdego człowieka, dlatego warto dbać o biały uśmiech. Już sam skaling czy piaskowanie mogą nieco wybielić nasze zęby. Jednak aby uzyskać trwałe efekty, najlepiej skorzystać z profesjonalnego zabiegu w gabinecie. Podczas takiego zabiegu specjalista nakłada specjalny żel wybielający na zęby, a następnie wspomaga jego działanie, naświetlając go specjalną lampą.

Jeśli chcesz uniknąć drogich zabiegów wybielania, to możesz skorzystać z pasków wybielających. Dzięki nim możesz przeprowadzić mini zabieg wybielania w swoim domu. Co prawda efekty utrzymują się przez kilka miesięcy i potem trzeba ten zabieg powtórzyć, jednak jest to bardzo sensowna alternatywa.

Wszelkie braki w uzębieniu widocznym – podczas mówienia lub uśmiechania się, warto wypełnić. Zdrowe zęby to jeden z najważniejszych czynników świadczących o atrakcyjności i nie warto na nich oszczędzać. 

Mewing – prawidłowo trzymaj język za zębami

O Mewingu pisałem i mówiłem już sporo. Mewing w skrócie można zdefiniować jako prawidłową pozycję spoczynkową języka. Wiele osób zapomina o tym, że język w stanie spoczynku powinien przylegać do podniebienia, a nie opadać swobodnie na żuchwę. Obciążona żuchwa może powodować otwieranie się ust i pogorszenie wyglądu twarzy – szczególnie z profilu. Prawidłowe ułożenie języka w spoczynku natychmiast poprawia wygląd twarzy. 

Pamiętaj również, żeby nie oddychać przez usta – chyba że właśnie biegasz lub uprawiasz sport. Oddychamy przez nos i tylko przez nos. Oddychanie przez usta może prowadzić do zgryzu otwartego i zaburzeń prawidłowego rozwoju twarzy.

YouTube video

Dbaj o postawę ciała – nie garb się!

Postawa ciała mówi wiele o człowieku. Oceniając tylko sposób poruszania się i mowę ciała, możemy określić czy ktoś jest pewny siebie i dobrze się ze sobą czuje. Zgarbiona sylwetka i wzrok spuszczony w chodnik nie jest atrakcyjnym widokiem. Oczywiście żyjemy w realiach, w których praca przy komputerze jest czymś normalnym. Niestety ciągłe siedzenie, pochylanie w kierunku monitora i brak ruchu, skutkują złą postawą. 

Warto od czasu do czasu wykonywać kilka prostych ćwiczeń, które wpłyną pozytywnie na postawę ciała. Jeśli pracujesz przy komputerze rozważ też:

  • bieganie,
  • siłownię,
  • basen.

Basen jest jednym z najlepszych sposobów na wady postawy. Oczywiście, jeśli czytasz ten post w trakcie pandemii, to możesz mieć problem z pójściem na pływalnię.

Perfumy – dobry zapach wpływa na atrakcyjność twarzy

Naukowcy z Monell Chemical Senses Center w Filadelfii przeprowadzili badania, które potwierdziły, że ładne perfumy mogą pozytywnie wpływać na atrakcyjność twarzy człowieka. Badania polegały na tym, że pewniej grupie osób pokazywano fotografie, na których znajdywały się twarze – męskie i żeńskie. W tym samym czasie rozpylano w pokoju zapach – nieprzyjemny rybi zapach lub ładny zapach olejku różanego. Naukowcy doszli do wniosku, że na ocenę atrakcyjności twarzy na fotografiach, miał wpływ rozpylany w pokoju zapach.

Oznacza to, że ładny zapach może „oszukiwać” nieco zmysł wzroku. Badane osoby pod wpływem ładnego zapachu oceniały także niektóre twarzy jako młodsze, niż są w rzeczywistości.

Dbaj o psychikę

Mentalność to połowa sukcesu, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. To jak się czujesz, jest bezpośrednio powiązane z tym, jak wyglądasz. Możesz udawać pewną siebie postawę ciała i wdrożyć te wszystkie powyższe rady w życie, ale nic to nie da, jeśli będziesz się czuł ze sobą źle.

Warto tutaj wspomnieć o uzależnieniach – każde uzależnienie ciągnie człowieka na dno i blokuje dalszy rozwój. Wspominałem już kiedyś o NOFAP i uzależnieniu od pornografii. Jeśli zbyt dużo oglądasz tego typu filmów i marnujesz swoją energię, zamiast przeznaczyć ją na coś produktywnego, to sprawdź ten temat.

YouTube video

Rozważ zapuszczenie brody

Ostatnia rada nie jest dla wszystkich, bo nie każdy może sobie pozwolić na zapuszczenie brody. Tak czy inaczej, uznałem, że warto o tym wspomnieć. Zarost może pozytywnie wpływać na wygląd twojej twarzy, a także dodawać Ci męskości. Zastanów się, czy sam tego chcesz, czy będziesz miał czas na pielęgnację brody i pogadaj ze znajomymi – może oni doradzą, czy będziesz dobrze wyglądał w brodzie.