Data publikacji: 17 grudnia 2017
Data aktualizacji: 13 stycznia 2018

Planowałem ten wpis opublikować nieco później ale jako, że pod koniec Grudnia może być różnie z czasem, wrzucam już dzisiaj. Dzięki wszystkim za aktywność i zapraszam do lektury. 

1. Jesteś w związku czy raczej skupiasz się na wielu relacjach z różnymi kobietami jednocześnie?

Mam dziewczynę od dwóch miesięcy. Wcześniej po prostu skupiałem się na sobie i nie szukałem nikogo na siłę. Myślę, że to zdrowe podejście, bo ostatecznie skończysz z kimś, kto naprawdę odpowiada ci pod wieloma względami. Jeśli związałbym się z pierwszą osobą, która wpadła do mojego życia, prawdopodobnie byłbym jednym z najnieszczęśliwszych ludzi na ziemi.

Warto wymagać od życia i sięgać po to, co się chce. Właściwe w ostatnich latach mocno poprzestawiałem sobie wartości w głowie. To co kiedyś wydawało mi się ważne, teraz jest dla mnie puste i widzę większe profity w innych rzeczach.

A związek uczy i gasi egoizm.

2. Wydajesz się chujem, a tak naprawdę jesteś świetnym gościem. Dlaczego zachodzi taki efekt? 😀

To zależy jak kogo oceniać. Jeśli oceniać kogoś tylko po jego blogu, to możemy dojść do złudnych wniosków. To tak, jakby oceniać DiCaprio na podstawie roli w Wilku z Wall Street i uważać go za ćpuna wciągającego kokainę i rozbijającego co wieczór nowe Ferrari. Ludziom się wydaje, że kogoś znają i mają prawo do oceny, podczas gdy często znajomość tej osoby jest powierzchowna.

A po drugie – nigdy nie możesz sobie dać wejść na głowę. Ja jestem odporny na pierdolenie, ale jak ktoś wchodzi z butami na moją posesję i zaczyna mi chodzić po grządkach, to biorę kamień i walę delikwenta prosto w twarz.

3. Gdzie widzisz siebie za kilka lat?

To zależy. Z jednej strony widzę siebie mieszkającego w Penthousie gdzieś w Nowym Jorku, z kilkoma sportowymi samochodami w garażu, przygotowującego się do odesłania Conora McGregora na emeryturę.

Z drugiej strony, widzę się gdzieś w pięknej chatce w Austriackich Alpach, z kilkoma modelami desek snowboardowych do wyboru, radiem, z którego wciąż leci soundtrack z MTV Snowboarding i skąd blisko do pięknego oświetlonego stoku narciarskiego. Oczywiście nie jestem tam sam, to chyba oczywiste.

Czasami piszę o tych samochodach, podaję przykłady sukcesu jako pięknego domu i milionów na koncie. Niestety ludzie często za bardzo biorą to do siebie i zapominają, że bez najbliższych ludzi i prawdziwego wewnętrznego szczęścia, te wszystkie profity i udogodnienia są niczym. Warto o tym pamiętać.

4. Kiedy ten jutub dejv?

Właściwie wszystko już ogarnąłem. Mam sprzęt, mam już materiał i pozostaje wreszcie dokończyć to co zacząłem. Chciałbym do końca roku coś wrzucić, ale tak jak pisałem – raczej z tematyką bloga YT nie będzie miał wiele wspólnego. Wiem, że miało być już miesiąc temu, ale pozmieniały mi się plany.

5. Czy zarabiasz na blogu?

Tak. Ten rok będzie rekordowy. Zacząłem tu pisać w 2015 roku, ale bardzo nieregularnie. W 2016 wciąż byłem średnio systematyczny. Ten rok to prawdziwy hit i wystrzał bloga w górę. Liczby, które rok temu wydawały mi się duże w porównaniu z tymi teraz, są malutkie i nic nie znaczące.

Rozwój tego bloga to efekt kuli śnieżnej. Podejrzewam, że rok 2017 będzie jeszcze lepszy. Wbrew pozorom dwa lata w internetach to bardzo mało. Mniej więcej tyle potrzeba, żeby zacząć się w sieci liczyć, jeśli robi się to dobrze. Systematyka to podstawa w każdej dziedzinie. Wkrótce miną trzy lata od powstania tego miejsca i podejrzewam, że nigdy nie przestanę już tu pisać. Biegam od 2009 roku. To już 8 lat, ale nie wyobrażam sobie, abym mógł przestać, to po prostu moje życie.

Fakt, że niektóre teksty w jeden dzień czyta kilkadziesiąt tysięcy osób, sprawia, że jestem pod wrażeniem.

7. Co jest dla ciebie najważniejsze w życiu?

Zdecydowanie wolność. Właściwie postacią, na której początkowo się wzorowałem, był Tyler Durden. Nie ma drugiej postaci, która zrobiłaby na mnie aż tak wielkie wrażenie jak on. Cały film Fight Club, to przeciwstawienie się masom społecznym, pokazanie środkowego palca normom i zasadom. Stanie się kimś takim jest cholernie trudne. Bycie kimś takim, to coś pięknego.

Nie widzę siebie na etacie, pracując dla kogoś innego. Ewentualnie chwilowo, jako przystanek do swoich celów. Wolność jest dla mnie najważniejsza. Chodzić spać kiedy chcę, wstawać kiedy chcę. Spotykać się z ludźmi, których lubię, nie musieć widywać tych, których nie lubię. Chodzić swoimi ścieżkami i mówić to, co chcę mówić, nawet, jeśli będzie to jedno „tak”, na przeciw tysiącom „nie”.

8. Dlaczego założyłeś tego bloga?

Po tym jak enty raz widziałem Fight Club otworzyłem Worda i napisałem tekst. Wrzuciłem go na pewien portal i po kilku dniach okazało się, że wyświetlono go ponad 20 tysięcy razy. Komentarze mnie powaliły, bo okazało się, że trafiłem do wielu ludzi. Więc zainstalowałem sobie WP, kupiłem hosting, domenę i zacząłem coś tu pisać. Tak już zostało do dziś.

9. Jaką sentencją kierujesz się w życiu najczęściej?

Za każdym człowiekiem sukcesu, stoi mistrzowski poziom cierpliwości.

10. Jakie cele na rok 2018?

Co do celów, to pewnie napisze o tym więcej we wpisie – „Podsumowanie Roku 2017”, który pojawi się jak zawsze 26 grudnia. Dlatego zapraszam zainteresowanych, kto znajdzie czas między zajadaniem świątecznych smakołyków, do przeczytania.

A tak co mi przychodzi na szybko do głowy. Na pewno zacząć zarabiać większe pieniądze, założyć firmę, wydać dwa e-booki, pojechać na fajne wakacje i prowadzić mniej stresujący tryb życia.

Jeśli chcesz sobie sprawić świąteczny prezent, zapraszam do sklepu z gadżetami

Od teraz można zadawać kolejne pytania do kolejnego wpisu z pytaniami, który pojawi się już w nowym roku. Wystarczy skorzystać z pola poniżej. 

[askmeanythingpeople anonymous_name=”Anonymous” success_text=”Twoje pytanie zostało zadane pomyślnie” question_box_title=”Twoje pytanie” placeholder=”Nie zostawiaj informacji osobistych, to anonimowe pytanie.” test_question=”2+2 to?” test_answer=”4″ ask_button_text=”Zapytaj Anonimowo” show_answers=”false”]