Jak układać włosy męskie? Układanie włosów męskich, to temat bardzo rozległy. Albowiem mamy mnóstwo kombinacji fryzur, mnóstwo rodzajów włosów i tak naprawdę wiele zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Ja skupię się na podstawach i przedstawię jak to wygląda z mojej perspektywy. 

Jak układać włosy męskie – w trzech krokach

Przedstawię ci dziś schemat, po którym powinieneś się poruszać niemal za każdym razem, niezależnie od fryzury. Oczywiście wzięcie pod uwagę danej fryzury mogłoby wzbogacić poniższe punkty o kolejne – tym się jednak nie będziemy zajmować, gdyż tak naprawdę możliwości jest zbyt dużo. Skupmy się zatem na fundamencie, na którym buduje się niemal każde cięcie.

-> Interesujesz się włosami / modą? Koniecznie dołącz do naszej grupy na FB!

1. Mycie włosów

Pierwsze, co powinieneś zrobić zanim zaczniesz komponować na głowie swoje dzieło, to umyć włosy szamponem. Dopiero tak przygotowane włosy będą podatne na modelowanie. Jeśli wstałeś rano i po prostu chcesz okiełznać bałagan na głowie i stojące na wszystkie strony kosmyki bez mycia włosów – proszę bardzo, jednak nie liczyłbym na zjawiskowe efekty.

Jak układać włosy

2. Suszenie włosów

Po umyciu włosów przechodzimy do suszenia. Już w trakcie suszenia modelujemy powoli swoją fryzurę. Najlepiej używać kwadratowej szczotki do włosów i kierować włosy w odpowiednim kierunku, ewentualnie podkręcając już grzywkę, jeśli nasza fryzura jest fryzurą stojącą. To naprawdę ważny etap, który bardzo ułatwia dalsze modelowanie.

Jak układać włosy

3. Użycie specyfiku / specyfików

Gdy skończysz suszyć włosy, na głowie powinieneś mieć już zarys fryzury końcowej. Wiadomo, że włosy jeszcze się rozlatują i nie trzymają, ponieważ nie użyliśmy żadnego specyfiku. To jednak nie ma teraz znaczenia. Tak przygotowany grunt musimy jakoś utrwalić. Tutaj używamy na przykład odpowiedniej pomady, w moim przypadku Schmiere Knupplehart OB. Bierzemy niewielką ilość pomady na palec i rozgrzewamy w dłoniach, tak jakbyśmy chcieli się ogrzać zimą na przystanku. Potem wcieramy pomadę we włosy tworząc odpowiedni model fryzury. Jeśli masz fryzurę z przedziałkiem, warto zacząć nakładanie pomady od nasady przedziałka wcierając ją we włosy z jego prawej i lewej strony. W zależności od fryzury możemy ją teraz przeczesać grzebieniem, aby stworzyć np. ładny pompadour.

W moim e-booku poświęciłem włosom cały rozdział, więc jeśli chcesz dobrze wyglądać i zacząć przyciągać zainteresowanie płci przeciwnej świetnie ułożonymi włosami – przeczytaj go od A-Z.

Jak układać włosy

Podsumowanie

Podaję przykłady, gdyż tak naprawdę każdy może wybrać dowolny specyfik i może mieć do czynienia z kompletnie inną fryzurą. Jeśli chcemy mocno utrwalić nasze dzieło, przyda się spryskać włosy lakierem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że po zaaplikowaniu lakieru, tracimy możliwość późniejszego modelowania i poprawiania fryzury w ciągu dnia – podobnie jak w przypadku pomady na bazie wody. Jeśli ktoś chce mieć komfort poprawiania swojej fryzury, polecam używać pomad na bazie wosku i pominąć lakier do włosów.

Dobry Barber powinien odpowiedzieć na pytanie “jak układać włosy męskie” – i indywidualnie dobrać ci jakieś specyfiki do stylizacji. Niestety często zostaniesz potraktowany tak jak każdy – wrzucony do jednego worka i polecona zostanie ci pomada, którą akurat posiadają w Barber Shopie, bo współpracują z jakąś firmą i chcą ją opchnąć. Dobrze samemu dobierać produkty i sprawdzać co się sprawdza przy odpowiednich fryzurach.

Jeśli twierdzisz, że twoje włosy są nie do okiełznania wypróbuj Knuppelharta, Voodoo Brew lub Psycho Hold – z tymi pomadami twoje włosy nie mają żadnych szans. Zaznaczam jednak, że układanie włosów najlepiej powinien przedstawić ci twój Barber, który szybko sprawdzi, z jakimi włosami ma do czynienia i co najlepiej zastosować, aby je okiełznać.


Sklep z kosmetykami do włosów męskich

Grupa FB Współcześni Dżentelmeni