Rzadkie włosy męskie to problem, który dotyka wielu panów, niezależnie od wieku. Czasami nie jest to nawet związane z łysieniem, ale z genetyką. Niektórzy po prostu mają rzadkie włosy z natury i tyle. Istnieje jednak wiele sposobów, które pozwalają rozwiązać ten problem. Dziś przedstawię ci jeden z nich.

Rzadkie włosy męskie – co robić? Czego używać?

Rzadkie włosy to często włosy cienkie, mocno przerzedzone, które nie sposób utrwalić. Wszystko za sprawą tego, że uginają się pod ciężarem pomad i fryzura nie wygląda nigdy tak, jakby chciał tego mężczyzna. Sam mam typ dosyć rzadkich włosów i jest to wpisane w moją genetykę. Moja mama i mój tata mają również rzadkie włosy i też był to dla nich często problem. Kiedyś jednak wybór kosmetyków był wyjątkowo mały i trzeba było sporo się namęczyć, aby nieco poprawić wygląd fryzury.

Jeśli chcesz dodać swoim rzadkim włosom objętości, to koniecznie powinieneś zainwestować w specjalny prestyler. Jest to kosmetyk, który szerzej opisywałem w artykule poświęconym prestylerom. Ja osobiście stosuję prestyler Reuzel Grooming Tonic i jestem zachwycony efektami. Co więcej – wiele kobiet również kupuje ten produkt w moim sklepie, a ostatnio nawet moja mama zaczęła go stosować i także bardzo sobie chwali. Tonik dodaje włosom objętości, a także powoduje, że jest ich “więcej”. Co również ważne, tonik nie obciąża włosów i jest dobrą bazą dla pomady. Łatwiej stylizować włosy, używając tonika i pomady.

by vilain sidekick zero stylizacja

Aplikacja prestylera By Vilain Sidekick Zero. Też mam rzadkie włosy, ale po zastosowaniu tego kosmetyku, problem znika 🙂 Pełna recenzja tego produktu na YouTube.

Rzadkie włosy u mężczyzny – czym układać?

Poza prestylerem, rzadkie i cienkie włosy powinno się układać stosując lekkie kosmetyki. Wszak sam prestyler to trochę za mało, aby utrwalić fryzurę. Ja w przypadku rzadkich włosów u mężczyzn, polecam stosowanie glinek i kremów, a raczej ograniczenie klasycznych pomad. Glinki i kremy są bardzo lekkimi kosmetykami i czasami mają również właściwości zwiększające objętość. Z odpowiednim prestylerem stanowią więc mieszankę wybuchową. Jak łączyć produkty?

Najlepiej stosować łączenie skupiając się na podobnych markach. Mogę polecić trzy zestawy do stylizacji włosów rzadkich u mężczyzn:

Jak widzisz są to prestylery w formie toniku lub sprayu i glinki do stylizacji. Uważam, że dla cienkich i rzadkich włosów jest to zdecydowanie najlepsze połączenie, które sam stosuję już od dawna.

Fryzury męskie na cienkie i rzadkie włosy

Oczywiście kwestia istotne są również fryzury męskie, rzadkie włosy mają to do siebie, że prócz dobrych kosmetyków, trzeba jeszcze wiedzieć jaka fryzura będzie odpowiednia. Pomijam już całkowicie kwestię barbera – powinieneś udać się do profesjonalnego salonu. Przejdźmy do sedna, jakie fryzury męskie są dobre do rzadkich włosów?

Fryzura French Crop

rzadkie włosy męskie french crop

French Crop

Jeden z najlepszych wyborów dla mężczyzn, którzy mają włosy rzadkie. Krótkie boki, dłuższa góra opadająca na czoło czynią to cięcie bardzo łatwym w stylizacji. Dobra dla mężczyzn z wysokim czołem, które można przykryć. Podobnie można nieco zasłonić wcięcia w bokach.

Fryzura krótka, uniesiona u nasady

rzadkie włosy męskie co robić

menshairstyletrends.com

Kolejna bardzo łatwa w stylizacji fryzura. Włosy lekko przerzedzone, podzielone na tzw. “kolce”. Dzięki temu efekt rzadkich włosów nie jest aż tak widoczny, szczególnie z użyciem prestylera.

Fringe – fryzura z grzywką dla mężczyzny

rzadkie włosy męskie fryzury

https://www.menshairstyletrends.com

Fryzura z grzywką jak wyżej również jest bardzo łatwa dobra dla rzadkich włosów. Włosy opadają w taki sposób, że ewentualne prześwity są praktycznie niewidoczne. Jeśli użyjesz prestylera, to jeszcze bardziej spotęgujesz ten efekt. Podobnie jak przy French Crop, świetnie sprawdza się dla mężczyzn z wysokim czołem.

Rzadkie włosy u faceta – podsumowanie

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie rzadkich włosów męskich, to daj znać w komentarzu. Więcej o produktach do stylizacji włosów cienkich, możesz przeczytać we wpisie na moim blogu sklepowym – jak układać cienkie włosy. W ramach podsumowania, wypunktujmy jeszcze raz kroki, jakie należy podjąć, gdy mężczyzna ma rzadkie włosy:

  1. Kup odpowiednie specyfiki do stylizacji. Najlepiej zwiększający objętość prestyler i glinkę lub krem. Powyżej masz produkty, które polecam i przykładowe kombinacje.
  2. Wybierz fryzurę, która jest odpowiednia do włosów rzadkich, niektóre przykłady masz powyżej. Zamaskujesz w ten sposób niedoskonałości.
  3. Udaj się do dobrego barbera, który wykona profesjonalne cięcie.

I to tyle, powodzenia!

Przeczytaj również:


Sklep z kosmetykami do włosów męskich

Grupa FB Współcześni Dżentelmeni