Data publikacji: 22 września 2019
Data aktualizacji: 24 lutego 2020

Zastanawiasz się jak ułożyć pompadour? Dobrze trafiłeś. W dzisiejszym wpisie przedstawię ci kilka trików, które pomogą ułożyć idealnego Pompa! Wyzwanie jest naprawdę spore, dlatego trzeba zwrócić uwagę na wszystkie możliwe szczegóły.

Jak ułożyć pompadour? Podstawowe wymagania

Musisz być świadomy, że pomp to nie jest łatwa robota i trzeba nabrać wprawy, zanim fryzura będzie przypominać tą po wyjściu od barbera. Musisz również liczyć się z tym, że stylizacja fryzury pompadour jest dosyć czasochłonna. Jednak jeśli jesteś zmotywowany i uważasz, że to idealne cięcie dla ciebie, czytaj dalej.

Zacznijmy od wymagań i podstaw, bez których nie ułożysz tej fryzury. 1 Boki powinny być krótsze niż góra. Jak bardzo? Nie ma konkretnych wymogów, aczkolwiek zaleca się, aby użyć maszynki z nasadką 1-2 mm. Jeśli chcesz wyglądać na bardziej rockowego dżentelmena, to zdecydowanie możesz zostawić boki nieco dłuższe. Powinieneś to zrobić szczególnie, jeśli masz okrągłą twarz. Spokojnie możesz połączyć boki z brodą, będzie to wyglądało świetnie i nowocześnie o ile masz odpowiedni zarost. 2 Góra musi być odpowiednio długa. Włosy powinny mieć co najmniej 10 cm długości i nie powinno być problemów z ich swobodnym „położeniem”, a więc muszą opadać pod wpływem długości.

Te dwa punkty to podstawy do rozpoczęcia stylizacji pompadoura. Oczywiście profesjonalny barber wykona robotę jak należy i to do niego powinieneś się udać. Pomp to cięcie w stu procentach klasyczne, dlatego nikt nie ogarnie tego lepiej niż barber. W zależności od tego czy twoimi włosami zajmie się fryzjer czy barber, pamiętaj o tym aby dobrze przedstawić mu to, co chcesz osiągnąć.

Jak stylizować fryzurę Pompadour krok po kroku

  1. Umyj włosy szamponem do codziennej pielęgnacji i lekko wysusz je ręcznikiem. Ręcznik powinieneś tylko przyłożyć do włosów, tak jakbyś opatrywał ranę. Nie szoruj nim po całej głowie, bo nie o to chodzi.
  2. Jeśli masz niską objętość włosów, możesz użyć prestylera Reuzel Grooming Tonic, który również znacznie pomoże ci w stylizacji. Niewielką ilość toniku po prostu wcierasz we włosy na całej długości.
  3. Używając pomady z mocnym chwytem oddziel boki od góry. Zajmujesz się tylko bokami, góry nie ruszaj.
  4. Włącz suszarkę do włosów i ustaw ją na wysoką temperaturę. Ja mam przykładowo Remingtona, więc ustawiam ją dodatkowo na mocny podmuch.
  5. Teraz przyda się szczotka Quiff Roller z Uppercuta, dzięki, której ułożysz sobie pompa. Włosy należy stylizować sekcjami. Na początku zaczynasz od tyłu głowy. Nawijasz kosmyki na szczotkę i ciągniesz do góry i jednocześnie do przodu. Cały czas używasz suszarki, nie zapominaj o tym. Kontynuujesz proces, aż ogarniesz wszystkie sekcje włosów od tyłu do przodu. Szczególnie skup się na włosach z samego przodu, kilka razy nawijając je na szczotkę. To właśnie przód powinien być jak najlepiej uniesiony u nasady, ponieważ to jest esencja pompadoura.
  6. Ponownie użyj pomady do stylizacji (latem polecam użyć wodnej, zimą woskowej). Teraz musisz zająć się górą, która powinna już być nieco uniesiona u nasady. Wcierasz pomadę i stylizujesz pompa.

Jeśli nie wiesz czym układać włosy męskie, przeglądnij mojego bloga, znajdziesz tutaj wiele informacji na ten temat.

Fryzura Pompadour jak układać? Kilka dodatkowych trików

Przy stylizacji pompa najważniejsza jest suszarka. Podwijanie włosów za pomocą szczotki to nieodłączny proces układania pompadoura. Jeśli go pominiesz, bo nie będziesz miał czasu, to nie ułożysz tej fryzury. Przydałaby się dobrej jakości suszarka z wąską końcówką, którą możesz często widzieć w barber shopie.

Jeśli chcesz unieść włosy wysoko, musisz używać wysokiej temperatury. Wiadomo, że dla kondycji włosów nie jest to najlepsze, ale jeśli decydujesz się na pompa, to nie masz wyjścia. Niektóre suszarki mają regulację temperatury, więc jeśli taką posiadasz, to ustawiasz na maksimum. Podmuch również powinien być najmocniejszy.

Kiedy już stwierdzisz, że włosy są uniesione i suche, możesz przełączyć na zimny strumień powietrza. To funkcja, która również często przewija się w suszarkach. To ważne, ponieważ nie niszczysz włosów i dodajesz im objętości.

Do ogarnięcia tej fryzury przydadzą ci się głównie te dwie końcówki do suszarki, które widzisz na poniższym zdjęciu. Jeśli wciąż nie wiesz jak ułożyć pompadour, odezwij się w komentarzu.

Znalezione obrazy dla zapytania suszarka do włosów z jonizacją

Przeczytaj również inne wpisy z kategorii włosy: